1396/12/21 :: 9:31
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
حبیب احمد زاده

همایون شهنواز؛ مردی که به تاخت رفت

همایون شهنواز؛ مردی که به تاخت رفت

شهنواز؛ مردی که به تاخت رفت. همایون شهنواز هم اکنون به تاخت از ما گذشت تا در کنار رئیسعلی‌ها و دریاقلی‌هایش از آن سوی زمان به ما بنگرد.

به گزارش سپاس؛ حبیب احمدزاده نویسنده و مستندساز بوشهری، کشورمان در پی در گذشت همایون شهنواز کارگردان مجموعه تلویزیونی «دلیران تنگستان» در متنی برای وی نوشت:

شهنواز؛ مردی که به تاخت رفت. همایون شهنواز هم اکنون به تاخت از ما گذشت تا در کنار رییسعلی ها و دریاقلی هایش از آن سوی زمان به ما بنگرد.
او در زمانی سریال دلیران تنگستان را ساخت که بسیاری از ما مردم این کشور و جنوبی ها حتی نام این قهرمان موطن خود را نشنیده بودیم. او بر گردن من یکی بسیار حق اسطوره ای دارد. به وقتی موسوم به قبل از انقلاب که در جلوی تلویزیون لامپی شاوب لورنس خانه عمویم در آبادان به همراه دیگر بچه‌ها دراز کشیده و منتظر شروع سریال دلیران تنگستان می‌شدیم و همراه با آنان با انگلیسی های متجاوز در نخلستانهای ندیده دلوار نبرد می‌کردیم و چه سالها بعدتر و پس از انقلاب که همراهش شدم در سفری دونفره به مناطق جنگی آبادان و خرمشهر و دریاقلی را که شناخت و در لحظه برگشت در هواپیما که کمربندش را می بست و گفت که بنظرش دریاقلی و ماجرایش حتی بزرگتر از رییسعلی دلواری است که من به شوخی گفتم این حرف را در آبادان زدی تمام، ولی هرگز در بوشهر تکرارش نکن که خونتان پای خودتان‌ است و همین سفر شد مبنای نوشتن فیلمنامه شب واقعه توسط ایشان و فیلمی با همین نام و....

 

در کنگره شهیدان استان بوشهر و در آخرین لحظات، لختی بالا آمد و با اشاره به عکسهای شهدا و گفت تا قبلش برایم رییسعلی فقط یک نفر بود ولی الان با دیدن عکس این همه شهید ، متوجه شدم که این استان  این همه رییسعلی پرورانده ...
و هیچوقت لبخندهای کودکانه و معصوم این مرد هشتادساله را حتی بر روی تخت بیمارستان فراموش نخواهم کرد ، هیچ وقت 
پی نوشت : عکس گرفته شده در همان سفر به مناطق جنگی جنوب در  یک روز بارانی در  منطقه شلمچه ،  زمستان سال74

 


انتهای پیام /

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان