1396/12/22 :: 11:19
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر

دغدغه فروشنده ماهی قرمز نوروز از عدم نظارت شهرداری/ مردم بوشهر امسال کمترین استقبال از خرید نوروز داشتند

دغدغه فروشنده ماهی قرمز نوروز از عدم نظارت شهرداری/ مردم بوشهر امسال کمترین  استقبال از خرید نوروز داشتند

یکی از فروشندگان ماهی قرمز در شهر بوشهر گفت: با توجه به اینکه زمان زیادی تا تحویل سال باقی نمانده است و بسیاری از مردم دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی هستند، برخی از صنف‌های دیگر نیز از این فرصت استفاده کرده و در کنار محصولات خود اقدام به فروش ماهی قرمز و سفره هفت‌سین می‌کنند.

به گزارش سپاس؛ با توجه به اینکه زمان زیادی به زمان تحویل سال باقی نمانده است دست‌فروشان در خیابان‌های شهر اقدام به فروش ماهی قرمز و وسایل سفره هفت‌سین کرده‌اند و مردم نیز در حال بازدید از این غرفه‌های خیابانی هستند.

در این هیاهو و شلوغی شهر غرفه‌های خیابانی و حتی دکه‌های روزنامه‌فروشی و شیرینی سراها و حتی کفاشی‌ها نیز به استقبال نوروز رفته و در کنار فروش محصولات قبلی به سمت فروش ماهی قرمز و سبزه و وسایل سفره هفت‌سین کرده‌اند.

نیاز است که شهرداری و اتاق اصناف با افرادی که قصد دارند از این فرصت سوءاستفاده کنند برخورد جدی و قاطع داشته باشند تا افرادی که به لحاظ قانونی دارای مجوز هستند به توانند با خیال آسوده خدمات‌دهی کنند.

 

دغدغه فروشنده ماهی قرمز نوروزی از عدم نظارت شهرداری

کریم قائدی یکی از فروشندگان ماهی قرمز در شهر بوشهر در گفت‌وگو با سپاس بابیان اینکه شهرداری باید نظارت داشته باشد، گفت: برای گرفتن مجوز برای ایجاد غرفه در بوشهر چندین بار پله‌های شهرداری را بالا و پائین شده‌ام تا بتوانم به لحاظ قانونی کسب درآمد کنم.

این دست‌فروش اظهار کرد: با توجه به اینکه زمان زیادی تا تحویل سال باقی نمانده است و بسیاری از مردم دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی هستند، برخی از صنف‌های دیگر نیز از این فرصت استفاده کرده و در کنار محصولات خود اقدام به فروش ماهی قرمز و سفره هفت‌سین می‌کنند.

قائدی افزود: دستگاه نظارتی مانند شهرداری‌ها باید با افرادی که بدون مجوز تغییر کاربری می‌دهند یا مثلاً در کنار مجوز شیرینی فروشی به فروش ماهی قرمز می‌پردازند باید برخورد کنند تا ما بتوانیم با آسوده‌خاطر کسب درآمد داشته باشیم.

مشکلات اقتصادی عامل استقبال کم مردم از خرید است

بهادر قشقایی یکی از فروشندگان نمایشگاه بین‌المللی در شهر بوشهر گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت و منابع بزرگی است و من حدود 5 سال است که در نمایشگاه بهاره که اسفندماه در بوشهر برگزار می‌شود حضور دارم.

قشقایی اظهار کرد: سال گذشته سه بار محصولات را فروختم و دوباره از تبریز خریداری و در نمایشگاه عرضه کردم، اما امسال هنوز همان محصولات اولیه هم نفروخته‌ام.

وی با اشاره به دلیل عدم حضور مردم برای خرید، افزود: فشارهای اقتصادی به مردم از سوی دولت بسیار بالا است که حتی کارمندان دولت نیز قدرت خرید ندارند، کارگران بیکار هستند و بازنشسته‌ها نیز با بدهکاری دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان