برخورد قاطع با زمین‌خواران و مفاسد اقتصادی در استان

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: دستگاه قضایی استان بوشهر در برخورد قاطع با زمین‌خواران و مفاسد اقتصادی با اقتدار وارد عمل شده است.

به نقل از مهر؛ علی جمادی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در جمع نمازگزاران اظهار داشت: از مهمترین وظایف دستگاه قضایی می‌توان به توسعه عدالت در جامعه و گسترش آزادی‌های مشروع و نظارت بر اجرای قوانین اشاره کرد.

وی از کشف جرم و مجازات مجرمان و اصلاح آنان به عنوان دیگر وظایف و رسالت‌های دستگاه قضایی اشاره کرد و ادامه داد: استقلال قوه قضایی از مهمترین مولفه‌های امنیت قضایی است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از برخورد با ظالم و حمایت از مظلوم به عنوان وظایف این دستگاه نام برد و افزود: از اولویت‌های دستگاه قضایی استان بوشهر می‌توان به برقراری عدالت، دادرسی منصفانه، جلوگیری از اطاله دادرسی اشاره کرد.

وی دادرسی منصفانه اسلامی بر اساس اصول راهبردی استقلال قضایی را اولویت این دستگاه دانست و اضافه کرد: سال گذشته ۱۷۸ هزار پرونده در دادگاه‌ها و شوراهای حل اختلاف استان بوشهر مختومه شد.

جمادی تعداد پرونده‌های ورودی را ۱۸۱ هزار و ۹۶۳ پرونده عنوان کرد و گفت: اقدامات خوبی در راستای تخصصی کردن قضات و کارکنان قضایی دادگستری استان بوشهر صورت گرفته است.

وی یکی از اولویت‌ها در استان بوشهر را افزایش کادر و نیروهای دستگاه قضا عنوان کرد و اظهار داشت: مدیریت پرونده قضایی به صورت الکترونیکی باعث کاهش هزینه‌های دادرسی، نقش مهم در تسریع رسیدگی به پرونده‌ها می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: دستگاه قضای استان بوشهر در برخورد قاطع با زمین‌خواران و مفاسد اقتصادی با اقتدار وارد عمل شده و دو هزار و ۳۴۴  هکتار از اراضی ملی استان بوشهر از دست زمین‌خوران خارج شد.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان