فرهنگ مهارت‌آموزی در استان بوشهر نهادینه شود

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ریزی فنی و حرفه ای استان بوشهر بر لزوم ایجاد الگوهای عملی برای نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در سطح استان بوشهر تاکید کرد.

احمد لیراوی بر استمرار و پیگیری و مصر بودن در به سرانجام رساندن کارها و فعالیت‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: مراکز آموزشی با تعامل و همکاری و انسجام با تمامی دستگاه ها از جمله صنایع شهرستان‌ها می‌توانند به توسعه و تقویت آموزش‌های فنی و مهارتی کمک کنند.

وی تقویت کارکنان شاغل در صنایع با ارتقای دانش و مهارت را در توسعه استان مهم دانست واظهار کرد: نیاز است که مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ثابت دولتی مجهز به جدیدترین تجهیزات کارگاهی و آموزشی و مربیان توانمند باشند که بتوانند آموزش‌های مهارتی روز دنیا را همگام با استانداردهای جهانی در کشور ارائه دهند.

معاون فنی و آموزشی فنی و حرفه ای بوشهر  اذعان داشت: بی‌شک با بهره‌گیری از نیروی متخصص که مهارت لازم را کسب کرده‌ است، می‌توان میزان راندمان و بهره‌وری موسسات و کارخانجات تولیدی را افزایش داد و این مسئله آغازی بر رشد میزان تولید و خودکفایی است.

وی تصریح کرد: توسعه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و به ویژه شتاب‌دهی به فرآیند افزایش تولید امری حیاتی است.

لیراوی با تاکید بر اینکه آموزش مهارت و حرفه‌آموزی باید بر اساس نیازهای جامعه باشد، افزود: صنعت تشنه نیروی ماهر، فن‌آور و مهارت آموخته است.

معاون فنی و آموزشی فنی و حرفه ای بوشهر با تاکید بر اینکه یکی از اولویت‌های مهم در سرمایه‌گذاری‌های آموزشی توسعه و گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است، گفت: باید کاری کنیم تا نیروهای دانش‌آموخته فنی‌وحرفه‌ای در صنایع استان جذب بازار کار شوند.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان