عده‌ای به دنبال اعمال سلیقه‌ در عرصه فرهنگی دانشگاه‌ها هستند

معاون امور فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عده‌ای به دنبال اعمال سلیقه‌های خود در عرصه فرهنگی دانشگاه‌ها هستند که به دلیل این که حوزه فرهنگ دارای ساختاری کاملا تخصصی است این نوع نگاه‌ها و در پاره‌ای از موارد فشارها، سبب مشکلاتی برای مسئولان بخش فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح کشور شده است.

به گزارش سپاس؛ محمدرضا فراهانی در نشست با مدیران و کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: یکی از مهمترین حوزه‌های موجود در دانشگاه‌ها، حوزه فرهنگی است که جنس فعالیت آن نسبت به سایر موضوعات موجود در دانشگاه در ابعاد امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و دانشجویی متفاوت است.

وی افزود: بر این اساس، برای موفقیت در حوزه فرهنگی نیاز است تعامل وسیع در این بخش با دانشجویان مورد توجه و تاکید قرار گیرد و به فرمایش مقام معظم رهبری نیاز است که به عنوان اولویت اول دانشگاه‌ها مورد توجه واقع شود.

معاون امور فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: البته در این راه با سختی‌ها و حساسیت‌هایی نیز مواجه هستیم و به کرات مشاهده شده که عده‌ای به دنبال اعمال سلیقه‌های خود در عرصه فرهنگی دانشگاه‌ها هستند که به دلیل این که حوزه فرهنگ دارای ساختاری کاملا تخصصی است این نوع نگاه‌ها و در پاره‌ای از موارد فشارها، سبب مشکلاتی برای مسئولان بخش فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح کشور شده است.

فراهانی ادامه داد: از آنجا که معتقدیم دانشجویان امروز می‌توانند مدیران جهادی فردای ایران اسلامی شوند، در صورت داشتن تعامل مناسب با آنها می‌توانیم مدیران خوبی را برای آینده کشور از همین دوران دانشجویی پرورش دهیم.

وی بیان کرد: هر چند سعی و تلاش‌های فراوانی برای رفع مشکلات معیشت دانشجویان و به خصوص دانشجویان متاهل انجام می‌دهیم اما با محدودیت منابع موجود نتوانسته‌ایم خدماتی متناسب با نیازهای دانشجویان به آنها ارائه دهیم.

معاون امور فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به یک‌سری برنامه های این معاونت در سال آینده، گفت: برگزاری نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با بیش از 44 هزار اثر دانشجویی در زمینه عکس، فیلم، موسیقی، هنرهای تجسمی، تئاتر و هنرهای ادبی از 13 تا 20 اردیبهشت سال آینده، برگزاری سومین المپیاد ورزش‌های همگانی با شرکت یک‌هزار و 200 دانشجوی دختر و پسر و رونمایی از یک‌سری تالیفات در حوزه قرآنی بخشی از کارکرد معاونت فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان