1396/10/24 :: 8:4
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
سپاس گزارش می دهد:

جولان غول بیکاری در دیر

جولان غول بیکاری در دیر

بیشترین و مهمترین دغدغه های جوانان جنوب استان بیکاری است و همچنان معضل بیکاری جوانان شهرستان دیر به عنوان مشکل اصلی در این شهرستان حل نشده است.

به گزارش سپاس، سالهاست مردم جنوب استان بوشهر حل مشکل بیکاری را به عنوان بیشترین و مهمترین دغدغه خود نه در مراکز آمار بلکه در عمل از متولیان می خواهند.

مهمترین دغدغه های جوانان جنوب استان بیکاری است و همچنان معضل بیکاری جوانان شهرستان دیر به عنوان مشکل اصلی در این شهرستان حل نشده است.

پدیده بیکاری معضلی اجتماعی و اقتصادی می باشد که آثار منفی متعددی به دنبال دارد و زندگی اشخاص بیکار را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهد و از نظر روحی نیز زیان‌هایی مخرب رابرجا می‌گذارد.

یکی از لیسانسه های جویای کار در شهر دیر در این باره در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهار داشت: در زمان امروزی بیکاری تنها مختص افراد کم سواد نیست، بلکه این معضل در بین افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند، نیز زیاد دیده می‌شود.

وی گفت:  بسیاری از افراد تحصیل کرده  پس از صرف هزینه‌های زیاد تحصیل و فراغت از آن به خیل عظیم جوانان بیکار جویای کار می‌پیوندند.

وی افزود: بیکاری و نبود درآمد کافی در بین جوانان تحصیل کرده  روحیه امید به زندگی و آینده آنان را پائین آورده و مشکلات زیادی را به خصوص برای جوانان که هم اکنون عمر مفید کاری خود را می‌گذرانند به وجود می آورد.

وی خاطرنشان کرد: اگر دولت مردان فکر یا تصمیمی برای ایجاد اشتغال جوانان بویژه قشر تحصیلکرده جامعه ننمایند در آینده ای نزدیک با معضلات ناشی از بیکاری چون افزایش اعتیاد، طلاق و دیگر موارد در شهرستان مواجه خواهیم شد.

گفتنی است بندر دیر شهری بسیار زیبا است، که دارای مرز آبی و بزرگترین اسکله صیادی کشور است که یکی از گذرگاه‏ های مهم برای صادرات غیر نفتی به کشورهای حوزه خلیج فارس می باشد.

انتهای پیام

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان