1396/12/17 :: 10:28
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
نهادینه کردن سبک زندگی ایرانی اسلامی؛

فاطمی بودن در عمل است نه در شعار

فاطمی بودن در عمل است نه در شعار

نیکو شوهرداری به‌عنوان بزرگ‌ترین اصل زندگی یک زن که حتی در روایات اهل‌بیت به‌عنوان جهاد زن شناخته می‌شود در زندگی حضرت زهرا (س) به‌خوبی رعایت شده است.

به گزارش سپاس زندگانی حضرت فاطمه زهرا (س) به‌عنوان بهترین الگوی یک زن مسلمان در همه‌ی ابعاد زندگی ایشان می‌تواند بهترین چراغ راه برای بانوان کشورمان باشد.

حضرت فاطمه (س) در همه‌ی ابعاد زندگی خود تعادل را رعایت کرده و با این کار توانسته‌اند سرمشقی شایسته برای جامعه زنان باشند.

نیکو شوهرداری به‌عنوان بزرگ‌ترین اصل زندگی یک زن که حتی در روایات اهل‌بیت به‌عنوان جهاد زن شناخته می‌شود در زندگی حضرت زهرا (س) به‌خوبی رعایت شده است.

حمایت قاطعانه از حضرت علی (ع) به‌عنوان شوهر در ضروری‌ترین وقت ممکن، حمایت به‌عنوان یک لیدر توانمند، امنیت محیط خانه به‌عنوان بهترین مکان برای زندگی یک خانواده و مهم‌تر از همه‌ی این موارد تربیت فرزندانی صالح توانسته حضرت زهرا (س) را بانوی نمونه قرار دهد.

شخصیتی که بر طبق آیه‌ی تطهیر از هرگونه ناپاکی، منزّه هست و بر طبق سوره کوثر، منبع و مصداق خیر کثیر (ارزش فراوان) است و توانسته این خیروبرکت را در میان محیط خانه وزندگی خود به‌خوبی گسترش دهد.

توجه به همسایه و صله‌رحم یکی از ویژگی‌های بارز زندگانی بانوی دوعالم است که آن را می‌توان در سخنان ایشان یافت تا جایی که می‌فرمایند اول همسایه و سپس خانه. پس می‌بینیم ساختن یک روابط اجتماعی مناسب باید از طرف مادر یک خانواده به فرزندان آموزش داده شود.

اخلاق ناب حضرت زهرا (س) در برخورد با دیگران و نحوه تقابل ایشان با دشمنان ولایت در نوع خود بی‌نظیر است و صحبت‌های ایشان برای احقاق حق ازدست‌رفته حضرت علی (ع) می‌تواند سرمشق بزرگی برای زنان جامعه در مقابله با آفات قشر زنان در جامعه امروز باشد.

آن حضرت پس از ظهور اسلام در کنار پدر بزرگوار، مادر مکرّمش و بنی‌هاشم درحالی‌که کودکی دوساله بود، به مدت سه سال در محاصره شِعب ابی‌طالب شرکت داشت و انواع سختی‌ها و مشکلات و دشواری‌های زندگی را با اخلاص تحمل نمود و این سختی‌های فراوان توانست از حضرت زهرا (س) زنی مقاوم و صبور برای لحظات دشوار بسازد.

جهیزیه ساده حضرت زهرا (س) در هنگام ازدواج با حضرت علی (ع) نشان نگاه والای ایشان و الگویی مناسب برای جوانانی است زندگی را فقط بر پایه مادیات می‌بینند.

جوانان ما باید فاطمی بودن را تنها در شعار خلاصه نکنند و نکات بارز زندگانی حضرت زهرا (س) را در تمامی ابعاد زندگی خود پیاده کنند.

فاطمی بودن باید در جامعه جاری باشد و این الگوی عملی باید مانند یک فرهنگ در زندگی جوانان کشور ایران نهادینه و فرهنگ‌سازی شود.

وحید ابراهیمی

انتهای پیام/

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان