1396/10/14 :: 2:38
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
یادداشت/ میلاد گله گیریان

ورود فاضلاب به مجموعه درختان حرا دیلم و بروز مشکلات فراوان

ورود فاضلاب به مجموعه درختان حرا دیلم و بروز مشکلات فراوان

ورود بخشی از فاضلاب شهر از کانالی بزرگ و قدیمی که مخصوص جمع آوری و دفع آب‌های سطحی است به این محیط زیست موجب مرگ این درختان شده و بوی بدی و منظره بسیار زشتی را در کنار ساحل زیبای شهر ایجاد کرده است.

به گزارش سپاس،  از زمان شروع لایروبی خور دختر(یکی از خورهای قدیم دیلم) که منجر به  بسته شدن آبراه خروجی این محیط زیست کوچک شد، فاضلاب و آب دریا به محیط وارد شده و راه خروجی برای تخلیه آب دریا و فاضلاب وجود نداشت و فاضلاب همچنان زیر درختان حرّا می‌ماند و به مرور زمان باعث به‌ وجود آمدن گنداب و محیطی مرداب مانند شده و باعث خشکیدن این درختان شده است.

راستی چه کسی مسئول مرگ این موجودات زنده و بی‌زبان است که بدون نیاز به آبیاری و فقط با آب شور دریا و نور آفتاب گذران زندگی کرده و بزرگ می‌شدند و مأمن و جایگاهی برای زندگی دیگر موجودات دریایی و پرندگان می‌شدند.

مهمانانی که به شهر می‌آیند دیگر نمی‌توانند از بوی بد فاضلاب و زباله این منطقه زیر سایه درختان بنشینند و از زیبایی دریا و ساحل لذت ببرند و عملاً قسمتی از ساحل که سمت مجموعه درختان حرا می باشد بلا استفاده می ماند.

 با کاشت درختان حرا در مناطق شمالی دیلم(مثل بندر حماد) و در خط جنوبی ساحل یعنی(بین خور جن و خور بوحله) می‌توان جنگلی به بزرگی جنگل حراّی خلیج نایبند و جنگل حرای هرمزگان بوجود آورد و از این طریق گردشگران زیادی را روانه این مناطق کرد و حوزه گردشگری شهرستان را پررونق کرد.

 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان