امروز23 آذر 1396
آخرین اخبار
کد خبر : 285968تاریخ ثبت : 1395/10/8 20:45:21
برگي ديگر از فتنه 88 با محوريت بررسي نقش خاتمي؛

برگي ديگر از فتنه 88 /هر آنچه خاتمي كوشيده بود پوشيده بدارد

بعد از انتخابات 88، گروهی با اقدامات نابخردانه طعم شیرین حضور میلیونی مردم را تلخ و هشت ماه فضای کشور را متشنج کردند، سرکردگان این فتنه بزرگ به اشتباه فریب دشمن را خورده و حوادث ناگواری در کشور به وجود آوردند.

به گزارش "سپاس"،انتخابات دهم رياست جمهوري در سال 1388، علي‌رغم حضور پرشکوه مردم و شيريني که اين شور و نشاط مي‌توانست براي جامعه به همراه داشته باشد، با تلخي‌هايي همراه بود که در کنار دشمني استکبار و عوامل خارجي، سران فتنه در آن نقش وي‍ژه‌اي داشتند.

گزارش زير بر آن است تا نقش محمد خاتمي، رئيس جمهور اسبق کشورمان را در دامن زدن به فتنه 88 بررسي کند. 
22 خرداد/حضور خاتمی پاي صندوق انتخابات در جماران

"سيد محمد خاتمي" رئيس جمهور اسبق کشور ضمن حضور در حسينيه جماران و انداختن رأي خود به صندوق، در جمع خبرنگاران اعلام کرد: « همه بايد آنچه مردم انتخاب مي‌کنند، بپذيرند و از رأي مردم تمکين کنند» وي در ادامه تأکيد کرد: «همه شواهد امر حاکي است که مهندس موسوي انتخابات را برده است اما من پيشگو نيستم.» پیام تبریک خاتمی به موسوی!

سايت ياري نيوز ساعت 12:10 روز 23 خرداد، به نقل از خاتمي، خبر پيروزي ميرحسين موسوي در دور نخست انتخابات را مخابره نمود، همچنين سايت جمهوريت در ساعت 21:06 خبري را با عنوان خاتمي به ميرحسين تبريک گفت" منتشر کرد.   

 
23خرداد/ همراهي با کروبي و موسوي

فرداي انتخابات و پس از مشخص شدن نتيجه آرا و توهم خود ساخته موسوي، خاتمي و ساير رفقاي اين عده، اولين بيانيه ميرحسين موسوي در رد نتيجه انتخابات و فرمان شورش عليه جمهوريت صادر شد. خاتمي نيز كه هميشه دم از قانون‎مداري مي‎زد و طي دوران مسئوليتش و حتي روز 22 خرداد، از لزوم پذيرش رأي مردم سخن گفته بود و با اين‎كه خود بهتر از هر كس مي‎‎دانست واقعيت چيست، با موسوي و كروبي همراه شد و عملا به يكي از سه ضلع سران فتنه تبديل شد.


25 خرداد/حضور خاتمي در راهپيمايي معترضين 
 
سه روز پس ازبرگرازي انتخابات در روز 25 خرداد، راهپیمایی غیرقانونی هواداران موسوی از میدان انقلاب تا آزادی برگزار شد که موسوی، کروبی، خاتمی، فائزه هاشمی، مجید انصاری، غلامحسین کرباسچی، محمدرضا خاتمی و ... در آن حضور داشتند. در انتهای این مراسم آشوبگران تعدادی اتوبوس، بانک، موتورسیکلت و دیگر اموال عمومی و شخصی را به آتش کشیدند.

 

 
بيانيه خاتمي به هواداران موسوي
 
 سید محمد خاتمی در بیانیه‌ای خطاب به هواداران میرحسین موسوی اعلام کرد:"حضور شاداب و پرنشاط شما با روش‌های مسالمت‌آمیز حق شما است که آن را رعایت کرده‌اید و توصیه می‌کنم که همچنان رعایت کنید و از چارچوب قانون خارج نشوید و آرامش و متانت خود را حفظ کنید." 


28 خرداد/نامه سرگشاده به رئيس قوه قضائيه
 
ميرحسين موسوي و محمد خاتمي طي نامه‌اي سرگشاده خطاب به آيت‌الله هاشمي شاهرودي از وي خواستند تا نسبت به برخوردهاي صورت گرفته با بازداشت‌شدگان و ... ملاطفت بيشتر و يا تجديد نظر صورت گيرد.     

 معناي اين نامه اين بود كه دستگاه قضايي بايد اين افراد را آزاد بگذارد تا كشور را به اغتشاش بكشند. اين موضع خاتمي، يادآور موضع او در فتنه كوي دانشگاه تهران بود كه خواستار مدارا با اغتشاش‎گران شد.  

اين دو در نامه خود آورده بودند: "دستگيري اين شخصيت‎‎ها و افرادي كه غالبا نقش فعال و مؤثري در خدمت به مردم كشور و جلوگيري از خشونت و رفتار‎هاي غيرمدني دارند، نه‎تنها مشكلي را حل نخواهد كرد، بلكه موجب تخريب افكار عمومي و تشديد نگراني و ناآرامي‎هاست. 
 
 
29 خرداد/ بي توجهي به نماز جمعه تاريخي به امامت رهبر معظم انقلاب  

مجمع روحانيون مبارز با وجود اطلاع از اينکه نماز جمعه روز 29 خرداد، به امامت رهبر انقلاب برگزار خواهد شد، براي راهپيمايي 30 خرداد درخواست مجوز کرده بودند که رد شد اما به علت سهل‌انگاري آنان تا لغو درخواست، تعدادي از معترضان به خيابان‌ها آمدند و 10 تن از شهروندان در اين راهپيمايي جان خود را از دست دادند. 

رهبر انقلاب در اين نماز جمعه خواستار پيگيري مطالبات از مسير قانون و خاتمه دادن به اردوكشي خياباني شدند. 
 

 
31 خرداد/بيانيه خاتمي بعد از حوادث 30 خرداد  

سيد محمد خاتمي پس از حوادث روز 30 خرداد با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از امنیتی و نظامی شدن فضای کشور تأکید کرد: بر این باورم که هنوز راه رهایی از این وضعیت آشفته بسته نیست.  

وي در اين بيانيه اعلام داشت: " بايد حق مردم را پاس داشت و در عين تدبير در برابر هرگونه تشنج، تشنج آفريني و ناامني، بايد از شيوه هاي پرهزينه و زيانبار براي نظام و مردم از جمله مقابله‌ي نظامي و خشونت فاصله گرفت و همگان در جهت ترميم اعتماد عمومي که پشتوانه اصلي نظام و کشور است برآييم و حرکت کنيم. 
 
 
8 تیر/ به شورش خواندن مردم آغاز استبداد است
حیدر رحیم‌پور ازغدی در گفتگویی که متن آن‌را رجانیوز منتشر ساخت، گفت: به آقای خاتمی و مجمع روحانیون ايشان، که پرچم مذهبی در برابر ولایت فقیه بالا برده‌اند و بیانیه‌های عملیاتی و خیابانی را حتی پس از سخنرانی تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، یک به یک صادر می‌کنند و مردم را به شورش فرا می‌خوانند، عرض می‌کنم که فریب سابقه و نام و عنوان‌ها را نخورید و ناخواسته در کنار آمریکا و متحدانش انتخابات را تخریب نکنید که این آغاز استبداد است.
 

10 تیر/ بانيان خشونت مسبب خسارات وارده هستند!!

بنابر اخبار مندرج در پارلمان نيوز سید محمد خاتمی در جمع تعدادی از خانواده‌های متهمان پس از انتخابات حاضر شد و گفت: در فضایی که خشونت حاکم شد، عقل رخت بر می‌بندد و مسبب تمام این خساراتی که متوجه ایران و جمهوری اسلامی شد، بانیان این خشونت هستند.

آنان که اعتراض مردم را سرکوب می‌کنند بزرگترین پشتوانه نظام را از بین برده، فرصت را برای سوءاستفاده بیگانگان و مغرضان فراهم می‌کنند نه کسانی که مردم را به صحنه فرا خوانده و خواهان رسیدگی به اعتراض مردم در فضایی بی‌طرف و مورد اعتماد جامعه هستند.29 تیر/ خاتمي: اتکا به همه‌پرسي،‌ راه برون رفت از بحران است

طيق گفته‌هاي پارلمان نيوز، محمد خاتمی در دیدار با خانواده‌های چند تن از بازداشت‌شدگان حوادث بعد از انتخابات با تاکید بر اینکه بایستی توصیه‌های خیرخواهانه آقای هاشمی در نماز جمعه «نماز جمعه 26 تیر» مبنای عمل قرار گیرد گفت: بایستی اعتماد عمومی را به جامعه برگرداند. دوام نظم و تداوم پیشرفت کشور در گرو بازگرداندن اعتماد عمومی است. ما از ابتدا عنوان کردیم که برای بازگرداندن این اعتماد راه قانونی وجود دارد و مورد توجه قرار نگرفت؛ اکنون هم به صراحت می‌گویم راه برون رفت از بحران فعلی اتکا به همه‌پرسی از مردم طبق قانون اساسی است.


شريعتمداري: پيشنهاد رفراندوم بخشي از سناريوي غرب براي فتنه‌انگيزي است

حسین شریعتمداری در یادداشت روزنامه کیهان با انتقاد از پیشنهاد طرح رفراندوم از سوی خاتمی، آن را مطابق با دستورالعمل های مایکل لدین خواند و نوشت: "آن‌ها تردیدی ندارند که پیشنهاد آنها اولا؛ قانونی نیست، ثانیا؛ عملی نسیت و ثالثا؛ بر فرض انجام رفراندوم، نتیجه آن برای مدعیان اصلاحات به مراتب از انتخابات دهم شکننده تر خواهد بود.

آن‌ها با پیشنهاد رفراندوم بخش دیگری از سناریوی از پیش طراحی شده غرب را برای فتنه انگیزی به صحنه آورده‌اند و در دورترین افق ذهن خود نیز نه فقط انجام آن را قانونی و عملی نمی‌دانند بلکه عدم تحقق آن بخش اصلی این پروژه است چراکه طراحان بیرونی و دنباله‌های داخلی آن‌ها به وضوح می‌دانند تحقق رفراندوم نتیجه‌ای کاملا معکوس و متضاد با خواست آن‌ها دارد.

به بیان دیگر کاربرد اصلی این سناریو داغ کردن تنش است. آرزویی که دارو دسته خاتمی به آن نخواهد رسید و به یقین از بادی که به دستور دشمنان می‌کارند طوفانی سهمگین به پا خواهد شد که طومار خط جدید نفاق را نیز مانند خط نفاق دهه 1360 درهم می‌پیچد.


3 مرداد/ نامه خاتمي و جمعي ديگر به مراجع تقليد

به گفته قلم نيوز، سید محمد خاتمی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی به همراه جمع دیگری از اصلاح‌طلبان که در میان آن‌ها نام هاشم آغاجری، علیرضا بهشتی و محمد سلامتی به چشم می‌خورد در نامه‌ای سرگشاده به مراجع تقلید خواستار موضع گیری آنان در قبال بازداشت متهمین حوادث پس از انتخابات شدند.


10 مرداد/ اعترافات ابطحي در دادگاه

وقتي موعد پخش اعترافات بازداشت شدگان مرتبط با فتنه فرا رسيد، "محمدعلي ابطحي" عضو مجمع روحانيون مبارز پشت تريبون دادگاه رفت و هر آنچه خاتمي در اين مدت كوشيده بود پوشيده بدارد، عيان ساخت.

وي رفتارهاي ميرحسين موسوي و محمد خاتمي را عامل اغتشاشات پس از انتخابات عنوان كرد. ابطحي در ادامه صحبت‌هايش از يك مثلث حامي تقلب، سخن به ميان آورد كه اضلاع آن را خاتمي، هاشمي رفسنجاني و موسوي تشكيل مي‌دادند.
 
ابطحي گفت: "خاتمي فضاي جامعه را مي‌شناخت، وي اقتدار نظامي، انتظامي و مقام معظم رهبري كه در جايگاه والايي قرار دارند را مي‌شناخت و با توجه به اينكه وي نسبت به اين موضوعات شناخت داشت، اين يك نوع خيانت است كه از موسوي در موضوع تقلب حمايت كرد.

عضو مجمع روحانيون مبارز همراهي خاتمي با موسوي را خائنانه دانسته و گفته بود که شايد موسوي كشور را نمي‌شناخت ولي خاتمي همه مسائل را مي‌دانست، توانايي و اقتدار مقام معظم رهبري را مي‌شناخت اما به خاطر اتفاقات موسوي را همراهي كرد كه اين همراهي خائنانه بود.

محمدعلی ابطحی در نشست مطبوعاتی خود در جمع خبرنگاران، گفت: "پیش از انتخابات موسوی را به عنوان هندوانه سربسته ای معرفی کردم که توهمات وی در زمان انتخابات و پس از آن و دامن زدن به ناامنی در جامعه علت آن بود"، ابطحی افزود: معتقدم که خاتمی حق نداشت همه جریان بزرگ و تاریخی اصلاح‌طلب را پای موسوی قربانی کند. موسوی جریان اصلاح طلب را نمی‌پذیرفت و توهم اینکه موسوی طرفدار خط امام است و به این علت پیروز انتخابات خواهد شد، یکی دیگر از توهمات این نامزد انتخاباتی بود. 
 
 
12 مرداد/ واکنش خاتمي به اعترافات ابطحي
 
خاتمي بلافاصله در واكنش به سخنان ابطحي، با نمايشي خواندن دادگاه متهمان، اعترافات مطرح شده را فاقد اعتبار عنوان كرد. 

دو روز بعد از اين رويداد، روزنامه الجزيره چاپ عربستان سعودي در گزارشي نوشت: "اعترافات اخير محمدعلي ابطحي از چهره هاي شاخص جريان اصلاحات و از دستگيرشدگان حوادث اخير تهران، سيدمحمد خاتمي را به فكر پناهنده شدن به يك كشور اروپايي انداخته است.

خاتمي قصد دارد با هدف تشكيل جبهه‌اي متشكل از جريان‌هاي سياسي مخالف دولت و حكومت ايران به‌زودي راهي يكي از كشورهاي اروپايي شود." اگرچه خاتمي واكنشي به اين گزارش كه در رسانه‌هاي داخلي نيز منعكس شد نداد، اما ماه‌ها بعد، خبرگزاري‌ها‌ از ممنوع‌الخروج بودن خاتمي خبر دادند.
 
 
تشويق اقدامات خاتمي از سوي پهلوي‌ها
 
اواخر مردادماه 1388 «رضا پهلوي» (فرزند شاه مخلوع ايران) در گفتگويي با هفته نامه آلماني اشپيگل، از اينكه خاتمي و هاشمي در مسير درست حركت مي‌كنند، ابراز خوشحالي كرد و گفت: «من اميدوارم كه آنها به شكل صريح تري انتقادات خود را نه تنها نسبت به تصميمات رهبري، بلكه به تمام نظام ابراز كنند که خاتمي واكنشي نسبت به اين مصاحبه نشان نداد و سكوت كرد تا نشان دهد حتي با خاندان پهلوي نيز حاضر به مرزبندي نيست. 
 
 
3 شهریور/ ارتباط خاتمی با بنیاد سوروس

کیان تاج‌بخش نماینده سابق بنیاد سوروس در ایران در قسمتی از اظهاراتش در دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: اگر یکی از اولین نمونه‌های براندازی را ارتباط سفر عطریانفر به بنیاد سوروس قبل از 1376 بدانیم، می‌توان نهایت آن را ملاقات مستقیم خاتمی همراه جواد ظریف با سوروس در نیویورک در سال 85 دانست که این یک ارتباط مستمر بوده و ادامه داشته است. 
 

4 شهریور/ دفتر خاتمی ارتباط وی با بنیاد سوروس را کذب خواند
 
پس از اظهارات تاج‌بخش، دفتر سید محمد خاتمی در اطلاعیه‌ای اعلام نمود: اخبار و نسبت‌های کذب و بی‌اساسی در مورد خاتمی به چشم می‌خورد که در خلال اعتراف‌ها و محاکمه‌ها و از طریق خبرگزاری‌ها و سایت‌های خاص و زبان و قلم بعضی از دستگیرشدگان عنوان شده است و از جمله سخنان یکی از دستگیر شدگان در جریان محاکمه است که به رابطه‌ی مستمر جناب خاتمی با فردی به نام جرج سوروس اشاره شده است.
 
 در ادامه این اطلاعیه تاکید شده است این قبیل ادعاها اساسا کذب و عاری از حقیقت است و به خواست مسئولان امر از گسترش این بداخلاقی‌ها و اَعمال خلاف شرع و قانون که آثار سوء آن متوجه افراد باشد، به نظام جمهوری اسلامی لطمه می‌زند، جلوگیری به عمل آورد.


15 شهریور/ دیدار خاتمی با شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها

بنا بر اخبار مندرج در پارلمان نیوز، سید محمد خاتمی در دیدار با شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها گفت: همچنان که می‌دانید من همیشه از حکومت سازگار با دین حمایت کرده‌ام و باور دارم که دین ما یعنی اسلام و تشیع با مطالبات و انتظارات روزمان هم می‌تواند سازگار باشد، مشروط بر آنکه آن را درست بفهمیم و از ظرفیت‌های خوب بهره ببریم.

خاتمی تصریح کرد: برخلاف آنچه این روزها با دروغ، تهمت و کینه‌توزی گفته می‌شود من همیشه تلاش کرده‌‌ام تا از حضور دین در عرصه سیاست دفاع کنم و هنوز هم معتقدم چارچوب‌ها و بنیان‌های نظامی که در انقلاب و با هدایت امام بوجود آوردیم درست و راهگشا است و باید خطاهایمان و اشکالاتی که بوجود آمد و ذاتی آن نیست رفع کنیم. 


27 شهریور/ حضور خاتمی در راهپیمایی روز قدس

پارلمان نیوز در خبری از حضور خاتمی در راهپیمایی روز قدس نوشته است: از ساعتی پیش رئیس‌جمهور سابق کشورمان سید محمد خاتمی در میان هزاران نفر از مردم حامی جنبش سبز در مسیر خیابان حجاب به سمت میدان فلسطین حاضر شد در حالی که حضور خاتمی با  استقبال بسیار گسترده مردم روبرو شده بود و بعد از حمله به سمت وی، مجبور به ترک راهپیمایی روز قدس شد؛ نکته جالب آنکه مردم حامی جنبش سبز در پاسخ به بلندگوها که مرگ بر اسرائیل و آمریکا را سر می‌دادند یکصدا شعار مرگ بر روسیه را سر‌می‌دادند. 
 
 
5 دی/ شب عاشورا و استقبال از خاتمی با سوت و کف در حسینیه جماران

رجانیوز نوشت: فتنه‌گران در شب عاشورای حسینی با حضور در حسینیه جماران به سر دادن شعارهای انحرافی پرداخته و همزمان با حضور خاتمی در حسینیه سوت و کف زدند. در این مراسم که اجرای آن به عهده سهیل محمودی بود و فائزه هاشمی نیز حضور داشت، خاتمی در حسینیه جماران وارد شد و همزمان با حضور وی حضار با سوت و کف به استقبال وی رفتند. 
 
22 بهمن/ مواجهه شدن خاتمی با خشم مردم در راهپیمایی 22 بهمن
 
به گفته شبکه ایران، سید محمد خاتمی در تقاطع زنجان-آزادی در صدد ورود به جمع میلیونی مردم بود که در مواجه با مردم این محل را ترک کرد. مردم تهران با مشاهده وی با شعار مرگ بر منافق خشم و عصبانیت خود را نسبت به وی اعلام کردند.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  آخرین اخبار
 • بهره برداری از خاتمی و جهانگیری در ایام انتخابات و سپس چرخش فریبکارانه!
 • گوجه‌ کاران استان بوشهر ۱۰۰ هزار تن محصول خارج از فصل برداشت کردند
 • اصلاح طلبان حامی روحانی و خاتمی سر دوراهی قدرت طلبی/ جهانگیری برای 1400 از دولت خداحافظی می کند
 • روایت خواندنی از نحوه متلاشی شدن یک شبکه فساد/ واقعیت های تلخ از زندگی دختران "دبی" نشین
 • زمین‌خواری بزرگ در دشتستان کشف شد
 • تهدید، گلایه، نصیحت و کنایه، ویژگی جلسه جنجالی شورای شهر بوشهر
 • میانگین ارزش چک های برگشتی در استان بوشهر بیش از میانگین کشوری است
 • بارندگی پاییزی در بوشهر 10 درصد بیش‌ازحد نرمال است
 • با اقامه نماز در ادارات می‌توان مدیریت آسمانی داشت/ کسب رتبه برتر استان بوشهر در حوزه اقامه نماز
 • ۵۵۰۰ دانش‌آموز استان بوشهر به اردوهای راهیان نور اعزام شدند
 • قصه زندگی در جوار غول‌های نفت و گاز/ سهم مردم بیکاری و آلودگی است
 • دهدار: این نامه الزام آور نیست/میگلی نژاد مدارک متقنی ارایه نداد
 • سامانه بارشی از روز پنجشنبه وارد استان بوشهر می‌شود
 • از راه‌هایی بروید که روندگان آن اندکند
 • کاپ قهرمانی ریاضیات آی مت جهان در دستان کودکان استان بوشهری قرار گرفت
 • ساز جدایی کشاورزان از ادرات کشاورزی کوک می شود
 • برنامه‌های متنوع ویژه ۹ دی در استان بوشهر برگزار می‌شود
 • محموله برنج قاچاق در کنگان توقیف شد
 • ۱۵۰ میلیارد ریال برای توسعه گردشگری روستایی کشور اختصاص یافت
 • لنج صیادی با 9 سرنشین در آب‌های بندر دیر مفقود شد
 • رشد 23 درصدی صید میگو نسبت به سال گذشته / امسال 2 هزار و 42 تن میگو صید شد
 • افزایش 50درصدی حقوق کارکنان رسمی و کاهش حقوق کارکنان شرکتی
 • ارسال 600 اثر به سومین اجلاس نماز استان بوشهر / برگزاری سومین اجلاس نماز استان بوشهر با عنوان "نماز و فضای مجازی"
 • روستاهای بوشهر، سوژه مدرسه سینمایی عمار می‌شوند
 • توصیه‌های هواشناسی کشاورزی تا ۲۴ آذرماه برای استان‌های جنوبی
 • تشکل‌های دانشگاه آزاد بوشهر تصمیم ترامپ علیه قدس شریف را محکوم کردند
 • اجرای ممیزی داخلی سیستم مدیریت یکپارچه شرکت گاز بوشهر
 • یک زن به فرمانداری دشتی نزدیک شد
 • جرائم رایانه‌ای در دشتستان ۱۷ درصد کاهش یافت
 • تیم سیاسی روحانی درحال ایجاد فضای جدید هستند
 • نفس دشت‌های دشتستان به شماره افتاد/ برداشت از ۳۰۰۰ چاه غیرمجاز
 • استفاده از مواردی که کمتر به آن فکر می کنیم برای آموزش خانواده ها
 • معضل ته لنجی باید با قید فوریت برطرف شود
 • گلایه شهروندان از بی‌توجهی شورا و شهرداری به تقاطع غیر هم‌سطح آزادی/ عضو شورا: پروژه تقاطع آزادی در دهه فجر افتتاح می شود
 • احداث ۳ ایستگاه خط انتقال نفت خام از گوره به جاسک در استان بوشهر
 • صید ترال بلای جان آبزیان/ زنگ خطری برای پایان ذخایر دریایی
 • نقش شرکت‌های کاغذی در فروش گاز مفت به شرکت نروژی/شرکت پالایش گاز خارک قادر است به صورت صوری معاملات میلیارد دلاری انجام دهد
 • باید سازوکار اجرای قانون مبارزه با پول‌شویی در بوشهر اجرایی شود
 • تبعات ته لنجی در بازار دلوار/ تاخت و تاز گرانی ها شروع شد
 • شش میلیارد ریال کالای قاچاق در دشتستان توقیف شد/ دستگیری ۶ متهم
 • خیر کنگانی 15 دستگاه کانکس به زلزله‌زدگان کرمانشاهی اهدا کرد
 • زنگنه بخشدار مرکزی بوشهر شد
 • ایرانجوان بوشهر 5 میلیون تومان جریمه شد
 • سازمان حقوق بشر فقط شعار می دهد/ ترامپ به دنبال حمایت اسرائیل برای انتخابات آینده است
 • انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، اقدام رییس جمهور آمریکا علیه قدس شریف را محکوم کرد
 • امروز آمریکا و مرتجعین منطقه در مقابل مستضعفان صف آرایی کرده اند
 • رویدادهای ورزشی استان بوشهر در هفته گذشته
 • شتابزدگی اسراییل سرنوشت بن بست استراتژیک است/ فتنه جنگ مذهبی در منطقه غرب آسیا توسط آمریکا
 • رونمایی از خواب آشفته اصلاح طلبان بوشهر با سناریوی بازگشت «میگلی نژاد»
 • خسارت زلزله به اسکله بندر صیادی دیر
 • آرشیو
  فیلم و کلیپ
  تصاویر برگزیده