فروش غذای گرم در ماه مبارک رمضان و ادعای فروشندگان/ برای خدمات ماه رمضان مجوز داریم
1397/3/5 :: 8:21
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
چه کسی مجوز فروش نهار در ماه رمضان داده است؛

فروش غذای گرم در ماه مبارک رمضان و ادعای فروشندگان/ برای خدمات ماه رمضان مجوز داریم

فروش غذای گرم در ماه مبارک رمضان و ادعای فروشندگان/ برای خدمات ماه رمضان مجوز داریم

برخی از غذا فروشی‌های شهر بوشهر بدون ‌توجه به‌ قرار گرفتن در ایام ماه مبارک رمضان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند و تاکنون هیچ دستگاه نظارتی برخورد جدی با این متخلفین نکرده است.

به گزارش سپاس؛ ماه مبارک رمضان که بیش از 10 روز از آن می گذرد و در کشور ایران رسماً روزداری آغازشده است و مردم ولایتمدار استان بوشهر در حال عبادت و مهمانی خدا هستند اما برخی از سود جویان بازار داغ غذا فروشی در ارائه خدمات خود به مردم تغییرات ایجاد  نکرده و همچون گذشته در حال فعالیت هستند.

برخی از غذا فروشی‌های بیرون بر هنگامی‌که صدای مؤذن از گلبانگ مسجد پخش می‌شود بجای رفتن به‌سوی نماز بنر "غذا حاضر است" در مقابل مغازه خود نصب می‌کند و پیک موتوری برای ارسال غذا به مشتریان خود آماده می‌کند.

این در حالی است که در طول روز بوی غذاهای خوشمزه در محدوده غذا فروشی‌های می‌پیچد و افرادی که با دهان روزه هستند از استشمام بوی غذاها رنج می‌برند.

اما برخی از غذا فروشی‌های شهر بوشهر بدون ‌توجه به‌ قرار گرفتن در  ایام ماه مبارک رمضان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند و تاکنون هیچ دستگاه نظارتی برخورد جدی با این متخلفین نکرده است.

در ماه رمضان فقط برای مشتری‌های خاص خدمات می‌دهیم

یکی از صاحبان غذا فروشی‌های شهر بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار سپاس بابیان اینکه نهار برای مشتریان خاص سلف می‌شود، گفت: در ایام ماه مبارک رمضان فقط برای مشتریان خاص خدمات ارائه می‌دهیم و دیگران می‌توانند استفاده نکنند.

وی اظهار کرد: به لحاظ صنفی هیچ‌گونه محدودیتی نداریم، اگر مشکلی وجود داشته باشد صنف تذکر خواهد داد و ما هیچ توجه و نیازی به امربه‌معروف کردن نداریم.

این صاحب غذا فروشی عنوان کرد: سالها است در ایام ماه مبارک رمضان فعالیت پخت غذا برای نهار دارم و هیچ‌گونه برخورد یا تذکر قانونی نداشته‌ام.

وی ادامه داد: افرادی که روزه هستند و هنگام عبور از کنار مغازه نمی‌توانند با استشمام کردن بوی غذا تا افطار نمی‌توانند تحمل داشته باشند، مسیر دیگری برای تردد خود انتخاب کنند و ما برای فروش غذا در ماه مبارک رمضان مجوز داریم.

 

از بوی غذا فروشی‌ها در ایام رمضان رنج می‌بریم

یکی از مغازه‌داران همسایه این غذا فروشی گفت: این غذا فروشی چند سالی است که مغازه کنار را اجاره کرده است و هرساله در ایام ماه مبارک رمضان فعالیت خود را تغییر نمی‌دهد.

وی اظهار کرد: در ماه رمضان گاهی اوقات ناظرین تذکراتی می‌دهند اما تاکنون هیچ‌وقت مغازه غذا فروشی در ماه مبارک رمضان تعطیل نشده است.

این کاسب‌کار بوشهری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همه‌روزه هستند، هنگام عبور از کنار این غذا فروشی و یا استفاده از سوپرمارکت با استشمام بوی غذا رنج می‌برند و گلایه‌مند هستند.

حال باید منتظر ماند که مسئولین نظارتی چه واکنشی نسبت به این موضوع نشان خواهند داد.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    یاداشت

    آخرین اخبار استان