1397/3/22 :: 11:35
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
بازار پوشاک بوشهر؛

پوشاک ایرانی با برند خارجی/ قیمت های نجومی برای اجناس بی کیفیت

پوشاک ایرانی با برند خارجی/ قیمت های نجومی برای اجناس بی کیفیت

نگاهی به قیمیت و کیفیت اجناس بازار پوشاک در بوشهر نشان می دهد برند و مارک تعیین کننده اصلی قیمت است. 

به گزارش سپاس؛ پوشاک یکی از نیازهای اصلی انسان است که کارکردهای متفاوتی دارد و گاهی انسان از روی آن قضاوت می شود. بازار پوشاک استان بوشهر به عنوان یکی از مناطق مرزی که کالاهای خارجی در آن به وفور یافت می شود و به کنونی اقتصادی و سیاسی واکنش های قابل پیش بینی و غیر قابل پیش بینی داشته است. 

خبرنگار سپاس به گفتگو با برخی از فروشندگان و مشتریان بازار پوشاک بوشهر پرداخته است که در برخی از موارد پیش زمینه های فکری معمول متفاوت است. 

گران ترین بازار پوشاک استان بوشهر

یکی از مواردی که نقطه اشتراک خریداران بازار پوشاک بوشهر است گرانی پوشاک در این بازار نسبت به سایر شهرهای استان است که حتی به چند برابر نیز می رسید. 

یکی از مشتریان آقای بازار پوشاک بوشهر در گفتگو با خبرنگار سپاس گفت: اجناس مشابه در بوشهر نسبت به شهرهای اطراف قیمت بیشتری دارند و همین اجناس در برازجان یا دلوار با قیمت کمتری عرضه می شوند و برای خرید پوشاک فرزندان خود به برازجان می روم زیرا تفاوت هزینه نهایی زیاد است ولی برای خریدهای کوچک به ناچار از بازار بوشهر خرید می کنم. 

یکی دیگر از شهروندان بوشهری نیز به خبرنکار سپاس گفت: تنوع محصولات در بازار بوشهر کم است و نمی توان به دنبال جنس و طرح خاصی بود و تقریبا ناچار به انتخاب از اجناس موجود هستید. 

برند حرف اول بازار پوشاک

یکی از مواردی که در بازار پوشاک بوشهر تعیین کننده قیمت است برند است. یکی از فروشندگان بازار پوشاک بوشهر به خبرنگار سپاس می گوید: نسل فعلی که نوجوان و جوان هستند بیشتر دنبال برند هستند و این موضوع در بوشهر با توجه به بافت فرهنگی برندگرایی زیاد است و برخی بهترین کالا را به دلیل نداشتن مارک و برند نمی خرند. 

این فروشنده ادامه داد: برندگرایی در شهرهای دیگر استان کمتر است اما در هر حال برندگرایی به عنوان بخشی از دلایل مقبولیت کالا است. 

این فروشنده پوشاک گفت: در بازار پوشاک آقایان اجناس ایرانی و خارجی به یک مقدار وجود دارد اما اجناس ایرانی که ساخت کارگاه های بزرگ یا کوچک هستند برای فروش محصولات خود از مارک های خارجی استفاده می کنند زیرا جوان و نوجوان بیشتر جذب برندهای خارجی می شوند. 

یکی دیگر از فروشندگان بازار پوشاک بوشهر نیز به خبرنگار سپاس گفت: از گذشته اجناس خارجی به دلیل مرزی بودن استان به سادگی و ارزانی در اختیار مردم بوده است اما در سالیان اخیر با توجه به گرانی دلار و ورود اجناس بی کیفیت خارجی به بازار به نوعی تغییر در فرهنگ مردم ایجاد شده است و دیگر مثل گذشته در خرید پوشاک دقت بیشتری دارند زیرا خرید اجناس بی کیفیت خارجی با قیمت زیاد تجربه ای تلخ برای آنان بوده است و از سوی دیگر تفاوت قیمت اجناس ایرانی و خارجی خرید اجناس خارجی حتی اگر کیفیت بهتری داشته باشند مقرون به صرفه نیست. 

اقتصادی بوشهر خرید بازارهای شهرهای دیگر 

یکی از مشتریان بازار پوشاک بوشهر به خبرنگار سپاس گفت: متاسفانه برخی از فروشندگان بازار پوشاک بوشهر با استفاده از بی اطلاعی خریداران اطلاعات غلط از جنس و کیفیت پوشاک به آنها می دهند که موجب متضرر شدن خریداران می شود اما این موارد در شهرهای دیگر کمتر است. 

وی ادامه داد: بازار پوشاک شیراز از نظر تنوع و قیمت و البته صداقت فروشندگان از بوشهر بهتر است و ترجیح می دهد از بازار شیراز و دیگر شهرهای استان خرید کند. 

اجاره بالای مغازه دلیل قیمت بالا

یکی از فروشندگان بازار پوشاک بوشهر در گفتگو با خبرنگار سپاس گفت: قیمت های اجاره مغازه در بوشهر زیاد است و برای جبران هزینه ها باید اجناس به قیمت های بیشتری فروخته شود و این از دلایلی گرانی اجناس در بازار پوشاک بوشهر است. 

وی ادامه داد: برخی از مالکان که مغازه های خود را اجاره نمی دهند ترجیح می دهند با استخدام فروشنده کالای خود را بفروش برسانند و این فروشندگان برای حفظ شغل خود در برخی از موارد به صورت درصدی حقوق می گیرند نسبت به افزایش قیمت کالاها یا دادن اطلاعات غلط اقدام کنند. 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان