مسئول آموزش منابع طبیعی بوشهر خبر داد:

ارتقای فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی بین دانش‌آموزان استان بوشهر

مسئول آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی در بین دانش‌آموزان استان بوشهر نهادینه شده و ارتقاء می یابد.

فردین حاجب پیش از ظهر یکشنبه در حاشیه جشن فارغ التحصیلی اولین مدرسه پیش دبستانی سفیران طبیعت در شهرستان کنگان به خبرنگاران گفت: به دنبال نهادینه کردن فرهنگ منابع طبیعی درمیان نونهالان پیش دبستانی و مدارس ابتدایی هستیم.

وی افزود: فراگیری حفاظت از منابع طبیعی به کودکان کمک می کند تا اهمیت محیط زیست پیرامون خود را بهبود بخشند و برای این منظور آن ها باید مفاهیمی  که مرتبط با منابع طبیعی است را از کودکی بیاموزند.

حاجب ادامه داد: مقطع ابتدایی مهم‌ترین مرحله برای شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان است و آموزش وترویج اداره کل منابع طبیعی استان این جامعه هدف را رها نخواهد کرد.

وی به انعقاد تفاهم نامه فی مابین منابع طبیعی و آبخیزداری استان و سازمان آموزش و پرورش اشاره و خاطر نشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه که از سال ۱۳۹۳ بسته شده است از ظرفیت هایی که در نونهالان و دانش‌آموزان است  در پیشبرد نهادینه کردن فرهنگ منابع طبیعی  بهره خواهیم برد.

مسئول آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر تصریح کرد: ترویج فرهنگ احیاء (نهالکاری) وحفاظت از عرصه های منابع طبیعی و اجرای برنامه های فرهنگی  با محوریت دانش آموزان و فرهنگیان عزیز از اهداف تفاهم نامه ما با سازمان آموزش و پرورش است.

وی گفت: در مراسم امروز نیز که با همکاری انجمن  زیست محیطی نبض زمین برگزار شد از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به همه پیش دبستانی‌های سفیران طبیعت بسته‌های ترویجی همیار طبیعت داده شد وجمعی از مسئولین نیز حضور داشتند.

حاجب در بخش دیگری از اظهارات خود انجمن‌های زیست محیطی و منابع طبیعی را بازوی فکری و اجرایی سازمان دانست و اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰ سمن در این راستا در استان فعال هستند که شش سمن آن به صورت تخصصی در حوزه منابع طبیعی کار می کنند.

وی افزود: روال ثبت سمن های حوزه منابع طبیعی در استان نیز همچنان ادامه دارد و علاقمندان می توانند برای تسریع در کار خود به اداره آموزش اداره کل منابع طبیعی مراجعه کنند./ مهر

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان