طرح دریابست در آب‌های استان بوشهر اجراء می‌شود

معاون شیلات استان بوشهر گفت: در آستانه صید میگو، طرح دریابست برای جلوگیری از صدمه زدن به زیستگاه‌های میگو از ۱۰ تیر تا شروع فصل صید میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر اجراء می‌شود.

عباس آهنگرمقدم یکی از مخرب‌ترین روش‌های صید آبزیان در خلیج فارس را کف‌روب یا ترال دانست و اظهار داشت: این گونه صید به زیستگاه و ذخائر آبزیان در خلیج فارس صدمات جبران ناپذیری وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه صید ترال یا کف‌روب تنها با اعلام قانونی برای صید میگو در خلیج فارس انجام می‌شود گفت: این نوع  صید تنها در زمان آزادسازی صید میگو آزاد و  در مابقی فصول سال که تخم‌ریزی آبزیان به ویژه میگو است ممنوع  اعلام می‌شود.

معاون صید شیلات استان بوشهر از اجرای  طرح دریابست از 10 تیر در آب‌های خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: طرح دریابست از 10  تیر تا آغاز فصل میگو در محدوده آب های ساحلی خلیج فارس استان بوشهر اجرا می‌شود.

آهنگرمقدم با تاکید بر ممنوع بودن صید تا زمان تعیین آزاد سازی صید میگو تصریح کرد: صیادانی که اقدام به صید غیرقانونی و بدون مجوز کنند با آنان  برخورد قانونی می‌شود  چرا که این نوع صید به زیستگاه‌های آبزیان خسارات جبران ناپذیری وارد می‌کند.

وی به فعالیت شبانه‌روزی گشت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر اشاره و خاطر نشان کرد: گشت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر برای نظارت و کنترل  فعالیت‌های صید و صیادی همواره از صیدهای غیر مجاز جلوگیری می‌کند و در زمان اجرای طرح دریا بست هیچ شناوری اجازه فعالیت صید و صیادی ندارد.

معاون شیلات استان بوشهر اجرای طرح دریابست را فرصتی برای انجام تعمیرات شناورها و بهینه سازی ادوات صیادی دانست و تاکید کرد: با تعیین زمان صید میگو صیادان با اطمینان بیشتری برای صید این آبزی راهی دریا می‌شوند.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان