1396/11/24 :: 14:48
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر

پرداخت های میلیاردی شهرداری بوشهر به رسانه های یک جریان خاص

پرداخت های میلیاردی شهرداری بوشهر به رسانه های یک جریان خاص

سوال اينجاست با چه استدلالی در حدود 75 درصد تمامی هزینه های مربوط به اطلاع رسانی، آگهی مزایده و مناقصه هاي شهرداري بوشهر تنها به 7 رسانه که اکثر آنها از یک طیف سیاسی هستند اختصاص یافته است.

به گزارش "سپاس" رسانه ها به عنوان نمایندگان افکار جمعی، همیشه و همه جا در تلاش هستند تا با مطالبه خواسته های مردم به بالندگی نظام اسلامی و نیز پاسخگو بودن مسئولین یاری رسانند، لذا حمایت نهادها و سازمان ها از رسانه ی متعهد و ساعی موجبات توسعه و تعالی ایران اسلامی را به همراه خواهد داشت.

روز گذشته بود که خبرگزاری فارس در گزارشی با عنوان "استاندار بوشهر تحت فشار رسانه‌ای جریانی خاص برای تغییر یک مدیر است" به برخی ویژه خواری ها و سوء استفاده ها از ابزار رسانه اشاره کرد، البته چندیست که مطالبی از نشست های برخی چهره های نه چندان محبوب اصلاح طلب با برخی اعضای شورا و شهردار بوشهر گرفته تا فشار بر روی مسئولین ارشد استان جهت عزل و نصب ها در شبکه های مجازی مشاهده می شود.

با نگاهی به اسنادی که در اختیار پایگاه خبری تحلیلی سپاس قرار گرفته است و دقت در پرداخت های میلیاردی شهرداری بوشهر به برخی رسانه ها این شائبه به ذهن متبادر می شود که مسئولین وقت این نهاد توجه بسیار ویژه ای به تقویت یک جریان خاص سیاسی داشته اند.

در حالیکه شاهد مرگ خاموش برخی رسانه های مکتوب و مجازی استان بوشهر هستیم چرا پرداخت های میلیاردی این شهرداری تنها به چند رسانه انگشت شمار انجام شده است؟ و اگر نظر به حمایت از اصحاب رسانه بوده چرا تنها این رسانه ها انتخاب شده اند؟ حمایت های چشم و گوش بسته ی همین رسانه ها از مدیر همین نهاد به چه میزان با حمایت های مالی خاص مرتبط است در حالیکه بسیاری از اهالی رسانه از کرم بخشی شهرداری بوشهر از بیت المال مسلمین سهمی نبرده اند؟ مگر نه این است که بخش اعظم بودجه های شهرداری به صورت مستقیم از دریافت های عوارض مردم حاصل می شود و باید به بهترین نحوه و بصورت عادلانه ای هزینه گردد. با ظهور و بروز تبعیض در میان اقشار مختلف شاهد ظلم، فساد و تباهی عدالت خواهیم بود، چه کسی پاسخگوی این بی عدالتی هاست.

سوال اينجاست با چه استدلالی در حدود 75 درصد تمامی هزینه های مربوط به اطلاع رسانی، آگهی مزایده و مناقصه هاي شهرداري بوشهر تنها به 7 رسانه که اکثر آنها از یک طیف سیاسی هستند اختصاص یافته است، اگر هدف از این حجم پرداخت در حوزه مطبوعات حمایت از رسانه ها بوده است چرا تنها به چند رسانه خاص محدود شده است.

در پایان بخشی از پرداختی های شهرداری بوشهر به برخي رسانه ها را در جدولی به خوانندگان محترم عرضه می گردد تا با پیگیری فعالیت های مطبوعاتی برخی از همین اصحاب رسانه، دلایل آسمان و ریسمان بافتن تئوریسین ‌های قلّابی و قلم‌ به ‌مزدها و حمایت های بی چون و چرای این روزهای رسانه ای از چهره ای خاص بهتر روشن شود.

با احترام به ساير رسانه ها و فقط جهت تنوير افكار عمومي لیست 7 رسانه استان بوشهر که بیشترین هزینه آگهی ها به آنها اختصاص یافته است در زير آمده است.

 

              هزینه آگهی( واحد ریال)

                     نام رسانه

ردیف

                    1178000000

هفته نامه صدای بوشهر

     1

                     964000000

هفته نامه نخل جنوب 

     2

                     929000000

روزنامه بامداد جنوب 

     3

                     837000000

هفته نامه خلیج فارس

     4

                     598000000

روزنامه پیام عسلویه 

     5

                     320000000    

هفته نامه نصیر بوشهر

     6

                     165000000

هفته نامه نسیم جنوب 

     7

 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان