نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس‌جنوبی راه‌اندازی شد

مجری طرح توسعه فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس‌جنوبی گفت: با تلاش متخصصان ایرانی نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه این فازها راه‌اندازی و آماده دریافت گاز ترش شد.

فرهاد ایزدجو در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی با تلاش متخصصان ایرانی اجرایی شده به پیشرفت 92 درصدی این فازها پرداخت و اظهار داشت: پیشرفت بخش خشکی و پالایشگاهی طرح توسعه فاز 22 تا 24 پارس جنوبی 92 درصد است که این مهم با تلاش متخصصان داخلی محقق شده است.

وی تولید روزانه 56.6 میلیون‌مترمکعب گاز غنی را از ظرفیت‌های مهم فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی دانست و افزود: در این سه فاز ضمن تولید روزانه 75 هزار بشکه میعانات گازی و 400 تن گوگرد، سالانه یک‌میلیون تن گاز مایع و یک‌میلیون تن گاز اتان به ظرفیت برداشت از میدان مشترک پارس‌جنوبی می‌افزاید.

مجری طرح توسعه فازهای 22، 23 و 24 پارس‌جنوبی از راه‌اندازی نخستین پالایشگاه این فازها خبرداد و بیان کرد: با تلاش متخصصان ایرانی نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه این فازها راه‌اندازی و آماده دریافت گاز ترش شد.

وی از پایان عملیات واحد دریافت گاز، واحد فلر، سیستم هوای ابزار دقیق، تولید بخار، تولید نیتروژن، واحدهای آبگیر و آب‌شیرین‌کن، واحدهای فرایندی و افزایش فشار گاز خبرداد و گفت: همه شرایط برای ورود گاز ترش از فاز 6، 7 و 8 و انجام عملیات شیرین‌سازی در پالایشگاه خشکی سه فاز 22 تا 24 پارس جنوبی مهیا است.

مجری طرح توسعه فازهای 22، 23 و 24 پارس‌جنوبی تاکید کرد: با دریافت گاز ترش از طریق فازهای 6، 7 و 8 پارس جنوبی عملیات شیرین‌سازی با ظرفیت روزانه 12.5 میلیون مترمکعب گاز و ارسال به شبکه سراسری می‌تواند از پایان اسفندماه آغاز شود.

ایزدجو از راه‌‌اندازی کامل فازهای سه‌گانه 23، 22 و 24 پارس جنوبی تا پایان سال آینده خبرداد و خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی، هر چهار ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه این فازها تا پایان سال 97 به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان