استاندار بوشهر حرف های مردم را بشنود

امام جمعه عسلویه گفت: از استاندار جدید بوشهر می‌خواهم که دربین مردم شهرستان عسلویه حضور پیدا کنند و درد دل این مردم را بشنوند تا شاید اتفاقی بیافتد.

به گزارش سپاس؛

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی نژاد امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر عسلویه اظهار داشت: دروغ را یکی از گناهان کبیره است که آثار شومی هم در دنیا و درآخرت برای دروغگو در پی دارد. 

وی افزود: از جمله مواردی که دروغ گفتن جایز است وقتی است که جان و مال و آبروی فرد مسلمانی درخطر باشد و ظالمی قصد آن کرده باشد که در چنین جایی دروغ گفتن جایز است  و روایت شده از پیامبر اسلام که حتی قسم دروغ گفتن که کفاره دارد برای خلاصی جان یا مال مسلمانی از دست ظالم کفاره ندارد.

امام جمعه عسلویه تصریح کرد: یکی از موارد دیگری که اسلام دروغ‌گفتن را مجاز شمرده در جایی است که اصلاح ذات البین در میان باشد مثلا قرار است پیغامی برای فردی ببرد که این پیغام ممکن است مفسده‌ای درپی داشته  و باعث کدورت و دشمنی بیشتر شود که در اینجا اشکال ندارد که دروغ بگوید و روایت از پیامبر(ص) است که اصلاح‌کننده کذاب نیست.

وی با نقل فرازهایی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار نخبگان جوان لظهار داشت: آقا فرمودند در 40 سال گذشته ملت ایران به جهانیان ثابت کرده است که می‌توان از ابرقدرت ها نترسید و با وجود تحریم‌ها به رشد و پیشرفت رسید که این در جامعه ما عملی شده است.

هاشمی‌نژاد ادامه داد: رهبر انقلاب تاکید فرمودند که باید دشمن را بشناسیم زیرا هر ملتی دشمنان را نشناسد مورد تهدید و خطر قرار می گیرد ملت و مسوولان ایران باید دچار خواب زدگی و غفلت نشوند که در این صورت به ما شبیخون می‌زنند و غارت می‌شویم باید مجهز ومسلح در سنگر آماده باشیم هر چند برخی دچار خواب‌گرفتگی و غفلت هستند. 

وی با اشاره به سخنان توهین‌آمیز ترامپ گفت: سخنان سخیف او را محکوم می‌کنیم و از مردم و مسوولین تشکر می‌کنیم که خوب جواب او را دادند و قاطعانه موضع گرفتند.

 امام جمعه عسلویه عنوان کرد: این اولین بار نیست و آخرین بار هم نخواهد بود، اینها قلدر و برتری‌طلب هستند و ما با این سخنان آشنا هستیم. دلیل این توهین‌ها  شکست‌ها و تودهنی‌هایی است که از ملت ایران خورده‌اند.

وی یادآور شد: ملت ایران قریب چهل سال است به آمریکا تو دهنی می‌زند و این رئیس جمهور آمریکا باعث انزوا و نابودی کامل آمریکا خواهد شد چون می‌بینیم که بین ملت خود هم جایگاهی ندارد و اروپا و همدستانش هم در برابر او موضع گرفتند.

امام جمعه عسلویه با اشاره به انتصاب و معرفی استاندار بوشهر گفت: از زحمات استاندار سابق تشکر می‌کنم و به گراوند تبریک عرض می‌کنم، اما مردم شهرستان عسلویه از استاندار جدید مطالبات و خواسته‌هایی دارند که مهمترین آنها، رفع آلودگی مخربی است که دامن‌گیر این مردم شده و باید فکر اساسی برای آن بکنند که تاکنون کاری در این زمینه انجام نشده است.

وی ادامه داد: موضوع دیگر بحث اشتغال است که متاسفانه برخی مسوولین تاسیسات وقتی فرد غیربومی مراجعه می‌کند بهانه می‌کنند که می‌خواهیم بومی بگیریم  و وقتی یک بومی مراجعه می‌کند می گویند بعدا به شما خبر می‌دهیم اما بعدا متوجه می شویم اتفاق دیگری می افتد و نورچشمی‌ها سرکار می‌روند.

هاشمی‌نژاد عنوان کرد: این که نورچشمی سر کار می روند ظلم و بی عدالتی در حق این مردم است در حالی که در بحث اشتغال، اولویت با اهالی این شهرستان و استان بوشهر است.

امام جمعه عسلویه اظهار داشت: به سالاری استاندارسابق بوشهر این مسائل را بارها گفته بودیم اما محقق نشد و از استاندار جدید بوشهر می‌خواهم که دربین این مردم حضور پیدا کنند و درد دل این مردم را بشنوند تا شاید اتفاقی بیافتد.

انتهای پیام/40/3347

 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان