1397/3/31 :: 8:15
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
مدیرکل سازمان تبلیغات استان بوشهر

مبلغین دین اسلام در مناطق محروم باید بروز باشند/ ایجاد 300 کانون فرهنگی استان بوشهر

مبلغین دین اسلام در مناطق محروم باید بروز باشند/ ایجاد 300 کانون فرهنگی استان بوشهر

مدیرکل سازمان تبلیغات استان بوشهر گفت: طرح جدیدی بنام طرح استقلال ایجادشده است که در این طرح 10 مبلغ حضور دارند و در مناطق محروم با تکنولوژی روز آشنا می‌شوند.

به گزارش سپاس؛ حجت‌الاسلام سروستانی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار سپاس با اشاره به روز تبلیغ دین، گفت: اول تیرماه سالروز سازمان تبلیغات اسلامی است که بر اساس روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی انتخاب و در تقویم درج‌شده است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از اوایل انقلاب تاکنون دست آورد های زیادی داشته است که یکی از تدابیر بسیار مهم و خوب امام خمینی (ره) و رهبر کبیر انقلاب که خیلی هوشمندانه و ارزشمند است، تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: سازمان تبلیغات اسلامی از سال 1360 که را اندازی شد یک سازمان فعال در اعزام نیرو به جبهه‌های حق علیه باطل بود و با خاتمه جنگ رسالت این سازمان در سنگرهای دیگر رقم خورد.

سروستانی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی یکی از فعالیت‌هایی که به‌خوبی در سراسر کشور اجرایی کرد تبلیغ دین توسط شبکه‌های اعزام مبلغ به مناطق محروم بود که امروز همه مساجد در روستاها دارای امام جماعت هستند.

وی ابراز کرد: دو نوع اعزام داریم، یکی  اعزام مبلغ در ماه مبارک رمضان، در ایام سوگواری سید سالار شهیدان و مناسبت‌های مختلف مذهبی دیگر و یک بخش دیگر با توجه به شرایط موجود روستاهایی که فاقد روحانی هستند مبلغین اعزام و به فعالیت‌های معرفی دین می‌پردازند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر با توجه به آشنایی مبلغان با تکنولوژی روز، افزود: طرح  جدیدی بنام طرح استقلال ایجادشده است که در این طرح 10 مبلغ حضور دارند و در مناطق محروم با تکنولوژی روز آشنا می‌شوند.

سروستانی خاطرنشان کرد: پرداخت به قرآن کریم یکی از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی است و برای توسعه دادن این موضوع کار با مدیریت مردم اجرا می‌شود.

می در خصوص کانون‌های قرآنی که با مدیریت مردم ایجادشده است، گفت: حدود 300 کانون قرآنی در استان بوشهر  در حال فعالیت است که همه آن‌ها با مدیریت مردم ایجادشده است که فعالیت روخوانی، روان‌خوان، تجوید، تربیت مربی، تربیت مدرس، تربیت داور و غیره می‌پردازند.

دیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر در خصوص نظارت بر این کانون‌ها، افزود: یک تشکل محوری تحت اتحادیه قرآنی تشکیل‌شده است که وظایف نظارت بر کانون‌ها به عده‌دارند.

سروستانی بیان کرد: سازمان هیئت‌های مذهبی در مجالس اهل‌بیت نقش بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی دارند و برنامه‌های متنوعی در این حوزه با توجه به فصل‌های مختلف اجرا می‌شود که کاملاً مردمی است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: طرح متنوع فرهنگی مانند آموزش اقشار تأثیرگذار نو ایجاد کانون مداحان استان و شهرستان‌ها که کار آن شناسایی مداحان و آموزش بر عهده دارد.

سروستانی بیان کرد: سازمان تبلیغات در فضای مجازی به‌خوبی وارد شده است و در اقدامی تمام هوشیارانه بتوانیم حرکت پدافندی و آفن دی در برابر تهدیدهای دشمنان حاضر باشیم و مراکز قرآنی باید علم خود را زیاد کنند و در عرصه فضای مجازی بروز و سواد رسانه‌ای خو را کاهش دهند باشند.

وی عنوان کرد: حدود 150 خانه عالم در استان بوشهر ایجادشده است که 90 درصد آن به بهره‌برداری رسیده است و 10 درصد آن به‌زودی به بهره‌برداری خواهید رسید./انتهای پیام

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان