حمله آمریکا واکنش انفعالی در برابر شکست جنگ نیابتی در سوریه است

حمله آمریکا واکنش انفعالی در برابر شکست جنگ نیابتی در سوریه است

حمله آمریکا واکنش انفعالی در برابر شکست جنگ نیابتی در سوریه است

کارشناس مسائل سیاسی گفت:اقدام آمریکا و دو کشور اروپایی حمایت آشکار از تروریست هایی که در حال فروپاشی و رو به شکست هستند، می باشد؛بنابراین این حمله حاصلی جز نفرت برای کشورهای مهاجم در داخل و خارج از سوریه نخواهد داشت.

به گزارش سپاس؛ سردار رسول سنایی راد در گفتگو با راه آرمان ؛ در خصوص حملات روز گذشته به سوریه اظهار کرد:حمله جنایتکارانه آمریکا و دو متحد اروپایی اش واکنش انفعالی در برابر شکست های منطقه ای و شکست جنگ نیابتی آنها در سوریه به حساب می آید که بعد از شکست تروریست ها در غوطه شرقی و بازگشت امنیت و ثبات در دمشق پایتخت سوریه صورت گرفت.

این کارشناس مسائل سیاسی و نظامی با بیان اینکه مقدمه این حمله را رژیم صهیونیستی با حمله هوایی به پایگاه T4 آغاز کرد و به صورت واقعی موج اول چنین جنایتی توسط صهیونیست ها  انجام شد، عنوان کرد:به نظر می رسد که آمریکایی ها نگران تحولات منطقه ای هستند چرا که این تحولات منجر به تقویت مقاومت و شکل گیری شرایطی مغایر با منافع آمریکایی ها و کشورهای متحد آنها شده است بنابراین می توان انتقام گیری از سوریه و محور مقاومت را در این اقدام جنایتکارانه تلقی کرد.

وی با تأکید بر اینکه آمریکایی ها به اهداف خود نمی توانند برسند، ابراز کرد: لذا پیامدهای ضمنی این جنایت می تواند به ادامه روندی که آمریکا، رژیم صهیونیستی، متحدان عربی و اروپایی آنها را رنج می دهد،کمک کند.

سردار سنایی راد با اشاره به مطلب فوق بیان کرد: به این معنا که پس از حمله به سوریه شاهد موج حمایت از بشار اسد در بین مردم  هستیم؛ مردمی که سال ها از حضور تروریست ها خسته هستند و  اگر حتی در این مسئله انگلیسی ها و فرانسوی ها اشتباه راهبردی کرده باشن؛ ادامه این وضعیت موج آوارگی را به سمت اروپا افزایش خواهد داد و این در حالی است که اروپاییان به این مسئله راضی نیستند.

این کارشناس مسائل سیاسی و نظامی با بیان اینکه این اقدام بیداری بیشتر ملت ها و نفرت آنها نسبت به مداخلات بیگانه را در پی خواهد داشت،اذعان کرد:اقدام آمریکا و دو کشور اروپایی حمایت آشکار از تروریست هایی که در حال فروپاشی و رو به شکست هستند، می باشد؛بنابراین این حمله حاصلی جز نفرت برای کشورهای مهاجم در داخل و خارج از سوریه نخواهد داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد:به ویژه اینکه در این اقدام هیچ گونه تأییدیه و مجوزی از جانب شورای امنیت وجود ندارد و به خصوص در آمریکا،ترامپ با مخالفت کنگره مواجه است و با اقدام خیر سرانه او شاهد موج محکومیت ها را نه تنها در بین متحدان سوریه بلکه در کشورهایی که چنین اقداماتی را  مغایر با موازین و قوانین بین المللی می دانند، بوده ایم.

 

انتهای پیام/م

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان