اجرای طرح مطالعاتی ایجاد آکواریوم دریایی در استان بوشهر

استاندار بوشهر از اختصاص دو میلیارد تومان برای پروژه مرکز اقیانوس شناسی در بوشهر خبر داد و گفت: برای اجرای طرح مطالعاتی ایجاد آکواریوم دریایی آمادگی داریم.

عبدالکریم گراوند در نشست با رئیس مرکز اقیانوس شناسی ایران با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان بوشهر و همسایگی با خلیج فارس اظهار داشت: یکی از سازمان هایی که باید حضوری قوی در استان بوشهر داشته باشد مرکز اقیانوس شناسی است لذا می‌طلبد این بخش را در استان جدی بگیریم.

وی بیان کرد: استانداری بوشهر بخشی از اعتبار لازم برای ساخت مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس را تامین می‌کند تا پس از انجام زیرسازی، مرکز اقیانوس شناسی نسبت به اجرا و تکمیل پروژه خود اقدام کند.

استاندار بوشهر از اختصاص دو میلیارد تومان برای اجرای زیرسازی پروژه مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس در بوشهر خبر داد و افزود: استانداری از برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه دریا حمایت می کند و با توجه به وجود مرکز اقیانوس شناسی در بوشهر انتظار است شاهد طرح های تحقیقاتی خوبی در استان باشیم.

گراوند تصریح کرد: در کنار فعالیت های تجاری، بازرگانی، گمرکی و بندری، فعالیت های علمی و پژوهشی در این حوزه هم باید در استان بوشهر توسعه یابد ضمن اینکه در این طرح های علمی باید مسائل زیست محیطی دریایی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح‌های مطالعاتی در حوزه دریا آماده همکاری با مرکز اقیانوس شناسی هستیم، بیان داشت: یکی از طرح های حوزه دریا که در استان بوشهر نیاز است، آکواریوم دریایی است که استانداری آمادگی برای اجرای طرح مطالعاتی ایجاد آکواریوم دریایی را دارد.

استاندار بوشهر با اشاره به بحران آب در استان و اجرای طرح های ایجاد آب شیرین کن در استان بوشهر خاطرنشان کرد: باید برای احداث آب‌شیرین کن در نقاط مختلف استان نیاز سنجی  لازم صورت گیرد و در این راستا باید با همکاری مرکز اقیانوس شناسی طرح جامع نیازسنجی احداث آب شیرین کن در استان بوشهر تدوین شود./ مهر

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان