امروز23 آذر 1396
آخرین اخبار
کد خبر : 285902تاریخ ثبت : 1395/10/3 20:42:41
سفر دو روزه رفسنجانی به بوشهر و کلی حاشیه؛

خودروهای ضد گلوله از تهران تا بوشهر/تعطیلی گمرک و امنیتی شدن شهر بوشهر+تصاویر

بازدید لشکر هاشمی رفسنجانی از جزیره نگین سبب می شود تا بسیاری از بخش های گمرک برای یک روز تعطیل شود و فعالیت گمرکی و اقتصادی استان بوشهر تحت تاثیر حضور وی نادیده گرفته شود.

به گزارش "سپاس"، سفرهای هاشمی رفسنجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام به بهانه های مختلف در سرتاسر کشور همیشه توأم با حاشیه های پررنگتر از متن است و هرجا که سخن از عالیجناب سرخ پوش باشد باید منتظر شنیدن حواشی جالبی هم بود، بر این اساس سفر وی به استان بوشهر نیز از این قاعده مستثنی نبود.

سفر دو روزه شیخ خاطره ها که اواخر هفته پیش به خارگ و بوشهر انجام شد نیز خالی از حواشی نبود البته اینبار حاشیه ها چند روز پیش از سفر خانواده رفسنجانی و پدر اصلاحات به گوش رسید. از حضور هیئت 250 نفره رفسنجانی تا نقش خانواده هاشمی در بازدید از پروژه ها و تعطیلی یک روزه گمرک و دانشگاه آزاد بوشهر گرفته تا بی احترامی به بخشدار خارگ و خبرنگاران و امنیتی شدن فضای شهر و مسدود شدن برخی خیابان ها و گلایه تاکسی رانان و بسیاری مسائل دیگر علاوه بر حاشیه دار کردن این سفر، علامت سوالی را در ذهن مردم به وجود آورد، سوالاتی که همچنان برای مردم به یک ابهام تبدیل شده است.

هرچند که علت حضور هاشمی در بوشهر بازدید از تاسیسات نفتی خارگ و حضور در دانشگاه ها عنوان شده است اما از طرفی نمی توان شبه انتخاباتی بودن این سفر و دو دستگی ایجاد شده بین اطلاح طلبان و اعتدالیون استان را نادیده گرفت که حضور هاشمی به عنوان پدر معنوی این حزب می توانست کارگشای حل مشکلات آنها باشد.

در این مطلب قصد داریم تا برخی ناگفته ها و حواشی سفر هاشمی را به صورت کوتاه اشاره ای داشته باشیم، حواشی که هرکدام می توانند نکته ای قابل تأمل در سفر عالیجناب سرخ پوش باشند.

حضور لشکری 250 نفره برای همراهی هاشمی

دو روز پیش از حضور خانواده هاشمی در استان بوشهر هیئتی 250 نفر شامل 50 خبرنگار به همراه 200 نفر دیگر وارد بوشهر شدند. افزودن بر این 250 نفر ًافرادی دیگری نیز روز سفر هاشمی به جزیره خارگ وی را همراهی کردند. حال این 250 نفر چه کاری را می خواستند انجام دهند خود علامت سوالی است. همچنین با توجه به اینکه فضای رسانه ای استان فعالیت چشمگیری دارد و تعداد رسانه ها و خبرنگاران بسیاری در آن فعالیت می کنند، حضور این تعداد خبرنگار و عکاس به همراه آقای هاشمی نیز خود جالب توجه بود که قطعاً مستلزم هزینه هنگفتی است و با توجه به اوضاع نامناسب اقتصادی و معیشت مردم و رکود حاکم در کشور قطعاً دید منفی مردم را به همراه خواهد داشت.  

 

تعطیلی یک روزه دانشگاه آزاد بوشهر به دلیل حضور رفسنجانی

از حاشیه های دیگر این سفر می توان به تعطیلی یک روزه دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر اشاره کرد که این تعطیلی ناشی از سفر هاشمی رفسنجانی و بازدید دو ساعته وی از آن رخ داده است. شنیده شده است در جریان این بازدید حتی اجازه ورود خودروهای کارمندان دانشگاه به داخل هم داده نشده است. در چند وقت اخیر برخی حرف و حدیث هایی پیرامون دانشگاه آزاد بوشهر و مساله جابجایی آن به بوشهر و زمزمه های فروش زمین آن به نیروگاه اتمی مطرح بود است.

رزرو هتل دلوار و برباد رفتن پول هنگفت دانشگاه آزاد بر اثر بی برنامگی تیم هاشمی

شنیده شده است دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به جهت اسکان لشکر همراهان هاشمی رفسنجانی هتل دلوار را برای یک روز رزرو کرده بود که به دلایل نامعلوم برخی از افراد تیم هاشمی رفتن به تهران را بر ماندن به بوشهر ترجیح می دهند و با پروازی شبانه راهی پایتخت می شوند و هزینه های دانشگاه آزاد نیز که بابت اسکان آنها به هتل دلوار بوده است نیز برباد می رود. هزینه ای که از جیب مبارک بیت المال بوده است.

تعطیلی گمرک بوشهر به دلیل بازدید هاشمی رفسنجانی از جزیره نگین

حاشیه پررنگتر از متن دیگر سفر هاشمی اختصاص به تعطیلی یک روزه گمرک بوشهر دارد جایی که رفسنجانی یکی از برنامه های خود را به بازدید از جزیره نگین اختصاص می دهد. این بازدید سبب می شود تا بسیاری از بخش های گمرک برای یک روز تعطیل شود و فعالیت گمرکی و اقتصادی استان تحت تاثیر حضور آقای رفسنجانی نادیده گرفته شود. برخی از ترخیص کاران گمرک طی تماس با خبرنگار ما نسبت به این موضوع و تعطیلی کارشان مراتبط گلایه خود را اعلام داشتند.

بسته شدن برخی خیابان های بوشهر و امنیتی شدن فضای حاکم در شهر

در جریان سفر هاشمی به بوشهر و بازدید وی از دهکده گردشگری و دیگر مکان ها فضای اطراف دهکده و بزرگراه امام علی با آمدن هاشمی امنیتی شده بود به گونه ای که برای ساعتی نیروهای امنیتی اجازه ورود هیچ خودرویی را جهت تردد در این بزرگراه نمی دادند. همچنین مسیرهای دیگر شهر برای ساعتی به همین جهت بسته بود. این موضوع تا جایی پیش رفت که اعتراض برخی تاکسی رانان را به همراه داشت. یک راننده تاکسی درون شهری که روزانه در این مسیر مسافر جابجا می کند، در گفت وگو با " گام نیوز" از این وضعیت پیش آمده بشدت گلایه می کند و می گوید: کاروان آقای هاشمی رفسنجانی امروز ما را از نان خوردن انداخت و هرجا ميرفتم خيابان ها بسته بود و عده اي ايستاده بودند تا هیچ خودرويي تردد نکند.

این راننده تاکسی با بیان اینکه حتی برای رهبر و رئیس جمهور هم اینهمه تدارک امنیتی ندیده بودم، اظهار داشت: من نمیدانم این همه نیروی امنیتی و محافظ برای چه چیزی است، ما در یک شهر و مملکت اسلامی زندگی می کنیم که الحمد الله امنیت خوب است و لزومی ندارد به واسطه این کارها جلوی فعالیت های روزانه مردم گرفته شود.

زنجیره اعتراضی مردم بوشهر مقابل رژه خودروهای حامل هاشمی و خانواده وی

هاشمی رفسنجانی به همراه خانواده و لشکر 250 نفره خود در حالی از دهکده گردشگری بوشهر بازدید کرد که در جریان این بازدید جمعی از مردم به نشانه اعتراض به سیاست های دولت همسوی وی در بزرگراه امام علی تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

 مردم بوشهر در حالی دست نوشته های خود را مقابل رژه خودروهای حامل هاشمی و خانواده وی بالا بردند که کارناوال هاشمی بدون کمترین توجه به آنها، به راحتی از کنارشان گذشت.

گزارش گام نیوز حاکی از آن است که در دست بسیاری از این مردم دست نوشته هایی با مضمون «خواص بی بصیرت ما ننگ ملت»، «آقای رفسنجانی فلسفه لشکری 250 نفره به استان بوشهر چیست»، «حاشا که کاخ نشین ها درد کوخ نشین ها را بفهمند»، «تنها حاصل برجام چهارسال تعطیلی مملکت بود»، «حقوق شهروندی کشک، حقوق های نجومی را دریابید» مشاهده می شد.

بی احترامی همراهان هاشمی به بخشدار خارگ

در بازدیدهای هاشمی رفسنجانی از اسکلهدعوای لفظی بین یکی از محافظین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و بخشدار ویژه خارگ ایجاد شد که در نهایت یکی از محافظان با زدن ضربه دست به سینه بخشدار وی را به عقب راند.

این در حالی است که هاشمی رفسنجانی در بدو ورود یکی از اهداف اصلی سفر خود را احوالپرسی از مردم خارگ اذعان کرد، کمترین بها به مردم این جزیره در این سفر داده نشد تا جایی که شدیدترین بی احترامی ها به بخشدار این جزیره روا داشته شد و حتی دانشجویان این جزیره با یک جو شدید امنیتی روبرو شدند.

خودروهای ضد گلوله از تهران تا بوشهر

گفته می شود برای حضور هاشمی رفسنجانی تعدادی خودروی ضد گلوله از تهران به بوشهر برای جابجایی وی آورده شد. این خودروها دارای تجهیزات امنیتی بالایی برای محافظت از هاشمی رفسنجانی بود.

برخوردهای ناشایست با خبرنگاران

در جریان بازدید رفسنجانی از اسکله T، رسانه های محلی استان بوشهر در حال تهیه گزارش های خبری و تصویری بودند که تیم حفاظتی رئیس تشخیص مصلحت نظام چندین بار مانع از تهیه خبر می شدند و برخوردهای تند با رسانه های بومی به وفور قابل مشاهده بود.

همچنین در زمان بازدید از اسکله T به دلیل ناهماهنگی مسئولین اصحاب رسانه بومی استان بوشهر فاصله یک کیلومتری را برای تهیه خبر دویدند.

 نامه سرگشاده اصلاح طلبان استان به هاشمی بر علیه استاندار بوشهر

 

دست آخر اینکه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر و ائتلاف اصلاح طلبان بوشهر درپی سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی به استان بوشهر  طی نامه ای سرگشاده ضمن خوش امدگویی به ایشان  گزارشی از وضعیت نامناسب  استان را  به وی داد.

 

در بخشی از این نامه آمده است: متاسفانه برخلاف گزارش های ارائه شده و بیانات حضوری افراد گزینش شده در جلسه امروز كه به بهانه نشست با نخبگان اقتصادي  ولي با فراخوان هواداران استاندار و حذف منتقدان اصلاح طلب توسط مدیریت ارشد استان در بوشهر انجام گرفت  نه تنها نتوانسته است به ایجاد هم دلی ، هم افزایی برای ادامه این راه كمك كند  بلکه با سوء مدیریت و خودمحوری موجب تشتت و تفرقه عمیقی بین نیرو های حامی دولت و اصلاح طلبان شده اند، که جبران این خسارت بسیار سخت به نظر می رسد .

برنامه ریزی سوگيرانه و آگاهانه برای دیدار با جنابعالی و حذف نيروهاي حزبي و اصلاح طلبان منتقد  مورد وثوق مردم  نوع ديگر از رفتاد غير مدبرانه و تفرقه افكنانه مديريت ارشد استان بود كه امروز در حضور جنابعالي به منصه ظهور رسيد.


گام نیوز

 

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  آخرین اخبار
 • بهره برداری از خاتمی و جهانگیری در ایام انتخابات و سپس چرخش فریبکارانه!
 • گوجه‌ کاران استان بوشهر ۱۰۰ هزار تن محصول خارج از فصل برداشت کردند
 • اصلاح طلبان حامی روحانی و خاتمی سر دوراهی قدرت طلبی/ جهانگیری برای 1400 از دولت خداحافظی می کند
 • روایت خواندنی از نحوه متلاشی شدن یک شبکه فساد/ واقعیت های تلخ از زندگی دختران "دبی" نشین
 • زمین‌خواری بزرگ در دشتستان کشف شد
 • تهدید، گلایه، نصیحت و کنایه، ویژگی جلسه جنجالی شورای شهر بوشهر
 • میانگین ارزش چک های برگشتی در استان بوشهر بیش از میانگین کشوری است
 • بارندگی پاییزی در بوشهر 10 درصد بیش‌ازحد نرمال است
 • با اقامه نماز در ادارات می‌توان مدیریت آسمانی داشت/ کسب رتبه برتر استان بوشهر در حوزه اقامه نماز
 • ۵۵۰۰ دانش‌آموز استان بوشهر به اردوهای راهیان نور اعزام شدند
 • قصه زندگی در جوار غول‌های نفت و گاز/ سهم مردم بیکاری و آلودگی است
 • دهدار: این نامه الزام آور نیست/میگلی نژاد مدارک متقنی ارایه نداد
 • سامانه بارشی از روز پنجشنبه وارد استان بوشهر می‌شود
 • از راه‌هایی بروید که روندگان آن اندکند
 • کاپ قهرمانی ریاضیات آی مت جهان در دستان کودکان استان بوشهری قرار گرفت
 • ساز جدایی کشاورزان از ادرات کشاورزی کوک می شود
 • برنامه‌های متنوع ویژه ۹ دی در استان بوشهر برگزار می‌شود
 • محموله برنج قاچاق در کنگان توقیف شد
 • ۱۵۰ میلیارد ریال برای توسعه گردشگری روستایی کشور اختصاص یافت
 • لنج صیادی با 9 سرنشین در آب‌های بندر دیر مفقود شد
 • رشد 23 درصدی صید میگو نسبت به سال گذشته / امسال 2 هزار و 42 تن میگو صید شد
 • افزایش 50درصدی حقوق کارکنان رسمی و کاهش حقوق کارکنان شرکتی
 • ارسال 600 اثر به سومین اجلاس نماز استان بوشهر / برگزاری سومین اجلاس نماز استان بوشهر با عنوان "نماز و فضای مجازی"
 • روستاهای بوشهر، سوژه مدرسه سینمایی عمار می‌شوند
 • توصیه‌های هواشناسی کشاورزی تا ۲۴ آذرماه برای استان‌های جنوبی
 • تشکل‌های دانشگاه آزاد بوشهر تصمیم ترامپ علیه قدس شریف را محکوم کردند
 • اجرای ممیزی داخلی سیستم مدیریت یکپارچه شرکت گاز بوشهر
 • یک زن به فرمانداری دشتی نزدیک شد
 • جرائم رایانه‌ای در دشتستان ۱۷ درصد کاهش یافت
 • تیم سیاسی روحانی درحال ایجاد فضای جدید هستند
 • نفس دشت‌های دشتستان به شماره افتاد/ برداشت از ۳۰۰۰ چاه غیرمجاز
 • استفاده از مواردی که کمتر به آن فکر می کنیم برای آموزش خانواده ها
 • معضل ته لنجی باید با قید فوریت برطرف شود
 • گلایه شهروندان از بی‌توجهی شورا و شهرداری به تقاطع غیر هم‌سطح آزادی/ عضو شورا: پروژه تقاطع آزادی در دهه فجر افتتاح می شود
 • احداث ۳ ایستگاه خط انتقال نفت خام از گوره به جاسک در استان بوشهر
 • صید ترال بلای جان آبزیان/ زنگ خطری برای پایان ذخایر دریایی
 • نقش شرکت‌های کاغذی در فروش گاز مفت به شرکت نروژی/شرکت پالایش گاز خارک قادر است به صورت صوری معاملات میلیارد دلاری انجام دهد
 • باید سازوکار اجرای قانون مبارزه با پول‌شویی در بوشهر اجرایی شود
 • تبعات ته لنجی در بازار دلوار/ تاخت و تاز گرانی ها شروع شد
 • شش میلیارد ریال کالای قاچاق در دشتستان توقیف شد/ دستگیری ۶ متهم
 • خیر کنگانی 15 دستگاه کانکس به زلزله‌زدگان کرمانشاهی اهدا کرد
 • زنگنه بخشدار مرکزی بوشهر شد
 • ایرانجوان بوشهر 5 میلیون تومان جریمه شد
 • سازمان حقوق بشر فقط شعار می دهد/ ترامپ به دنبال حمایت اسرائیل برای انتخابات آینده است
 • انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، اقدام رییس جمهور آمریکا علیه قدس شریف را محکوم کرد
 • امروز آمریکا و مرتجعین منطقه در مقابل مستضعفان صف آرایی کرده اند
 • رویدادهای ورزشی استان بوشهر در هفته گذشته
 • شتابزدگی اسراییل سرنوشت بن بست استراتژیک است/ فتنه جنگ مذهبی در منطقه غرب آسیا توسط آمریکا
 • رونمایی از خواب آشفته اصلاح طلبان بوشهر با سناریوی بازگشت «میگلی نژاد»
 • خسارت زلزله به اسکله بندر صیادی دیر
 • آرشیو
  فیلم و کلیپ
  تصاویر برگزیده