1396/11/25 :: 10:36
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
ناکامی اصلاح‌طلبان از انتخاب شهردار

انحلال شورای شهر بوشهر با دخالت برخی مسئولین کلید خورد

انحلال شورای شهر بوشهر با دخالت برخی مسئولین کلید خورد

شنیده‌ها حکایت از این دارد که با توجه به اینکه بازگشت دوباره شهردار به شهرداری که باب میل بسیاری از تندروهای اصلاح‌طلب و برخی از مسئولین ارشد استانی نبود، تصمیم به منحل شدن کامل شورای شهر بوشهر گرفته‌شده است.

به گزارش سپاس؛ از زمانی که شورای پنجم شکل گرفت و افراد جدید وارد شورای شهر بوشهر شدند به دلایل مختلفی حاشیه‌های بسیار زیادی وارد شورا و بخصوص شهرداری مرکز استان شد که فعالین اجتماعی و تندروهای جریان سیاسی چپ وارد میدان تصمیم سازی و تصمیم‌گیری شدند.

بر همین اساس انتقاداتی به فعالیت‌های فرهنگی شهرداری داشتند که مهم‌ترین آن اعتراض برخی از اعضاء شورای شهر با حمایت‌های پشت پرده تندروهای اصلاح‌طلب به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در خصوص فضاسازی در ایام محرم و سوگواری سید سالار شهیدان بود که با ورود نیروهای حزب‌الله و انقلابی مواجهه شد.

بعدازاینکه تندروهای اصلاح‌طلب در این مرحله به نتیجه نرسیدند درخواست پست‌های مهم شهرداری کردند که بتوانند مدیریت امور شهری مرکز استان را به دست بگیرند؛ جلسات متعددی در محافل خصوصی برای عزل شهردار گرفته شد.

برخی از اعضاء شورای شهر بوشهر که از تندرو اصلاح‌طلب تبعیت می‌کنند موضوع بازنشستگی شهردار  را مطرح کردند که شهردار در مقابل اجرای این طرح سابقه ایثارگری خود را اعلام کرد؛ اما بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر ایثارگری شهردار را تائید نکرد.

تائید نشدن ایثارگری شهردار مرکز استان اصل چالش‌هایی بود که شورای شهر و شهرداری به حاشیه برد اما بعد از گذشت چند ماه و حاشیه‌های فراوان میگلی نژاد دوباره به شهرداری بازگشت.

شنیده‌ها حکایت از این دارد که با توجه به اینکه بازگشت دوباره شهردار به شهرداری که باب میل بسیاری از تندروهای اصلاح‌طلب و برخی از مسئولین ارشد استانی نبود، تصمیم به منحل شدن کامل شورای شهر بوشهر گرفته‌شده است.

به گفته یک منبع آگاه در جلسه‌ای که برخی از مسئولین ارشد استان و یکی از نمایندگان استان حضورداشته است، یکی از کسانی که در شورای شهر فعلی به‌عنوان مهره اصلی تندروهای اصلاح‌طلب است و در رأی‌گیری‌های اخیر مخالفت با انتخاب شهردار داشته است به‌عنوان شهردار انتخاب کرده‌اند.

لازم به ذکر است که این موضوع در حالی مطرح‌شده است که تندروهای اصلاح‌طلب، برخی از مسئولین ارشد استان و برخی از نمایندگان مجلس پست‌های اصلی شهرداری را تقسیم کرده‌اند.

لازم به ذکر است که روز گذشته پاسخ مکتوب دیوان عدالت اداری به قائم مقام وزیر کشور در امور استان ها قرائت شد که محتوای آن حاکی از انحلال این شورا داشت. /انتهای پیام

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان