1397/3/17 :: 8:40
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
سید هادی حسینی،

ایدئولوژی تشکیل رژیم صهیونیستی توسط کشورهای استعمار گر غرب و روز قدس

ایدئولوژی تشکیل رژیم صهیونیستی توسط کشورهای استعمار گر غرب و روز قدس

کشورهای استعمارگر غربی تصمیم گرفتند کشوری بنام اسراییل غاصب، با هویت کاملا جعلی، با ادعای تماما کذب و سراسر دروغ مبنی بر بازگشت مردم یهود به سرزمین گذشتگان خود، که از مایه های مذهبی یهودیان برای اجتماع آنان در فلسطین سوء استفاده می شد، سعی کردند تمام مشکلات مهم و اساسی را به خیال خام خود از بین برده و تمامی اهداف خود را دنبال کنند.

به گزارش سپاس؛ در ذهن هر آزادیخواه و صلح طلب جهانی و تمام مسلمین جهان، از زمان اعلام تشکیل رژیم صهیونیستی( شکلی از نژاد پرستی و تبعیض نژادی) تا به امروز، چند سوال همیشه تداعی می شود؛

۱- چرا قطعنامه های سازمان ملل متحد علیه رژیم صهیونیستی علیرغم  مرتکب شدن این رژیم به جنایات جنگی متعدد، تخریب مکان های عمومی، حملات نظامی وحشیانه و شهید کردن غیر نظامیان الخصوص کودکان و زنان مظلوم فلسطینی، بارها و بارها توسط کشورهای استعمار گر غربی( که اعای حمایت از حقوق بشر دارند) به خصوص ایالات متحده آمریکا وتو شده و بی اثر می ماند؟

۲- چرا با وجود ادعاهای واهی رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه قدس شریف( اورشلیم)  یکی از چهار شهر مقدس یهود بوده، و اقدمات متعددی که در طی این سالها برای تاریخ سازی و تحریف هویت قدس شریف انجام داده، راه به جایی نبرده، و این اقدامات را تا به امروز متوقف نکرده است؟

۳- فلسفه نام گذاری روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) چه اهدافی را دنبال کرده است؟

۴- علت حمایت ها و کمک های سالانه خارجی توسط ایالات متحده آمریکا و کشورهای استعمار گر غربی به این رژیم منحوس صهیونیستی در زمینه های سیاسی، امنیتی، نظامی و اقتصادی چه چیزی می باشد و با چه اهدافی صورت می گیرد؟

۵- چرا کشوری که ادعای دین یهودیت می کند و به ادعای واهی خود برای شکوفایی و بازگشت تمدن دین یهود کشور فلسطین را اشغال کرده است، با نظام سیاسی کاملا سکولار( ممانعت از دخالت دین در امور عمومی جامعه) اداره می شود؟

ماهیت وجودی استکبار، استعمار و امپریالیسم جهانی بر پایه تسلط همه جانبه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و به غارت بردن منابع طبیعی و زیر زمینی کشورهای دیگر بنا شده است. و برای رسیدن به اهداف خود از تمام راه های ممکن و غیر ممکن از لحاظ حقوق بشری استفاده می کنند. در گذشته بوسیله جنگ، خونریزی و اشغال کشورهای دیگر (استعمار قدیم) بوسیله کشورهای غربی صورت می گرفت و امروزه با تسلط بر افکار عمومی از طریق جنگ نرم و دست نشانده های عوامل سیاسی خود(استعمار نو) این کار صورت می گیرد.
در اینجا نیاز به یادآوری این نکته، مهم می باشد که چه علت هایی باعث گذر از استعمار قدیم به استعمار نو و تصمیم کشورهای غربی به این کار شد؟ که از مهم ترین دلایل آن میتوان به بلوغ فکری و سیاسی مردم، بیداری کشورهای تحت سلطه، اعلام استقلال طلبی، بیزاری از کشورهای اشغال گر و به ستوه آمدن جامعه از ظلم ها و بی عدالتیهایی که در حق آنها انجام می شد، نام برد.
بنابراین کشورهای استعمارگر غربی تصمیم گرفتند حضور فیزیکی خود را تا آنجایی که امکان دارد در کشورهای تحت سلطه، کمتر کرده و از شدت احساسات انزجاری بوجود آمده علیه خود بکاهند.( اگر چه بعد از گذشت چند سال، به بهانه امنیت و حمایت نظامی با قرارداد های ننگین و تحمیلی خود دوباره حضور خود را با ایجاد پایگاه های نظامی در این کشورها تثبیت کرده اند.) تا به تدریج و در فرصت مناسب با تغییر رویکرد سیاسی و گذر از استعمار قدیم به استعمار نو، و آماده ساختن افکار عمومی برای موجه جلوه دادن حضور خود در این کشورها، بتوانند همچون گذشته به سلطه همه جانبه خود و غارت این کشورها بپردازند.
لذا با توجه به مطالب گفته شده، برای اینکه بتوانند افکار عمومی جامعه را برای حضور همیشگی خود در این کشورها تغییر داده و اعمال ضد انسانی و ضد حقوق بشری دست نشانده های خود را موجه جلوه دهند، نیاز به وجود کشور و منطقه ای داشتند، که چندین هدف آنها را یکجا تامین کند؛
۱- کشوری دست نشانده که مردم و حکومت آن همزمان تابع و کاملا با معیارهای غربی هم راستا باشد تا هم الگویی شود برای کشورهای دیگر و هم بتوانند هر جور که بخواهند از آن در راستای اهداف و منافع خود استفاده کنند.
۲- این کشور می بایست از نظر نظامی بسیار قوی باشد( حتی با تبلیغات فراوان و پروپاگاندا) تا کشورهای منطقه نتوانند آن را نابود کنند و فکر جنگ با آن را در سر نپرورانند. و در مواقع لزوم از آن به عنوان اهرمی علیه کشورهای دیگر استفاده کنند.
۳- در غرب آسیا و بخصوص خاور میانه که منبع نفت و گاز و مواهب خدادادی می باشد حضور پررنگ داشته و از نزدیک اتفاقات و رویدادهای منطقه ایی را رصد کنند تا در صورت لزوم بتوانند سریع واکنش نشان داده و بخیال خود تهدیدات را از بین ببرند.

از اینرو به فکر تاسیس کشوری با معیارهای گفته شده در منطقه خاورمیانه افتادند، که در ابتدای تاسیس آن با چندین مشکل مهم و اساسی مواجه بودند؛
الف) اول اینکه این کشور باید از نظر جغرافیایی در کجای خاورمیانه قرار بگیرد.
ب) دوم، چه راهکارهایی برای مواجه شدن با افکار عمومی که در آن برهه زمانی حساس از نظر بیداری کشورها، اعلام استقلال طلبی و انزجار از کشورهای استعمار گر با آن مواجه بودند پیدا کنند که پیامد افزایش تنفر وانزجار ملت ها علیه خود را به همراه نداشته باشد.
پ) چگونه مردمی را پیدا کنند که اولا با تمام اهداف و خواسته های خود همراه باشند، ثانیا به خواسته خود و با میل باطنی به این کشور مهاجرت کنند، ثالثا به آن کشور عرق ملی داشته باشند و به آن افتخار کرده و عشق بورزند.
ث) با وجود اینکه سازمان ملل و نهادهای بین المللی کاملا در راستای اهداف استعمار حرکت می کنند و جرات و توان مقابله با خواسته های امپریالیسم جهانی را ندارند. ولی بهر حال برای برای موجه و قانونی جلوه دادن اعمال خود چه راهکاری داشته باشند.

بنابراین کشورهای استعمارگر غربی تصمیم گرفتند کشوری بنام اسراییل غاصب، با هویت کاملا جعلی، با ادعای تماما کذب و سراسر دروغ مبنی بر بازگشت مردم یهود به سرزمین گذشتگان خود، که از مایه های مذهبی یهودیان برای اجتماع آنان در فلسطین سوء استفاده می شد، سعی کردند تمام مشکلات مهم و اساسی گفته شده در بالا را به خیال خام خود از بین برده و تمامی اهداف خود را دنبال کنند.( در اینجاست که فرق بین یهودیت که دین، فلسفه و روش قوم یهود می باشد با رژیم جعلی صهیونیسم که شکلی از نژاد پرستی و تبعیض نژادی، و یک جنبش سیاسی و ملی گرای افراطی یهودی ست مشخص می شود.)
از زمان تاسیس این حکومت جعلی، منازعه و جنگ نابرابری بین مردم مظلوم فلسطین برای بازپسگیری سرزمین اشغال شده شان و رژیم سرتا پا مسلح و غاصب صهیونیستی که با حمایت آشکار و پنهان کشورهای استعمار گر غربی پشتیبانی می شود شکل گرفته و ادامه دارد که در طی این سالها رژیم صهیونیستی با حملات وحشیانه خود به اماکن غیر نظامی، باعث شهید شدن و آوارگی مردم مظلوم فلسطین الخصوص کودکان و زنان این سرزمین شده است.
امروزه شاهد وتو شدن قطعنامه های سازمان ملل متحد علیه عملکردهای وحشیانه رژیم صهیونیستی توسط ایالات متحده آمریکا و کشورهای غربی هستیم و با وجود اینکه رژیم صهیونیستی پیمان نامه منع گسترش سلاح های هسته ای را امضاء نکرده است و دارای زرادخانه هسته ای و تعداد زیادی کلاهک هسته ای می باشد هرگز از طرف شورای حکام سازمان ملل، آژانس بین المللی انرژی اتمی و دیگر نهادهای مدعی حمایت از حقوق بشری مورد بازخواست و تحریم های بین المللی قرار نگرفته است.
حال در اینجا باید از کشورهای اسلامی جهان و بخصوص منطقه خاورمیانه پرسید؛ تا به امروز که شاهد اشغال کشور مسلمان و برادر فلسطینی بوده اند چه اقدامات موثری را انجام داده اند؟ چرا بعضی از کشورهای خود فروخته و وابسته عرب حوزه خلیج فارس پنهانی با رژیم اشغال گر صهیونیستی ارتباط برقرار کرده و از آرمان های اولیه کشورهای اسلامی که مبنی بر جنگ با این رژیم اشغال گر تا نابودی کامل و حذف آن از روی کره خاکی بوده، دست کشیده و وقیحانه تر از آن به حمایت از این رژیم و اقدامات وحشیانه آن به دلیل واهی حمایت از خود در برابر بیگانگان می پردازند؟ آیا به راستی باید از بیت المقدس و قبله اول مسلمین که معراج پیامبر در آن انجام شده، بناهای بسیار زیاد تاریخی مربوط به اوایل اسلام در آن وجود دارد، و تقدسی که در وجود آن آمیخته است، دست کشیده و بگذاریم یک رژیم جعلی غاصب که سالها تقلای زیادی کرده تا با حفر تونل های زیر زمینی در زیر بیت المقدس، حتی یک اثر کوچک مبنی بر ادعاهای واهی خود بیاورد پیدا نکرده، و تلاشهایش برای یافتن آثاری از تاریخ یهودیان و پیامبران بنی اسرائیل در شهر قدس به ویژه درباره یافتن هیکل سلیمان عملا ناکام مانده است. تمام تلاش خود را برای پاک کردن هویت اسلامی قدس به صورت سیستماتیک و هدفمند ادامه دهد.

اینجاست که به لزومیت،ضروریت و با اهمیت بودن فرمان بنیان گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) در خصوص نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس و منویات آن بزرگوار پی می بریم. آنجا که فرمودند؛
بسم الله الرحمن الرحیم
من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، که اکنون این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران خواهران فلسطینی شدت بخشیده است و به بویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی، پیاپی خانه و کاشانه ایشان را بمباران می کند.
من از عموم مسلمانان جهان و دولتهای اسلامی می خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است، و می تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان ((روز قدس)) انتخاب، و طی مراسمی همبستگی بین المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل کفر خواستارم.

بنابراین روز قدس روز اعلام خشم و انزجار آزادی خواهان جهان از جنایات رژیم اشغال گر صهیونیستی و حامیان استعمار گر غربی آنها، و حمایت از ملت مظلوم فلسطین می باشد تا برای همیشه مساله فلسطین و آزادی قدس شریف در یاد و خاطره مسلمانان، آزادی خواهان و صلح طلبان جهان زنده و جاوید بماند تا زمانیکه نماز جماعت را در بیت المقدس و قدس شریف با هم برگزار کنند.

سید هادی حسینی
مدیر مسئول سایت صدای جهان

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان