تسهیلات اشتغال‌زایی گردشگری روستایی در استان بوشهر پرداخت می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در حوزه گردشگری و روستاییان استان پرداخت می‌شود.

ناصر امیرزاده در نشست با مسئولان بخش آب‌پخش اظهار داشت: صنعت  گردشگری، یکی از در حال رشدترین صنعت های روز دنیاست که به طریق مختلف روی دنیا تاثیر گذاشته است.

وی افزود:هر ساله، میلیون‌ها نفر به دلایل مختلفی مانند دیدن جاذبه ها، از خانه های خود به مناطق مختلفی سفر می کنند تا نقاط مختلف را ببینند.

امیرزاده بیان داشت: صنعت گردشگری محدود به بازدید از جاذبه ها نمی شود بلکه این صنعت انواع بسیار گوناگونی دارد که در سراسر جهان در حال توسعه است.

وی تصریح کرد: گردشگری به گونه‌ای رشد می‌کند که حتی مکان های بسیار دور افتاده و غیر قابل دسترس نیز به جاذبه ای تبدیل گردد که مردم تمایل به رفتن به آن جا را داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، بخش آب پخش را از مناطق بسیار زیبا و بکر استان بوشهر برشمرد و اظهار داشت: بخش آب پخش، از لحاظ گردشگری دارای پتانسیل های فراوانی است که می توان به نخلستانهای سرسبز و نهرهای جاری آب اشاره کرد.

امیرزاده افزود: این بخش زیبا، جاذبه های گردشگری دیگری نظیر اماکن مذهبی و تاریخی و سنتی نیز دارد که می‌تواند نظر هر بیننده‌ای را جذب کند.

وی بر حمایت از توسعه گردشگری در بخش آب پخش تاکید کرد و ابراز داشت: از توسعه گردشگری در آب پخش حمایت می کنیم و مردم آب پخش بخصوص روستانشینان این بخش می توانند در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی تسهیلات دریافت کنند.

امیرزاده بیان داشت: تسهیلات تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان در شهرستان و تا سقف ۲ میلیارد تومان در استان مصوب می شود و فراتر از آن نیز در حوزه اختیارات استاندار خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر خاطرنشان کرد: پرداخت این تسهیلات در تاریخ انقلاب اسلامی بی نظیر است و مردم از این فصت خوب استفاده بهینه کنند./ مهر

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان