1396/10/15 :: 5:34
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
امام جمعه گناوه:

اتاق فرمان این آشوب ها مثلث شوم آمریکا، اسرائیل، آل سعود قرار دارد/ دولت و تمام سازمان ها باید برای کاهش مشکلات اقتصادی گام های جدی بردارند

اتاق فرمان این آشوب ها مثلث شوم آمریکا، اسرائیل، آل سعود  قرار دارد/ دولت و تمام سازمان ها باید برای کاهش مشکلات اقتصادی گام های جدی بردارند

اتاق فرمان و قرارگاه اصلی این آشوب ها همانند آشوب های سال۸۸، مثلث شوم آمریکا، اسرائیل، رژیم آل سعود، با مشاورت راهبردی استعمار انگلیس خبیث قرار دارد، لذا اظهار نظرهای مقامات این کشورها درحمایت این اغتشاشگران را به وضوح می بینید.

به گزارش سپاس گناوه؛ حجت الاسلام رکنی حسینی امام جمعه گناوه در خطبه امروز خود به بیانات مقام معظم رهبری از اهداف بلند مدت، میان مدت، کوتاه مدت دشمن در جمهورى اسلامی اشاره و سپس گفت: از اهداف کوتاه مدت دشمن بر هم زدن امنیت کشور است.

وی تاکید کرد: دشمن یکی از اهدافش این است که امنیت کشور را مورد خدشه وایجاد فتنه و آشوب کند؛  قطعا این حوادث، اعتراضات و در نهایت اغتشاشات و آشوب های خیابانی این چند روز گذشته را باید از زوایا و ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد تا مشخص شود چه چیزی باعث به کف خیابان آمدن عده ای شده است.

امام جمعه گناوه اظهار کرد: یک نکته که مسئولان و دستگاه های متولی امنیت، نخبگان و جریان های سیاسی باید بر آن متمرکز بشوند، در چرایی این حوادث است؛ ماهیت و چیستی این حوادث را باید بررسی کنیم و ببینیم عیب در کجاست.

رکنی حسینی به حل مشکلات مردم تاکید و ابراز کرد: اعتراض به مشکلات مالی و اقتصادی یک امر کاملا طبیعی و رایج در تمام کشورهای دنیاست؛ تمام کشورهاى دنیا نسبت به مشکلات مالی و اقتصادی اعتراض می کنند؛ بدیهی ست که مسئولان هم باید صدای این اعتراض را بشنوند و به تناسب موضوع اعتراض، برای حل این مشکل معترضان تلاش کنند و آنان را نسبت به حل مشکلاتشان امیدوار کنند.

وی عنوان کرد: بررسی های اولیه نشان می دهد که آشوب ها و اغتشاشات کاملا متفاوت از اعتراضات به سبب مشکلات مالی و اقتصادی است؛ سر دادن شعارهای مالی و اقتصادی و تورم طبیعی ست اما افرادی که دست به اغتشاشات از جمله تخریب اموال عمومی، آتش کشیدن نماد مقدس ایران اسلامی و پرچم ایران، حمله به حسینیه ها، مساجد، کشتن مردم بی گناه و ... زدند، باید به دنبال شناخت درست عقبه ی این افراد باشیم.

امام جمعه گناوه خاطرنشان کرد: در طول سال های گذشته و حتی ماه های اخیر ما تجمعات اعتراض امیز به دلیل مشکلات صنفی یا عدم پرداخت حقوق، احساس مالباختگی سپرده گذاران موسسات مالی اعتباری داشتیم، اما در هیچ یک از تجمعات و اعتراضات، این کارهایی که اخیرا صورت گرفت، وجودنداشت.

رکنی حسینی به پشت پرده اغتشاشات اخیر اشاره و عنوان کرد: اسناد و مدارک نشان می دهد، اتاق فرمان و قرارگاه اصلی این آشوب ها همانند آشوب های سال۸۸، مثلث شوم آمریکا، اسرائیل، رژیم آل سعود با مشاورت استعمار انگلیس خبیث قرار دارد، لذا اظهار نظرهای مقامات این کشورها درحمایت این اغتشاشگران را به وضوح می بینید.

وی عقبه این اغتشاشگران را آشکار دانست و به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا اشاره و بیان کرد:  ترامپ اغتشاشات را به گونه ای تحسین می کند و او را به وجد می آورد که ظرف ۲۴ ساعت در توئیت خود از اشوبگران حمایت می کند و ان ها را برای ادامه مبارزه با نظام اسلامی تشویق می کند.

امام جمعه گناوه به نقش دیگر دشمن در فضای سایبری اشاره و اظهار کرد: کانال های ارتباطی مانند تلگرام، سایت های ضد انقلاب، برخی از شبکه های ساخته شده درفضای مجازی، شبکه منافقین، سلطنت طلبان، تکفیری ها و ابزار و وسائل ارتباطی این قرارگاه اشوب، با این عناصر میدانی، ان ها را به تجمع از طریق همین ابزارها دعوت می کردند.

حجت الاسلام رکنی حسینی تصریح کرد: موضع گیری های ترامپ، منافقین، سلطنت طلبان، آل سعود، ابعاد ویژه ای از خود نشان دادند، لذا مقام معظم رهبری در دیداری که توفیق داشتیم، در ششم دی ماه فرمودند که امروز جنگ، جنگ نظامی نیست زیرا ان ها جنگ نظامی نمی کنند؛ مقام معظم رهبری جنگ نرم را خطرناکتر از جنگ نظامی خواندند و فرمودند که مهم این است که ما در هر دوره ای طراحی و نقشه های دشمن در عرصه های مختلف را بفهمیم؛ طرح، نقشه و دسیسه دشمن را بشناسیم و براساس ان خوب دفاع بکنیم و در بعضی ازجاها پیش دستی بکنیم.

وی ادامه داد: این دشمنی همیشه بوده و خواهد بود این ها دشمنان قسم خورده نظام مقدس اسلامی واین ملتند، اما ملت در روز ۱۳ دی ماه پاسخ این آشوبگرانی که صفشان از صف ملت جداست را نشان دادند؛ مهمترین مساله این است که تمامی جناح ها و جریانات سیاسی باید منافع مردم و امنیت ملی رو مدنظر داشته باشند و حول محور ولایت با همدلی و وحدت ملی تمام توطئه های دشمن را خنثی و نقش برآب کنند.

امام جمعه گناوه اظهار کرد: باید صف اشوبگران و فرصت طلبان از مردمی که به دنبال مطالبات حق اقتصادیشان هستند، بدنبال حل معضل بیکاری، گرانی، تورم و مسائل اقتصادی هستند باید این ها را از هم جدا بدانند؛ امنیت ملی و منافع ملی کشور را مردم اجازه نمی دهند که گروهی فرصت طلب، موج سواری بکنند و تعرض به اموال عمومی مردم و اتش زدن پرچم مقدس ایران اسلامی
و کشتن مردم بکنند کما اینکه مردم پاسخ این اغتشاشات رودادند.

حجت الاسلام رکنی حسینی تاکید کرد: دولت و تمام سازمان ها باید برای کاهش مشکلات اقتصادی گام های جدی بردارند و طرح های ضربتی کوتاه مدت برای حل مشکلات اقتصادی مردم در دستور کار قرار بدهند و در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کنند.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان