امروز28 مهر 1396
آخرین اخبار
کد خبر : 285902تاریخ ثبت : 1395/10/3 20:42:41
سفر دو روزه رفسنجانی به بوشهر و کلی حاشیه؛

خودروهای ضد گلوله از تهران تا بوشهر/تعطیلی گمرک و امنیتی شدن شهر بوشهر+تصاویر

بازدید لشکر هاشمی رفسنجانی از جزیره نگین سبب می شود تا بسیاری از بخش های گمرک برای یک روز تعطیل شود و فعالیت گمرکی و اقتصادی استان بوشهر تحت تاثیر حضور وی نادیده گرفته شود.

به گزارش "سپاس"، سفرهای هاشمی رفسنجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام به بهانه های مختلف در سرتاسر کشور همیشه توأم با حاشیه های پررنگتر از متن است و هرجا که سخن از عالیجناب سرخ پوش باشد باید منتظر شنیدن حواشی جالبی هم بود، بر این اساس سفر وی به استان بوشهر نیز از این قاعده مستثنی نبود.

سفر دو روزه شیخ خاطره ها که اواخر هفته پیش به خارگ و بوشهر انجام شد نیز خالی از حواشی نبود البته اینبار حاشیه ها چند روز پیش از سفر خانواده رفسنجانی و پدر اصلاحات به گوش رسید. از حضور هیئت 250 نفره رفسنجانی تا نقش خانواده هاشمی در بازدید از پروژه ها و تعطیلی یک روزه گمرک و دانشگاه آزاد بوشهر گرفته تا بی احترامی به بخشدار خارگ و خبرنگاران و امنیتی شدن فضای شهر و مسدود شدن برخی خیابان ها و گلایه تاکسی رانان و بسیاری مسائل دیگر علاوه بر حاشیه دار کردن این سفر، علامت سوالی را در ذهن مردم به وجود آورد، سوالاتی که همچنان برای مردم به یک ابهام تبدیل شده است.

هرچند که علت حضور هاشمی در بوشهر بازدید از تاسیسات نفتی خارگ و حضور در دانشگاه ها عنوان شده است اما از طرفی نمی توان شبه انتخاباتی بودن این سفر و دو دستگی ایجاد شده بین اطلاح طلبان و اعتدالیون استان را نادیده گرفت که حضور هاشمی به عنوان پدر معنوی این حزب می توانست کارگشای حل مشکلات آنها باشد.

در این مطلب قصد داریم تا برخی ناگفته ها و حواشی سفر هاشمی را به صورت کوتاه اشاره ای داشته باشیم، حواشی که هرکدام می توانند نکته ای قابل تأمل در سفر عالیجناب سرخ پوش باشند.

حضور لشکری 250 نفره برای همراهی هاشمی

دو روز پیش از حضور خانواده هاشمی در استان بوشهر هیئتی 250 نفر شامل 50 خبرنگار به همراه 200 نفر دیگر وارد بوشهر شدند. افزودن بر این 250 نفر ًافرادی دیگری نیز روز سفر هاشمی به جزیره خارگ وی را همراهی کردند. حال این 250 نفر چه کاری را می خواستند انجام دهند خود علامت سوالی است. همچنین با توجه به اینکه فضای رسانه ای استان فعالیت چشمگیری دارد و تعداد رسانه ها و خبرنگاران بسیاری در آن فعالیت می کنند، حضور این تعداد خبرنگار و عکاس به همراه آقای هاشمی نیز خود جالب توجه بود که قطعاً مستلزم هزینه هنگفتی است و با توجه به اوضاع نامناسب اقتصادی و معیشت مردم و رکود حاکم در کشور قطعاً دید منفی مردم را به همراه خواهد داشت.  

 

تعطیلی یک روزه دانشگاه آزاد بوشهر به دلیل حضور رفسنجانی

از حاشیه های دیگر این سفر می توان به تعطیلی یک روزه دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر اشاره کرد که این تعطیلی ناشی از سفر هاشمی رفسنجانی و بازدید دو ساعته وی از آن رخ داده است. شنیده شده است در جریان این بازدید حتی اجازه ورود خودروهای کارمندان دانشگاه به داخل هم داده نشده است. در چند وقت اخیر برخی حرف و حدیث هایی پیرامون دانشگاه آزاد بوشهر و مساله جابجایی آن به بوشهر و زمزمه های فروش زمین آن به نیروگاه اتمی مطرح بود است.

رزرو هتل دلوار و برباد رفتن پول هنگفت دانشگاه آزاد بر اثر بی برنامگی تیم هاشمی

شنیده شده است دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به جهت اسکان لشکر همراهان هاشمی رفسنجانی هتل دلوار را برای یک روز رزرو کرده بود که به دلایل نامعلوم برخی از افراد تیم هاشمی رفتن به تهران را بر ماندن به بوشهر ترجیح می دهند و با پروازی شبانه راهی پایتخت می شوند و هزینه های دانشگاه آزاد نیز که بابت اسکان آنها به هتل دلوار بوده است نیز برباد می رود. هزینه ای که از جیب مبارک بیت المال بوده است.

تعطیلی گمرک بوشهر به دلیل بازدید هاشمی رفسنجانی از جزیره نگین

حاشیه پررنگتر از متن دیگر سفر هاشمی اختصاص به تعطیلی یک روزه گمرک بوشهر دارد جایی که رفسنجانی یکی از برنامه های خود را به بازدید از جزیره نگین اختصاص می دهد. این بازدید سبب می شود تا بسیاری از بخش های گمرک برای یک روز تعطیل شود و فعالیت گمرکی و اقتصادی استان تحت تاثیر حضور آقای رفسنجانی نادیده گرفته شود. برخی از ترخیص کاران گمرک طی تماس با خبرنگار ما نسبت به این موضوع و تعطیلی کارشان مراتبط گلایه خود را اعلام داشتند.

بسته شدن برخی خیابان های بوشهر و امنیتی شدن فضای حاکم در شهر

در جریان سفر هاشمی به بوشهر و بازدید وی از دهکده گردشگری و دیگر مکان ها فضای اطراف دهکده و بزرگراه امام علی با آمدن هاشمی امنیتی شده بود به گونه ای که برای ساعتی نیروهای امنیتی اجازه ورود هیچ خودرویی را جهت تردد در این بزرگراه نمی دادند. همچنین مسیرهای دیگر شهر برای ساعتی به همین جهت بسته بود. این موضوع تا جایی پیش رفت که اعتراض برخی تاکسی رانان را به همراه داشت. یک راننده تاکسی درون شهری که روزانه در این مسیر مسافر جابجا می کند، در گفت وگو با " گام نیوز" از این وضعیت پیش آمده بشدت گلایه می کند و می گوید: کاروان آقای هاشمی رفسنجانی امروز ما را از نان خوردن انداخت و هرجا ميرفتم خيابان ها بسته بود و عده اي ايستاده بودند تا هیچ خودرويي تردد نکند.

این راننده تاکسی با بیان اینکه حتی برای رهبر و رئیس جمهور هم اینهمه تدارک امنیتی ندیده بودم، اظهار داشت: من نمیدانم این همه نیروی امنیتی و محافظ برای چه چیزی است، ما در یک شهر و مملکت اسلامی زندگی می کنیم که الحمد الله امنیت خوب است و لزومی ندارد به واسطه این کارها جلوی فعالیت های روزانه مردم گرفته شود.

زنجیره اعتراضی مردم بوشهر مقابل رژه خودروهای حامل هاشمی و خانواده وی

هاشمی رفسنجانی به همراه خانواده و لشکر 250 نفره خود در حالی از دهکده گردشگری بوشهر بازدید کرد که در جریان این بازدید جمعی از مردم به نشانه اعتراض به سیاست های دولت همسوی وی در بزرگراه امام علی تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

 مردم بوشهر در حالی دست نوشته های خود را مقابل رژه خودروهای حامل هاشمی و خانواده وی بالا بردند که کارناوال هاشمی بدون کمترین توجه به آنها، به راحتی از کنارشان گذشت.

گزارش گام نیوز حاکی از آن است که در دست بسیاری از این مردم دست نوشته هایی با مضمون «خواص بی بصیرت ما ننگ ملت»، «آقای رفسنجانی فلسفه لشکری 250 نفره به استان بوشهر چیست»، «حاشا که کاخ نشین ها درد کوخ نشین ها را بفهمند»، «تنها حاصل برجام چهارسال تعطیلی مملکت بود»، «حقوق شهروندی کشک، حقوق های نجومی را دریابید» مشاهده می شد.

بی احترامی همراهان هاشمی به بخشدار خارگ

در بازدیدهای هاشمی رفسنجانی از اسکلهدعوای لفظی بین یکی از محافظین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و بخشدار ویژه خارگ ایجاد شد که در نهایت یکی از محافظان با زدن ضربه دست به سینه بخشدار وی را به عقب راند.

این در حالی است که هاشمی رفسنجانی در بدو ورود یکی از اهداف اصلی سفر خود را احوالپرسی از مردم خارگ اذعان کرد، کمترین بها به مردم این جزیره در این سفر داده نشد تا جایی که شدیدترین بی احترامی ها به بخشدار این جزیره روا داشته شد و حتی دانشجویان این جزیره با یک جو شدید امنیتی روبرو شدند.

خودروهای ضد گلوله از تهران تا بوشهر

گفته می شود برای حضور هاشمی رفسنجانی تعدادی خودروی ضد گلوله از تهران به بوشهر برای جابجایی وی آورده شد. این خودروها دارای تجهیزات امنیتی بالایی برای محافظت از هاشمی رفسنجانی بود.

برخوردهای ناشایست با خبرنگاران

در جریان بازدید رفسنجانی از اسکله T، رسانه های محلی استان بوشهر در حال تهیه گزارش های خبری و تصویری بودند که تیم حفاظتی رئیس تشخیص مصلحت نظام چندین بار مانع از تهیه خبر می شدند و برخوردهای تند با رسانه های بومی به وفور قابل مشاهده بود.

همچنین در زمان بازدید از اسکله T به دلیل ناهماهنگی مسئولین اصحاب رسانه بومی استان بوشهر فاصله یک کیلومتری را برای تهیه خبر دویدند.

 نامه سرگشاده اصلاح طلبان استان به هاشمی بر علیه استاندار بوشهر

 

دست آخر اینکه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر و ائتلاف اصلاح طلبان بوشهر درپی سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی به استان بوشهر  طی نامه ای سرگشاده ضمن خوش امدگویی به ایشان  گزارشی از وضعیت نامناسب  استان را  به وی داد.

 

در بخشی از این نامه آمده است: متاسفانه برخلاف گزارش های ارائه شده و بیانات حضوری افراد گزینش شده در جلسه امروز كه به بهانه نشست با نخبگان اقتصادي  ولي با فراخوان هواداران استاندار و حذف منتقدان اصلاح طلب توسط مدیریت ارشد استان در بوشهر انجام گرفت  نه تنها نتوانسته است به ایجاد هم دلی ، هم افزایی برای ادامه این راه كمك كند  بلکه با سوء مدیریت و خودمحوری موجب تشتت و تفرقه عمیقی بین نیرو های حامی دولت و اصلاح طلبان شده اند، که جبران این خسارت بسیار سخت به نظر می رسد .

برنامه ریزی سوگيرانه و آگاهانه برای دیدار با جنابعالی و حذف نيروهاي حزبي و اصلاح طلبان منتقد  مورد وثوق مردم  نوع ديگر از رفتاد غير مدبرانه و تفرقه افكنانه مديريت ارشد استان بود كه امروز در حضور جنابعالي به منصه ظهور رسيد.


گام نیوز

 

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  آخرین اخبار
 • این روستا پايلوت اشتغال روستايي شود
 • مسوولین در تمامی حوزه‌ها جهادی عمل کنند
 • اهل وعده‌دادن نیستم/کمیسیون انتصابات در استانداری راه‌اندازی می‌شود
 • ۱۰۰۰ گوشی موبایل قاچاق در عسلویه توقیف شد
 • اقتصاد مقاومتی تحریم ها و تهدیدها را خنثی می کند
 • ویترین هفتگی رسانه های مجازی استان بوشهر
 • نارضایتی مردم از طرح "آزادسازی قیمت ها" / معایب طرح بیشتر از محاسن آن است
 • برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی بسیجیان در دشتی
 • مدیریت بازاریابی؛ ضعفی که هرگز دیده نمی شود
 • استاندار بوشهر تکلیف خود را با تفاله‌های سیاسی فاقد مسوولیت در استانداری بوشهر مشخص کند
 • کادر فنی تیم‌های پایه ایران جوان بوشهر استعفا دادند
 • وزیر کشور: مسئولین بوشهری با همدلی بیکاری را ریشه کن کنند/ دولت نگاه جدی نسبت به بوشهر داشته باشد
 • وزیر کشور به بوشهر سفر می‌کند+ برنامه‌ها
 • نخستین شهید بوشهری مدافع حرم در قاب نقاشی
 • آغاز فراخوان سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان بوشهر
 • برگزاری اردو جهادی 10روزه دانش آموزی در مدارس
 • برای دیدن زیبایی‌ عاشورا باید دیدگاه‌ها تغییر کند
 • تشکیل کمیته دانشجویی جشنواره علامه بلادی بوشهری در دانشگاه خلیج فارس/ ارسال و درج مقالات برتر جشنواره در سایت بین المللی ISI
 • گلایه‌مندی مردم از بهای برق/ اداره برق: نرخ‌ها مصوب مجلس است
 • مهمترین پرونده کشف شده در طی یک سال گذشته/ کشف بیش از 95 درصد جرايم اینترنتی در استان بوشهر
 • ایران‌جوان شگفتی‌سازی بوشهری‌ها را تکمیل می‌کند؟
 • جواب ترامپ را با تشر باید داد نه تذکرات ارشادی/ روزی آمریکا با ذلت از دریای خلیج فارس بیرون خواهد رفت
 • حال ناخوش تربیت بدنی دلوار / گلایه های هر سال انباشته می شوند
 • 11 بیمار مرگ مغزی، اعضای بدن خود را اهدا کردند
 • فقط اسکلتی از شهرداری عسلویه باقی مانده است
 • مشاوران ترامپ قصه دلاوران بوشهری را برای او از نو بخوانند
 • جمع‌آوری و معدوم‌کردن بیش از 600 لیتر نوشابه تاریخ مصرف گذشته
 • نمایشگاهی که با بی مهری مسئولین مواجه شد
 • نبود سرویس های رفت و آمد مخصوص نابینایان/ راه پله های ادارات برای نابینایان کابوس است
 • رفتارهای ترامپ از عصبانیت و درماندگی است
 • اقدامات ترامپ در قبال ایران، اشتباه است
 • مردم استان بوشهر هنوز طعم اقتصاد مقاومتی را نچشیده اند
 • سیل ساخت و ساز در شهر جم ادامه دارد
 • صادرات میگوی بوشهر از بنادر هرمزگان/پورت اختصاصی آبزیان ایجاد شود
 • نرخ بالای اعتیاد در نوجوانان و جوانان دشتی/ هیچ کس مسئول شادی و رضایت مندی شما نیست
 • کوتاه امدن برای ملتی که می خواهد روی پای خود بایستد راه حل نیست/ آمریکا از ایران عصبانی است
 • برجام نه قابل مذاکره مجدد است و نه قابل تغییر
 • همه مسئولان در برابر زورگویی آمریکا متحد شوند
 • محصولات استان بوشهر به بازارهای عمان و قطر وارد شوند
 • گلزارهای شهدا در استان بوشهر گل‌افشانی و غبارروبی شد
 • اتهامات آمریکا به دلیل پیروزی های بزرگ محور مقاومت در منطقه است
 • دریانوردان پارس جنوبی؛ ثبات و آرامش برای موفقیت
 • نرخ ها آزاد شد؛ نظارت رها نشود
 • مراسم اهدای کاپ قهرمانی فوتبال ساحلی در بوشهر برگزار می‌شود
 • سامانه 121 برق استان بوشهر در کما!
 • از بازداشت برادر رئیس جمهور به اتهام مسائل مالی تا تخلفات مالی برادر معاون اول دولت
 • آنچه در برنامه نود گذشت +عکس
 • شهردار شدن عادل بردستانی تکذیب شد
 • بر باد رفتن 18 سال خدمتم در اداره پست/شیرین ترین لحظه زندگی ام خنده خانواده رزمندگان بود
 • بازرسی در موضوع دو شغله‌ها ورود کند
 • آرشیو
  فیلم و کلیپ
  تصاویر برگزیده