1396/11/25 :: 8:34
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر

نقش مستقیم سهمیه ارزی در سفره معیشتی مرزنشینان دلوار

نقش مستقیم سهمیه ارزی در سفره معیشتی مرزنشینان دلوار

رئیس تعاونی مرزنشینان دلوار گفت: سهمیه ارزی این تعاونیهای می تواند نقش مستقیمی در سفره معیشتی مرزنشینان داشته باشد که صد البته تمام آنها منوط به ثبت نام این عزیزان در تعاونیهای مرزنشین است

به گزارش سپاس-دلوار؛ محمد یاوری رئیس تعاونی مرزنشینان دلوار در گفتگو با خبرنگار سپاس، با بیان اینکه مرزنشینان دلواری جهت تمدید کارت خود به دفاتر پیشخوان دلوارمراجعه کنند، اظهار داشت: برای حمایت از ساکنان مناطق مرزی و ایجاد فرصت های شغلی و رونق کسب و کار، صاحبان این کارت ها می توانند سالانه تا سقف 150 دلار، کالا و تجهیزات مجاز به کشور وارد کنند.

وی از مرزنشینان دلوارخواست با ثبت نام و تکمیل مدارک خود در سامانه یکپارچه مرزنشینان و تحویل کارت الکترونیک خود به شرکت تعاونی مرزی محل سکونت، از این فرصت که یکی از رویه‌های تجاری برای حمایت از مرزنشینان است، بهره مند شوند.

رئیس تعاونی مرزنشینان دلوار گفت: براساس مصوبات اخیر کارگروه قانون ساماندهی مبادلات مرزی برای جذب سهمیه ارزی و کمک به معیشت مرزنشینان صدور کارت‌های مرزنشینان تا پایان اسفند امسال تمدید شده است.

یاوری افزود: مرزنشینان دلواری تا پایان مهلت تعیین شده می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت محل سکونت شان، اقدام به درخواست کارت مرزنشینی برای استفاده از سهمیه تعیین شده کنند.

وی عنوان کرد: کاهش هزینه های ملی بواسطه ایجاد خودکفایی در امر مبادلات بازرگانی، صادرات، واردات و همچنین بهتر نمودن وضعیت معیشتی مردم مناطق مرزی از طریق فعالیتهای تجاری و فعالیتهای جانبی، از دیگر اهداف تشکیل این شرکتهاست.

این مسئول بیان کرد: براساس طرح ساماندهی مبادلات مرزی، مرزنشینان در ازای صادراتی که انجام می‌دهند قادر به انجام واردات کالا و تجهیزات به کشور هستند.

وی تصریح کرد: سهمیه ارزی این تعاونیهای می تواند نقش مستقیمی در سفره معیشتی مرزنشینان داشته باشد که صد البته تمام آنها منوط به ثبت نام این عزیزان در تعاونیهای مرزنشین است.

 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان