سرویس‌ سیار خدمات صدور کارت ملی هوشمند در استان راه‌اندازی می‌شود

معاون استاندار بوشهر خواستار تسریع در ارائه خدمات برای صدور کارت ملی هوشمند شد و گفت: راه‌اندازی سرویس‌های سیار در ادارات و نهادها می‌تواند موجبات تسریع در صدور کارت ملی هوشمند شود.

مجید خورشیدی در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان بوشهر با تبریک سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) و دهه کرامت اظهار داشت: در دهه کرامت، اخلاق کریمانه داشته باشیم و به فقرا و مستمندان و نیازمندان کمک کنیم.

وی با تاکید بر لزوم ثبت به موقع وقایع حیاتی افزود: وقایع چهارگانه حیاتی اعم از ولادت، فوت، ازدواج و طلاق باید در کمترین زمان ممکن ثبت شود و امیدوار هستم به سمتی برویم که ثبت وقایع حیاتی به 100 درصد برسد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با بیان اینکه احصای آمار دقیق موجبات پیشرفت در امور می‌شود ابراز کرد: بدون داشتن آماری دقیق و مستند نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد و برای برنامه‌ریزی در تمام امور نیازمند داشتن اطلاعات و آمار دقیق هستیم بویژه دسترسی به آمار جمعیتی و پراکندگی جمعیتی امری مهم است.

خورشیدی تاکید کرد: اگر آمارها به موقع ثبت شود و در اختیار دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد موجبات پیشرفت را فراهم می‌کند و انتظار داریم دستگاه‌های مسئول به‌ویژه ثبت احوال نسبت به ثبت به موقع وقایع حیاتی توجه ویژه کند.

وی خواستار توجه بیشتر ثبت احوال استان در صدور کارت ملی هوشمند شد و خاطر نشان کرد: راه‌اندازی سرویس‌های سیار در ادارات و نهادها می‌تواند موجبات تسریع در صدور کارت ملی هوشمند شده که از ثبت احوال انتظار داریم تمهیدات لازم را بیندیشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با اشاره به مزایای کارت ملی هوشمند خواستار ارتباط آنلاین دستگاه‌های ذیربط با سامانه یکپارچه شد و افزود: دستگاه‌های ذیربط بویژه بانک‌ها که ارتباط آنلاین دارند نباید از مراجعه‌کنندگان کارت ملی را طلب کنند و انتظار است از طریق سیستم هوشمند و سامانه یکپارچه نسبت به شناسایی مراجعه‌کنندگان اقدام کنند.

منبع: تسنیم/

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان