معاون وزیر ارتباطات: هر ایرانی یک پرونده الکترونیک خواهد داشت

معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در سازمان فناوری اطلاعات سامانه‌ای طراحی شده و در این سامانه هر ایرانی یک پرونده الکترونیک خواهد داشت.

رسول سراییان  در آیین افتتاح هشتمین نمایشگاه تخصصی الکامپ که در استان گلستان در حال برگزاری است، اظهار داشت: راه میانبر برای عبور از چالش‌های اشتغال و اقتصادی کشور عبور از مسیر فناوری ارتباطات و توسعه شرکت‌های این بخش است.

وی تصریح کرد: فناوری اطلاعات می‌تواند ما را در کمترین زمان به نتیجه مطلوب در حوزه اقتصاد و اشتغال برساند، در 20 سال گذشته سهم اشتغال اقتصاد صنعت و کشاورزی روز به روز در حال کاهش بوده و اما این سهم افزایش یافته است .

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: در سال 2017 بیان شده که 66 درصد اقتصاد دنیا در بخش خدماتی بوده و این میزان در کشور ما 55 درصد است و سهم اقتصاد ما در بخش خدمات 11 درصد از متوسط جهانی پایین‌تر است.

سراییان تاکید کرد: در کشور در حوزه فناوری ارتباطات باید امکان اتصال و شبکه‌ای شدن مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم خلق ثروت کنیم.

وی افزود: در وزارت فناوری اطلاعات در 2 محور راهبردی تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال فعالیت‌هایی را دنبال می‌کنیم و اقتصاد دیجیتال می‌تواند زیرساخت‌هایی را در فناوری ارتباطات شکل دهد و دولت الکترونیک و شبکه اطلاعات دو بال اجرایی شدن این دو مهم است.

معاون وزیر ارتباطات یادآور شد: دولت الکترونیک سبب می‌شود مردم خدمات‌شان را در طول هفته و روز دریافت کنند بدون آنکه دخالت انسان در آن باشد.

وی گفت: توسعه زیرساخت‌های ارتباطات به عنوان یک محور در کشور مورد توجه است و استان گلستان به واسطه ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایی که دارد توسعه کسب و کارهای نوپا و اپلیکیشنی در جایگاه خوبی نسبت به دیگر نقاط کشور قرار گرفته است.

رئیس سازمان فناوری کشور ادامه داد: پتانسیل رشد شرکت‌های نوپا در گلستان وجود دارد و می‌تواتد محور توسعه خدمات در این استان باشد و امیدوارم اعتماد بخش خصوصی و حضور بخش خصوصی که در این نمایشگاه الکامپ حضور یافته منجر به حمایت بخش دولت در مسیر توسعه این شرکت‌ها شود.

سراییان یادآور شد: نقش تحول دیجیتال و شبکه ملی دیجیتال دو بال اساسی دارد و بال نخست آن شفاف کردن تعاملات بین مردم و دولت است و خدماتی که مردم نیاز دارند با خدمات بالاتر و آسان‌تر باید در اختیار مردم قرار دهد.

وی تاکید کرد: در سازمان فناوری اطلاعات سامانه‌ای طراحی شده و در این سامانه هر ایرانی یک پرونده الکترونیک خواهد داشت و می‌تواند نقطه آغازی شود که مکاتبه فیزیکی با مردم حذف شود.

سراییان گفت: با این طرح صرفه‌جویی در بعد استفاده از کاغذ رقم می‌خورد و این آمادگی را داریم که در استان گلستان این کار را آغاز کنیم./ تسنیم

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان