بیش از یک‌میلیارد دلار برای اجرای شبکه آبیاری و زهکشی کشور هزینه شد
1397/2/17 :: 18:36
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
معاون وزیر جهاد کشاورزی :

بیش از یک‌میلیارد دلار برای اجرای شبکه آبیاری و زهکشی کشور هزینه شد

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: در طی سه سال در مجموع یک‌میلیارد و 50 میلیون دلار برای اجرای طرح توسعه شبکه آبیاری و زهکشی کشور هزینه شده است.

علی‌مراد اکبری ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در طی یک سال گذشته شاهد افزایش سه برابری اجرای طرح آبیاری نوین و تحت فشار در بوشهر هستیم.

وی افزود: در سه سال گذشته فقط یک‌هزار و 100 هکتار از اراضی استان بوشهر تحت شمول آبیاری نوین قرار گرفته بودند که در طی فعالیت یک ساله، هم اکنون این شاخص به سه هزار و 500 هکتار افزایش یافته است.

 معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اعلام این که برای اجرای طرح آبیاری تحت فشار هیچ گونه محدودیت مالی وجود ندارد، تصریح کرد: امسال بنا داریم که با افزایش سه برابری، بیش از 10 هزار هکتار از اراضی استان بوشهر را به سیستم  نوین آبیاری تحت فشار مجهز کنیم.

اکبری یادآور شد: با اختصاص 10 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی، طرح توسعه شبکه آبیاری و زهکشی در 230 هزار هکتار از اراضی غرب و شمال غرب کشور آغاز شده و دارای پیشرفت فیزیکی 99 درصدی است.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی‌های انجام شده، 550 هزار هکتار از اراضی استان‌های خوزستان و ایلام نیز مشمول این طرح شده‌اند که هم اکنون دارای پیشرفت فیزیکی 65 درصدی این طرح هستیم.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: به زودی شاهد افتتاح شبکه آبیاری و زهکشی در 295 هزار هکتار از اراضی این دو استان خواهیم بود.

اکبری گفت: در طی سه سال، در مجموع یک‌میلیارد و 50 میلیون دلار برای اجرای طرح توسعه شبکه آبیاری و زهکشی کشور هزینه شده که به ترتیب در سال‌های 95 و 96، 300 و 500 میلیون دلار بوده و امسال نیز 250 میلیون دلار به آن اختصاص یافته است.

وی با اشاره به دست‌آوردهای دولت تدبیر و امید در طرح توسعه آبیاری تحت فشار، عنوان کرد: از دو میلیون هکتار اراضی دارای سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار، 700 هزار هکتار آن که معادل قریب به 30 درصد از کل این اراضی است در دولت یازدهم مشمول اجرای طرح توسعه آبیاری تحت فشار قرار گرفته است.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    یاداشت

    آخرین اخبار استان