حمله آمریکا واکنش انفعالی در برابر شکست جنگ نیابتی در سوریه است

حمله آمریکا واکنش انفعالی در برابر شکست جنگ نیابتی در سوریه است

کارشناس مسائل سیاسی گفت:اقدام آمریکا و دو کشور اروپایی حمایت آشکار از تروریست هایی که در حال فروپاشی و رو به شکست هستند، می باشد؛بنابراین این حمله حاصلی جز نفرت برای کشورهای مهاجم در داخل و خارج از سوریه نخواهد داشت.

به گزارش سپاس؛ سردار رسول سنایی راد در گفتگو با راه آرمان ؛ در خصوص حملات روز گذشته به سوریه اظهار کرد:حمله جنایتکارانه آمریکا و دو متحد اروپایی اش واکنش انفعالی در برابر شکست های منطقه ای و شکست جنگ نیابتی آنها در سوریه به حساب می آید که بعد از شکست تروریست ها در غوطه شرقی و بازگشت امنیت و ثبات در دمشق پایتخت سوریه صورت گرفت.

این کارشناس مسائل سیاسی و نظامی با بیان اینکه مقدمه این حمله را رژیم صهیونیستی با حمله هوایی به پایگاه T4 آغاز کرد و به صورت واقعی موج اول چنین جنایتی توسط صهیونیست ها  انجام شد، عنوان کرد:به نظر می رسد که آمریکایی ها نگران تحولات منطقه ای هستند چرا که این تحولات منجر به تقویت مقاومت و شکل گیری شرایطی مغایر با منافع آمریکایی ها و کشورهای متحد آنها شده است بنابراین می توان انتقام گیری از سوریه و محور مقاومت را در این اقدام جنایتکارانه تلقی کرد.

وی با تأکید بر اینکه آمریکایی ها به اهداف خود نمی توانند برسند، ابراز کرد: لذا پیامدهای ضمنی این جنایت می تواند به ادامه روندی که آمریکا، رژیم صهیونیستی، متحدان عربی و اروپایی آنها را رنج می دهد،کمک کند.

سردار سنایی راد با اشاره به مطلب فوق بیان کرد: به این معنا که پس از حمله به سوریه شاهد موج حمایت از بشار اسد در بین مردم  هستیم؛ مردمی که سال ها از حضور تروریست ها خسته هستند و  اگر حتی در این مسئله انگلیسی ها و فرانسوی ها اشتباه راهبردی کرده باشن؛ ادامه این وضعیت موج آوارگی را به سمت اروپا افزایش خواهد داد و این در حالی است که اروپاییان به این مسئله راضی نیستند.

این کارشناس مسائل سیاسی و نظامی با بیان اینکه این اقدام بیداری بیشتر ملت ها و نفرت آنها نسبت به مداخلات بیگانه را در پی خواهد داشت،اذعان کرد:اقدام آمریکا و دو کشور اروپایی حمایت آشکار از تروریست هایی که در حال فروپاشی و رو به شکست هستند، می باشد؛بنابراین این حمله حاصلی جز نفرت برای کشورهای مهاجم در داخل و خارج از سوریه نخواهد داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد:به ویژه اینکه در این اقدام هیچ گونه تأییدیه و مجوزی از جانب شورای امنیت وجود ندارد و به خصوص در آمریکا،ترامپ با مخالفت کنگره مواجه است و با اقدام خیر سرانه او شاهد موج محکومیت ها را نه تنها در بین متحدان سوریه بلکه در کشورهایی که چنین اقداماتی را  مغایر با موازین و قوانین بین المللی می دانند، بوده ایم.

 

انتهای پیام/م

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان