1396/7/17 :: 8:15
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر

میانگین کشته‌ها در تصادفات شهرستان دیر از میانگین کشوری بالاتر است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: آن چه که بیشتر از بحث بیمارستان موجب نگرانی ما شده آمار بالای کشته‌های تصادفات این شهرستان است که از میانگین کشوری نیز فراتر رفته و نیاز است برای پیشگیری از این مسائل برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.

به گزارش سپاس؛ سعید کشمیری پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر اظهار داشت: احداث بیمارستان دیّر که از مطالبات جدی مردم این شهرستان بوده هر چند با تأخیر انجام گرفت اما خوشبختانه فاز اول آن افتتاح و در مراحل بعدی برطرف‌کردن نواقصات و تأمین پزشکان متخصص مورد نیاز این مجموعه را دنبال می‌کنیم.

وی با بیان این که پیشگیری در اولویت برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است، افزود: آن چه که بیشتر از بحث بیمارستان موجب نگرانی ما شده آمار بالای کشته‌های تصادفات این شهرستان است که از میانگین کشوری نیز فراتر رفته و نیاز است برای پیشگیری از این مسائل برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با تأکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ پیشگیری در جامعه تصریح کرد: مقوله سلامت تنها محدود به وزارت بهداشت و شبکه‌های بهداشت و بیمارستان‌ها نیست بلکه باید با تغییر این ذهنیت همه دستگاه‌ها و آحاد جامعه را در این امر سهیم بدانیم.

وی افزود: بیشترین دغدغه ما در استان بحث نهادینه‌کردن فرهنگ سلامت در سایر سازمان‌ها و استفاده از توانمندی‌های بین‌بخشی است.

کشمیری گفت: اگر تمام امکانات و ثروت وزارتخانه در بیمارستان‌ها استفاده شود اما  نتوانیم از پتانسیل سایر سازمان‌ها استفاده کنیم هیچ قدمی برداشته نمی‌شود.

وی با بیان این که تنها وزارت بهداشت متولی سلامت جامعه نیست، اضافه کرد: مردم در حوزه بهداشت و درمان مطالبات به حقی دارند و ما تنها در صورتی می‌توانیم جوابگوی این نیازها باشیم  که دیگر دستگاه‌ها هم در کنار ما قرار گیرند.

 انتهای پیام/ 40/3347 فارس

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان