بیانیه

بیانیه بسیج دانشجویی به مناسبت روز حجاب و عفاف

روز 21 تیرماه به مناسبت روز عفاف و حجاب برخی از تشکل های دانشجویی بیانیه صادر کردند.

به گزارش سپاس؛ روز 21 تیرماه به مناسبت روز عفاف و حجاب برخی از تشکل های دانشجویی بیانیه صادر کردند.

 

بیانیه دانشگاه پیام نور برازجان بمناسبت روز عفاف و حجاب

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِنَّ ۚ ذَٰلِكَ أَدْنَىٰ أَنْ يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ ۗ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا. (آیه ۵۹ سوره احزاب)

 ای پیغمبر (گرامی) با زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که خویشتن را به چادر فرو پوشند، که این کار برای اینکه آنها (به عفّت و حرّیت) شناخته شوند تا از تعرض و جسارت (هوس رانان) آزار نکشند بسیار نزدیکتر است و خدا (در حق خلق) بسیار آمرزنده و مهربان است.


             بسم الله الرحمن الرحیم

بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. روزی که رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را، درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

ماهیت حجاب خلاصه شده در دین و یا مذهب خاصی نیست. بلکه باتوجه به دلایل عقلانی و روانشناسانه همه ی ادیان و مذاهب و همچنین عقل بشری، حجاب را به جوامع پیشنهاد می‌کنند،همانگونه که در سرزمین ما ایران هم قبل از ورود اسلام حجاب و پوشش وجود داشته است.

عفاف و حجاب در عصر مدرن صرفا در پوشش خلاصه نمی شود بلکه اندیشه و رویکردی است که بشریت به آن نیازمند است، فرهنگی که انسان را از بند نفس می‌رهاند و به رشد و شکوفایی استعدادها منجر می‌شود لکن دشمن با اشراف بر این موضوع با تهاجم فرهنگی قصد تغییر ذهنیت مردم و در نتیجه تغییر نوع پوشش بانوان و جلوگیری از رشد و شکوفایی جامعه ی اسلامی کشور عزیزمان دارد.

اما درحالی که جهان غرب توجه ابزاري به زنان را از ضروريات امر توسعه مي‌داند اکثریت زنان امروز ايران اسلامي با پاسداری از سنگر ارزش‌هاي اسلامي در برابر اندیشه ی جاهلي دنياي غرب و با دفاع از حريم حجاب به عنوان سنگر امنیت زن و پيشتاز در ميادين علم و فرهنگ و سياست از حصار مستحکم فرهنگ اسلامي محافظت می کنند.

بیانیه بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی در خصوص روز عفاف و حجاب

بسم الله الرحمن الرحیم

در راستای عمل به فرموده خداوند در آیه قل انما اعظکم بواحده که همه باید برای خداوند بپاخیزند و اطاعت از امر پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) (کلکم راع و کلکم مسوول عن رعیته) که همه ما را نسبت به یکدیگر مسئول دانسته، بسیار ضرورت دارد که همه به موضوع حجاب و عفاف و مسائل اخلاقی جامعه بیشتر بیندیشیم و نسبت به روند بدحجابی و آلودگی‌های اجتماعی نگران باشیم و مخصوصا اکنون که در  سالگرد 21 تیر ماه که از یک سو یاد‌آور خاطره تلخ تهاجم طاغوت علیه حجاب و عفاف است و از سوی دیگر یادآور ایستادگی و مقاومت ملت ایران در مقابل توطئه‌ها است قرار داریم، لازم است نسبت به جریان فساد و بی اخلاقی‌ها و سیل خانمان سوز فرهنگ برهنگی و بی عفتی و فساد که می‌رود تا دامان همه را آلوده سازد و دستورات خدا را به سخره بگیرد، بیشتر احساس مسئولیت کنیم و برای خدا بپا خیزیم و اقدامی بازدارنده و منطقی بنماییم تا خشم و غضب خداوند سبحان، جامعه ما را فرا نگیرد.

مطالعات تاریخی در ادیان الهی نشان می دهد که داشتن پوشش مناسب همواره مورد تایید همه آن ها بوده است، اما امروز دشمن با ترویج شعارها و روش های همچون جریانات غربگرای مدعی حقوق زنان(فمنیست) قصد دارد تا زنان و دختران و جوانان ملت های مسلمان را به ابتذال بکشاند.
حجاب به منزله پرچم است که نشانه حیات اجتماعی اسلام است و مسئولیت و افتخار برافراشته نگهداشتن این پرچم، همچنان بردوش بانوان مؤمن و مسلمان است.

به کوری چشم دشمنان، امروز اکثریت قاطع بانوان ما پایبند حجابند و بر اساس این تفکر، فرهیخته ترین زنان دانشمند و برجسته ترین زنان فعال اجتماعی نه تنها در سطح جهان اسلام، بلکه در سطح کل جهان در میان زنان با وقار ایرانی پرورش یافته اند و در ایران اسلامی هر چه حضور، تخصص و دانش زنان بالاتر است حیا، عفت و پایبندی آنان به حجاب بیشتر است. آمریکا و اذنابش به چند عروسک خیمه شب بازی که برای نمایش زشتی و پلیدی اجیر کرده است و عملکرد عده‌ای بی اطلاع از احکام الهی که ظواهر را رعایت نمی کنند، دل خوش نکنند حیاء و حجاب و عفاف ندای فطرت است و پیروزی فطرت الهی بر جریان شیطانی سنت خداست.

ملت ایران بزودی راه خود را برای مقابله با این شیطنت ها خواهد یافت و با جبران کوتاهی های مزمن دستگاه های اجرایی کشور در این زمینه، بر این توطئه نیز غلبه خواهد کرد و هجوم گسترده رسانه‌های صهیونیستی برای گسترش بی بند و باری و فساد را خنثی خواهد نمود.

در پایان با استعانت از خدای متعال و طلب امداد و کمک از نفس مسیحایی امام عصر (عج) و پیروی از رهنمودهای نائب بر حق ایشان امام خامنه ای (مد ظله العالی) دست وحدت را به سوی آسمان بلند کرده تا در پرتو این وحدت و یک دلی و یک صدایی با عزمی ملی و مردمی در نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف در کشور گامی بلند برداریم و در این باب موفق و پیروز گردیم.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان