انتقاد امام جمعه بردخون از نماینده جنوب استان

حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه های این هفته نماز بردخون با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: قبولی عبادات بستگی به لقمه افراد دارد که بزرگان حتی از خوردن مال شبهه ناک خودداری می کردند اما متاسفانه افرادی گرفتار مال حرام شده اند و زندگی آنان از طریق کسب حرام مانند ربا نابود می شود.

حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه های این هفته نماز بردخون با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: قبولی عبادات بستگی به لقمه افراد دارد که بزرگان حتی از خوردن مال شبهه ناک خودداری می کردند اما متاسفانه افرادی گرفتار مال حرام شده اند و زندگی آنان از طریق کسب حرام مانند ربا نابود می شود.

وی به نحوه گزینش مسئولان از دیدگاه امام علی(ع) اشاره کرد و ابراز داشت: نامه امام علی(ع) به مالک اشتر خطاب به همه مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی است که همگان باید به آن توجه و عمل کنند.

رکنی حسینی افزود: تأکید زیادی بر توجه به اقشار آسیب پذیر جامعه شده تا وضعیت افرادی که درد و رنج را تحمل می کنند و با مشکلات می سازند و دست نیاز به سوی هیچ کسی دراز نمی کنند رسیدگی شود و از آنان غافل نشویم.

وی با انتقاد از اینکه یک درصد جامعه حق  ۹۹ درصد افراد را به یغما می‌برند انتقاد کرد و گفت: افرادی از طریق خرید سکه، دلار، مسکن و خودرو جامعه را دچار تنش می کنند و با پول های بادآورده حق دیگران را پایمال می کنند که در جامعه اسلامی نباید فقر و محرومیت دیده شود زیرا امنیت از بین می رود و آسیب های اجتماعی افزایش می یابد.

امام جمعه بردخون با بیان اینکه فقر و محرومیت منشأ خلاف در جامعه است و جامعه نیاز به عدالت دارد، تصریح کرد: چه کسانی کشور را دچار تنش می کنند و هر روز بازار را به دست می گیرند، آیا شایسته است روز به روز فاصله طبقاتی در جامعه بیشتر شود و برخی از درمان فرزندان بیمار خود عاجزند و عده ای نمی دانند با پول های بادآورده چه کنند.

خطیب جمعه بردخون اضافه کرد: درباره افرادی که منتظرند مبلغ اندکی بابت سود سهام عدالت پس از ده سال یا یارانه ماهانه به حسابشان واریز شود چه می توان گفت که اگر می خواهیم جامعه ای امن شود لازمه آن امنیت اقتصادی است و انتظار است رئیس جمهور، وزرا و نمایندگان مجلس فاصله طبقاتی را کم کنند.

وی به مناسبت های هفته مانند تخریب بقاع متبرکه توسط وهابیون در مدینه منوره و ترور نافرجام مقام معظم رهبری توسط منافقین اشاره کرد و گفت: ۷ تیر مصادف با حادثه شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران وفادارش است که دشمنان با این اعمال تصور می کردند پایه های نظام سست می شود اما توجه مردم به انقلاب و نظام اسلامی بیش از گذشته شد.

رکنی حسینی به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: نمایندگی کار حساس و خدمتگزاری به مردم از اهمیت خاصی برخوردار است و عملکرد نمایندگان توسط مردم دیده می‌شود که باید از تجملات و اشرافیگری بپرهیزند و ضمن ساده زیستی و پرهیز از اسراف، به مردم نزدیک شوند.

امام جمعه بردخون افزود: هرکس مسئولیتی پذیرفت باید جوابگوی مردم شود زیرا نمایندگان روزی که انتخابات شروع می شود به هردری می زنند تا انتخاب شوند اما پس از انتخابات و رأی گرفتن از مردم همه چیز را فراموش می کنند و آنان را از یاد می برند و جوابگوی مردم نیستند.

وی با بیان اینکه پس از چند سال نماینده در جمع مردم بردخون حضور نیافته، ابراز داشت: چرا  نماینده حاضر نیست در بین مردم حضور پیدا کند و اگر کسی قادر نیست انتظارات مردم را پاسخ دهد و توانایی ندارد نباید در معرض رأی مردم قرار گیرد.

رکنی حسینی ادامه داد: نمایندگان به معنای واقعی خواسته های مردم را پاسخ دهند و ارائه یک گزارش در فضای مجازی قانع کننده نیست و شورای اسلامی و نماینده باید در بین مردم بیایند و از نزدیک با مردم سخن بگویند تا اعتماد مردم نسبت به مسئولان افزایش یابد.

خطیب جمعه بردخون گفت: متاسفانه امروزه نمی توان انتقاد کرد زیرا آن را تخریب می دانند اما طرح مشکلات و مطالبات مردمی و انتقاد از عملکرد مسئولان به معنای تضعیف یا تخریب آنان نیست و حق مردمی که در همه صحنه های نظام حضور دارند بیشتر است که از فعالیت های مسئولان آگاه شوند.

وی با بیان اینکه بنده به عنوان نماینده مردم با نماینده مجلس تماس می گیرم یا پیام می دهم اما پاسخگو نیست پس چگونه جوابگوی اقشار ضعیف است، خاطرنشان کرد: در این ۸ سال  مسئولیت نماز جمعه هیچ چیزی به اموالم اضاف نشده و مدیون هیچ کسی نیستم و پیوسته به مردم عشق ورزیده ام و هرجا نیاز بوده از آنان دفاع کرده ام پس انتظار است هرکس مسئولیتی پذیرفت به وعده ها و انتظارات عمل کند زیرا فرصت ها زودگذرند و پست و مقام ها ماندگار نیست.
منبع:مهر

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان