کارگاه آموزشی پیشگیری از خطرات چهارشنبه سوری در دلوار

کارگاه آموزشی پیشگیری از خطرات چهارشنبه سوری در دلوار

مسئول فرهنگی اجتماع محور دلوار از آموزش بیش از 100 نفر پیرامون چهارشنبه سوری ویژه دانش آموزان مدارس در دلوارخبر داد.

به گزارش سپاس-دلوار؛ سمیه مانعی مسئول فرهنگی اجتماع محور دلواردرکارگاه آموزشی پیرامون چهارشنبه سوری در گفتگوبا خبرنگار سپاس،اظهار داشت: در این کارگاه مراقبین با خطرات معمول و حوادث چهارشنبه پایان سال آشنا شدند و  مقرر شد به صورت آبشاری دانش آموزان را تحت آموزش قرار دهند.

وی افزود: این کارگاه آموزشی با مشارکت بسیج دانش آموزی ومربیان پرورشی در مدراس منطقه دلوار با حضور دانش آموزان برگزار شد.

مانعی گفت: در این کارگاه کارشناس حاضر در جمع بیش از100 نفر دانش آموز، آنها را با خطرات شب چهارشنبه سوری، پیشگیری از حریق، آشنایی با ایمنی و ... آشنا کرد.

این مسئول عنوان کرد: این کارگاه با هدف تمرکز بر پیشگیری و نحوه مراقبت از آسیب های احتمالی به ویژه سوختگی ها ، جلوگیری از خونریزی و مواجهه با شکستگی ها،بمنظور کاهش حوادث چهارشنبه پایان سال انجام شد.

وی با بیان اینکه چهارشنبه سوری نباید با رفتارهای پرخطربه چهارشنبه سوزی تبدیل شود، اظهار داشت: چهارشنبه پایان سال متاسفانه با رفتارهای پرخطر از یک سنت بسیار قدیمی به یک سنت صنعتی تبدیل شده است و بسیاری از سودجویان با ابزاری که دراختیار فرزندان وجوانان قرار می‌دهند آسیب‌های جبران ناپذیری را برجای می‌گذارند که شاید تا سالیان سال جبران ناپذیر باشد.

مانعی تصریح کرد: برگزاری چنین جلساتی در پیشگیری از حوادث روز چهارشنبه سوری بسیار موثر بوده و ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان در این زمینه از بروز چنین حوادثی بسیار موثر واقع شده است.

وی خاطر نشان کرد: چهارشنبه سوری آخر سال با مراسمهایی مانند پریدن از آتش از دیرباز در ایران رایج بوده است؛ متأسفانه هر سال شاهد شروع زودهنگام آتش بازی ها هستیم به طوری که امسال از روزهای نخست ماه جاری آغاز شد.

مسئول فرهنگی اجتماع محور دلوار در پایان گفت: آگاهی بخشی در این راستا در دستور کار این مرکز قرار دارد تا از ورود کودکان به این بازی خطرناک جلوگیری شود و این جلسه به منظور بالا بردن فرهنگ چهارشنبه سوری و کاهش حوادث در این روز، آموزش پیشگیری از حوادث احتمالی در روز چهارشنبه سوری توسط اداره آموزش و پرورش تدارک دیده شده است

انتهای پیام/

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان