1395/10/22 :: 11:16
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
جواب بحث برانگیز یک معلم اردنی؛

ابن سینا ملحد و کافر است و صحابه را لعن می کرد!!! + عکس

ابن سینا ملحد و کافر است و صحابه را لعن می کرد!!! + عکس

معلمی که این کتاب را تالیف کرده است، در پاسخ به سوالی با این عنوان: نظرت در مورد ابن سینا چیست؟، می نویسد: با وجود جایگاه والای علمی ابن سینا، اما وی شخصی ملحد، فیلسوف و قرمطی است و صحابه ها را لعن می کند. و ابن تیمیه، غزالی و فارابی ابن سینا را تکفیر کرده اند.

به گزارش "سپاس"،  پایگاه "رای الیوم" اردن نوشت: کمپین ملی حمایت از حقوق دانش آموزان اردن در بیانیه ای از آموزش اندیشه های تکفیری به دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی (کودکان 10 سال) طبق روش ابن تیمیه و غزالی پرده برداشت.

این کمپین در حمایت از حقوق دانش آموزان از وزیر آموزش و پرورش و مدیر هیئت اطلاع رسانی خواست، از گنجاندن اندیشه های تکفیری در کتب درسی دانش آموزان کلاس پنجم ابتدایی جلوگیری کنند.

این کمپین تاکید کرد، کتاب حل تمرین زبان عربی برای کلاس پنجم ابتدایی به نام "الوسیط" وجود دارد و در کتاب خانه ها و بازارها به فروش می رسد. معلمی که این کتاب را تالیف کرده است، در پاسخ به سوالی با این عنوان: نظرت در مورد ابن سینا چیست؟، می نویسد: با وجود جایگاه والای علمی ابن سینا، اما وی شخصی ملحد، فیلسوف و قرمطی است و صحابه ها را لعن می کند. و ابن تیمیه، غزالی و فارابی ابن سینا را تکفیر کرده اند.

این کمپین از این پاسخ ابراز تعجب کرده است، زیرا متن درس ابن سینا با این پاسخ هیچگونه ارتباطی ندارد، بلکه عکس این موضوع صدق می کند و در متن ابن سینا از همه جهت مورد ستایش قرار گرفته است. کمپین یاد شده ناراحتی خود را از تکفیر دانشمند بزرگی همچون ابن سینا اعلام و تاکید کرد، این موضوع تنها به آن دلیل صورت گرفته است که آن معلم در یک جلسه دینی و یا در یک شبکه ماهواره ای جهت دار، یکی از علما را شنیده است که ابن سینا را تکفیر می کند.

انتهای پیام/

 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان