1396/11/18 :: 10:49
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
فارس گزارش می‌دهد

قدردانی آقای مدیرکل از مصوبه وزیر با آگهی در صفحه اول روزنامه+تصویر

قدردانی آقای مدیرکل از مصوبه وزیر با آگهی در صفحه اول روزنامه+تصویر

یکی از مدیران کل آموزش و پرورش در پی مصوبه اخیر وزارت آموزش و پرورش با درج آگهی در صفحه اول یک روزنامه، از آقای وزیر تشکر کرد.

چند روز پیش، وزارت آموزش و پرورش، مصوبه‌ای داشت؛ مصوبه‌ای که در آن عنوان شده بود آزمون از دوره ابتدایی حذف می‌شود ضمن اینکه آزمون ورودی مدارس پایه هفتم نیز دیگر برگزار نمی‌شود.

پس از انتشار خبر این مصوبه، مصاحبه‌های متعددی در وزارت آموزش و پرورش مبنی بر حمایت از این مصوبه منتشر شد که البته جای تعجب داشت چرا که تاکنون سابقه نداشت برای یک مصوبه که ظاهر آن هم به نفع تعلیم و تربیت است، مصاحبه‌های حمایتی انجام شود.

اما عجیب‌تر از آن، بیانیه‌هایی بود که معاونان آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه منتشر کردند.

در بیانیه معاونان آموزش ابتدایی سراسر کشور خطاب به وزیر آموزش و پرورش آمده است: «تصمیم شجاعانه شما برای بازگرداندن کودکی فرزندان ایران، موجی از شادی و شعف را به مدارس آورد، این خبر که «با تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش، برگزاری هرگونه آزمون ورودی در مدارس ابتدایی ممنوع شد» فقط یک تیتر خبری نبود بلکه یک تصمیم سرنوشت‌ساز برای آینده ایران اسلامی است».

در بیانیه معاونان آموزش متوسطه نیز آمده است: «ما معاونان آموزش متوسطه سراسر کشور حمایت خود را از تصمیم شجاعانه وزیر محترم از حذف آزمون‌های ورودی مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان اعلام می‌کنیم».

در این بیانیه‌ها از اقدام شجاعانه نام برده شده است و حال اینکه این اقدام شجاعانه دقیقاً برای چه‌کاری است؟ آیا برای حذف آزمون در مدارس ابتدایی است یا حذف آزمون مدارس سمپاد که گفته می‌شود در آینده نزدیک دیگر دوره متوسطه اول سمپاد تشکیل نمی‌شود.

آیا تصویب یک مصوبه در وزارت آموزش و پرورش آن هم توسط وزیر آموزش و پرورش که در رأس این وزارتخانه قرار دارد و شورای عالی آموزش و پرورش که قانونگذار این وزارتخانه است، سخت بوده است که نیاز به اقدام شجاعانه داشته است؟ 

اما نکته عجیب آگهی یکی از مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها در صفحه اول یکی از روزنامه‌های کشور است.

در این آگهی آمده است: «جناب آقای بطحایی، وزیر محترم آموزش و پرورش، اقدام شایسته و به موقع و قاطع جنابعالی در حذف آزمون مدارس خاص در دوره متوسطه اول شایسته تقدیر است. آزمون‌های تست و رقابت‌های نفس‌گیر در بین دانش‌آموزان معصوم ابتدایی، از کلاس سوم تا ششم، تفکر خلاقیت و نشاط را از آنها گرفته بود، بدون شک این اقدام تحسین برانگیز در کارنامه وزارت حنابعالی ثبت خواهد شد، البته فارس در این مورد همیشه پیش قدم‌بوده است. حمیدرضا آذری مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس».

به گزارش فارس، این مدل تقدیر از یک مصوبه در وزارت آموزش و پرورش، روال جدیدی است که به نظر می‌آید با آنچه نظام تعلیم و تربیت کشور به آن احتیاج دارد، فاصله دارد.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان