1397/3/17 :: 8:47
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
مذاکرات جدید برجام اروپایی و چند نکته

مقام معظم رهبری با موضع گیری صریح نقشه برخی داخلی ها را خنثی کرد

مقام معظم رهبری با موضع گیری صریح نقشه برخی داخلی ها را خنثی کرد

کمک کنندگان به جنگ روانی دشمن در داخل در صدند تا یک شکل معیوب از برجام را بر کشور تحمیل کنند که رهبری معظم با موضع گیری صریح در کنار دستور آماده سازی مقدمات، نقشه برخی داخلی ها را نیز پیشاپیش خنثی کردند.

به گزارش سپاس، مقام معظم رهبری در سخنرانی سالگرد رحلت امام ره درباره مساله هسته ای به سه نکته مهم اشاره فرمودند:کمک‌کنندگان به جنگ روانی دشمن در داخل، امروز درصدد این هستند که یک شکل معیوب از برجام را بر کشور تحمیل کنند. دولت‌های خارجی به دنبال این هستند و عده‌ای در داخل هم تبلیغ می‌کنند که اگر این نشود، جنگ می‌شود. این همان خواست دشمن است.

 از برخی از دولت‌های اروپایی این ‌جور برمی‌آید که این‌ها توقع دارند ملت ایران، هم تحریم‌ها را تحمل بکند و با تحریم‌ها دست ‌و پنجه نرم بکند و هم از فعالیت هسته‌ای خود که نیاز قطعی آینده‌ی کشور است دست بکشد و همین محدودیت‌ها را ادامه بدهد. من به این دولت‌ها بگویم: بدانند که این خواب آشفته تعبیر نخواهد شد. ملت ایران و دولت ایران این را تحمل نخواهند کرد که هم تحریم باشند و هم در محدودیت هسته‌ای و حبس هسته‌ای قرار داشته باشند.

 سازمان انرژی هسته‌ای موظف است سریعاً مقدمات و آمادگی‌های لازم برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو را در چارچوب برجام  فعلاً در چارچوب برجام فراهم بکند و برخی مقدمات دیگر را که رئیس‌جمهور محترم دستور آن را دادند از همین فردا آغاز کند.

در این باره، چند نکته تبیین می شود:

۱. رهبری معظم مصمم اند که در دور جدید مذاکرات، برجام با حفظ تحریم ها دیگر ادامه نیابد. در واقع با گذر از نظریات و تحلیل های نادرست تثبیت حقوق هسته ای ؛ دور کردن سایه_جنگ و ... بر هدف اصلی مذاکرات که همانا  لغو تحریم ها بود، تاکید دارند. یا دستیابی به هدف اصلی و یا عدم ضرورت در ادامه همکاری.‌ در این نوبت دیگر حفظ برجام با حفظ تحریم ها قابل جمع نیست.

 ۲. دستور به سازمان انرژی هسته ای در اقدام سریع برای آماده سازی مقدمات نیز حداقل با سه هدف است: 

الف. اعلام جدیت : طرف اروپایی جدیت ایران را در شروط شش گانه اعلامی به خوبی و قاطعیت دریافت کند  ایران مذاکرات منطقه ای و موشکی نخواهد داشت و تحریم ها نیز باید لغو گردد.

ب. خرید زمان: با توجه به اینکه طی دو سه هفته آینده اروپایی ها باید موضع واقعی و نه صرفا اعلامی خود را نسبت به ادامه برجام بدون آمریکا و البته بدون تحریم ها اعلام کنند، از هم اکنون و با فراهم آمدن مقدمات، جمهوری اسلامی در لحظه تصمیم گیری نهایی، عملیات اجرایی خود را با سرعت و بلادرنگ آغاز نماید.

ج. بستن مجرای بازی: به تعبیر رهبری کمک کنندگان به جنگ روانی دشمن در داخل در صدند تا یک شکل معیوب از برجام را بر کشور تحمیل کنند که رهبری معظم با موضع گیریع صریح در کنار دستور آماده سازی مقدمات، نقشه برخی داخلی ها را نیز پیشاپیش خنثی کردند.

به عبارت دیگر اعلام پایان بازی مذاکره برای مذاکره؛ فرصت سوزی و معلق نگه داشتن وضعیت اقتصادی کشور است./ انتهای پیام

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان