1395/10/22 :: 12:11
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
به مناسبت 22دی

بوشهر مدفن متجاوزان است/ ایران ابرقدرت است و هیچ ابر قدرتی را به رسمیت نمی شناسد

بوشهر مدفن متجاوزان است/ ایران ابرقدرت است و هیچ ابر قدرتی را به رسمیت نمی شناسد

جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بوشهر در تاریخ مجاهدت های ضد استعماری ملت ایران جایگاه درخشانی دارد و همواره بوشهر مدفن تجاوزگران و گورستان رویاها و آرزوهای دشمنان است و برای دفن رویاهای انگلین بوشهر کافی است و نیازی برای هزینه دیگر استان ها نیست.

به گزارش "سپاس"، به مناسبت 22 دی ماه سالروز دستگیری متجاوزان آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مراسمی با حضور جانشین فرمانده سپاه، نماینده مقام معظم رهبری در استان، اعضاء شورای تامین، جمعی از نیروهای نظامی، مدیران و کارمندان دولتی و اقشار مختلف مردم در مصلی نماز جمعه بوشهر برگزار شد.

بوشهر مدفن متجاوزان است

حسین سلامی جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم با اشاره به روز 22 دی ماه، گفت: یکی از درخشان ترین ایام تاریخ اسلام و ملت ایران روز 22 دی ماه است که توفیقی شد تا در جمع مردم ولایتمدار و مسئولین استان بوشهر حضور داته باشیم.

جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: بوشهر در تاریخ مجاهدت های ضد استعماری ملت ایران جایگاه درخشانی دارد و همواره بوشهر مدفن تجاوزگران و گورستان رویاها و آرزوهای دشمنان است و برای دفن رویاهای انگلین بوشهر کافی است و نیازی برای هزینه دیگر استان ها نیست.

سلامی افزود: این شرف و افتخار برای مردم این دیار است که در سال گذشته نشان داد بوشهر مدفن متجاوزان است و هر قدرتی که بخواهد وارد این مرزبوم شود از میان خواهد رفت.

ابعاد سیاسی این موضوع بسیار گسترده است

وی بیان کرد: ابعاد تاکتیکی این حماسه گر کوچک بود و دستگیری چند تفنگدار در شان نیروی دریایی سپاه نیست و برای براندازی جنگ های بزرگ شکل گرفته است، اما ابعاد سیاسی آن بسیار وسیع و جهانی است.

جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: این حرکت به منظور دفاع از ارزش ها و منافع ملی است، این حماسه نشانن داد فرزندان انقلابی این آب و خاک و پاسداران حریم ولایت در هر نبردی با هر مقیاسی این گونه عمل م یکنند.

سلامی تصریح کرد: واقعیت موضوع این است که هر نیروی مسلح و ملتی بر اساس ژرفا و عمق نگاه خود به دشمن عمل می کند، چرا ملت ایران از قدرت های بزرگ نی هراسند؟ در عمق اندیشه این ملت و در زاویه نگاه او به قدرت چه موضوعی وجود دارد؟

افتخار ما نه به تجهیزات است به ایمان است

وی با بیان اینکه جهان بینی ما نسبت به خداوند در قرآن اشاره شداه ست، ابراز کرد: قران که منطق حق است و چشم انسان ها را به عالم ملکوت آگاه می کند پرده از حقیقت بزرگ بر می دارد و این انسان هایی که فکر می کنند قدرت بزرگ عددی است بدانند اگر همه آنها جمع شوند به اندازه پشه ای نیستند.

جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اذعان کرد: صحنه 22 دی ماه سال گذشته تجلی ایمان بود که دشمن هیچ عملی در بعد نظامی و صحنه سیاسی نتوانست انجام دهد، سلاح ها از کار افتاد و خداوند نور خود را کامل و نصرت الهی را نازل کرد.

وی ادامه داد: افتخار ما نه به تجهیزات است بلکه به انسان هایی است که دارای روح جهاد هستند و با ایمان به خدا در صحنه ها حضور دارند و از هیچ جیزی نمی ترسند.

سلامی با اشاره به اینکه هر ملی در طول تاریخ شخصیت و هویت خود را می سازد، خاطرنشان کرد: واقعه های، حماسه ها، نبردها سازندگان اصلی شخصیت و هویت ملت هستند که به برکت انقلاب از گورستان جعل مدرن بیدار شدیم.

دشمن از همه توان استفاده کرد است

وی افزود: دامنه شخصیت امام ملت ایران را در طراز شجاعت رشد داد و به رهبری امام خامنه ای فضای جهاد بزرگ برای مسلمانان و بازپس گرفتن هویت بزرگ ایجاد شد و آنچه امروز در پهنه دریایی بزرگ دیده می شود ظهور قدرت جدید اسلام است.

جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمن همه توان و قدرت خود را از هشت سال دفاع مقدس گرفته تا تحریم ها، فتنه های داخلی، تهاجما فرهنگی ترور دانشمندان و غیره اما هر چه هزینه می کنند دستاوردی ندارند.

ایران تکیه گاه مسلمانان جهان است

سلامی با بیان اینکه ایران تکه گاه برای همه مسلمانان جهان است، بیان کرد: امروز ایران به یک قدرت در جهان تبدیل شده است و دشمنان در حال تعقیب آرزوهای خود ناکام مانده اند که این حقایق بخش زیادی از تاریخ چهار دهه گذشته است.

وی عنوان کرد: این حقیقت است که نمی خواهیم اجازه نفوذ تفکرات غرب به ملت بدهیم و می خواهیم مسلمانان مستقل، ایمن، آرام زندگی کنند.

جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: برای مستقل بودن، متکی بر اداره خداوند و تبعیت از ولی فقیه راه دیگری وجود ندارد، همه راه ها را تجربه و دیده ایم و راه های تجربه شده که به شکست منتهی می شود را انتخاب نخواهیم کرد.

روز 22 دیماه باید در تقویم ثبت شود

آیت الله صفایی بوشهری نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر گفت: تفنگداران نیروی دریایی سپاه در یک عملیات وارد عمل شدند و سربازان متجاوز آمریکایی که وارد آب های خلیج فارس شدند را دستگیر کردند.

امام جمعه بوشهر اظهار کرد: این دستگیری با موضوع برجام تقارن داشت که توانست در این برهه از زمان به ایران اسلامی غزت دهد.

وی افزود: این کر نشان داد ایران اسلامی از هیچ قدرتی ترسی ندارد و در محاسبات جهان اسلام  خود را ابرقدرت می داند و همه معادلات را حل می کند.

این مدرس حوزه بیان کرد: امروز نظام اسلامی در اوج اقتدار است، حماسه تفنگداران سپاه کار خدا بود و برگ زرینی در تاریخ به ثبت رساند.

این استاد اخلاق عنوان کرد: این روز را باید به عنوان حماسه نیروی دریایی سپاه در تقویم ایران ثبت شود و هرساله برنامه های متنوعی برگزار شود.

صفایی تاکید کرد: با این کار نشان دادند ایران خود ابرقدرت است و هیچ ابر قدرتی را به رسمیت نمی شناسد.

مدیریت نظرات

در این مراسم از اولین سریال ملی دفاع مقدس در حوزه خلیج فارس به نام مردان نادر رونمایی شد.

در ادامه از بخشی از تفنگداران نیروی دریایی سپاه پاسداران تقدیر شد./انتهای پیام

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان