پرونده‌های قضایی در استان بوشهر ۹ درصد افزایش یافت

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: پرونده‌های قضایی در استان بوشهر ۹ درصد افزایش یاف

علی جمادی در نشست مسئولان دستگاه قضایی استان با امام جمعه بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه عدالت در استان بوشهر از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

وی از افزایش ۹ درصدی تعداد پرونده‌های قضایی استان بوشهر طی سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: ۱۸۵ هزار پرونده در سال ۹۶ وارد دستگاه قضای استان بوشهر شد که ۱۸۱ هزار پرونده نیز مختومه شد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به ورود ۳۸ هزار پرونده قضایی استان بوشهر به اجرای احکام در سال گذشته، خاطرنشان کرد: از این تعداد پرونده‌های ورودی ۳۵ هزار پرونده مختومه شد.

وی با اشاره به ارسال ۱۵ درصد پرونده‌های دادگاه‌های استان بوشهر به دادگاه‌های تجدید نظر، بیان کرد: ۹۵ درصد از این پرونده‌ها مختومه شده است.

جمادی از ترویج فرهنگ صلح و سازش در استان بوشهر خبر داد و افزود: در  بسیاری از پرونده‌های قضایی در مرحله ابتدایی با تلاش‌های صورت گرفته شاهد سازش بین طرفین هستیم که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به اینکه بسیاری از پرونده‌ها در شورای حل اختلاف منجر به سازش می‌شود، ادامه داد: سال گذشته هشت نفر از محکومان به قصاص مورد بخشش قرار گرفتند./ مهر

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان