1395/10/20 :: 9:58
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر

کدام یک از کشورهای منطقه، درگذشت هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند؟

کدام یک از کشورهای منطقه، درگذشت هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند؟

بسیاری از کشورهای منطقه پر تنش غرب آسیا، درگذشت هاشمی رفسنجانی را به ملت ایران و خانواده وی تسلیت گفتند.

به گزارش "سپاس"،  بسیاری از کشورهای منطقه پر تنش غرب آسیا، درگذشت هاشمی رفسنجانی را به ملت ایران و خانواده وی تسلیت گفتند.

عراق

عراق از جمله کشورهایی بود که بسیاری از شخصیت های سیاسی آن، رحلت هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند. فواد معصوم رئیس جمهور این کشور در نامه ای به حسن روحانی وفات وی را تسلیت گفت. از دیگر شخصیت های سیاسی عراقی که وفات رئیس مجلس تشخیص مصلت نظام ایران را تسلیت گفت، نوری مالکی بود. وی آن مرحوم را یکی از مجاهدانی خواند که با تلاش های خستگی ناپذیر خود نظام جمهوری اسلامی را تثبیت کرد. عمار الحکیم نیز با اشاره به نقش برجسته هاشمی رفسنجانی در عرصه های انقلابی، سیاسی و فرهنگی ایران، منطقه و جهان، وفات وی را به رهبر انقلاب و خانواده آن مرحوم تسلیت گفتند.

بحرین

مهترین شخصیت های سیاسی بحرین نیز رحلت هاشمی رفسنجانی را به شکل های گوناگون تسلیت گفتند. حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه این کشور در نامه ای به رئیس جمهور ایران، وفات هاشمی رفسنجانی را به ایشان، فرزندان آن مرحوم و ملت ایران تسلیت گفت. سلمان بن حمد آل خلیفه ولی عهد بحرین نیز همچون پاشاه این کشور در نامه ای به حسن روحانی وفات هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین در پیامی در تویتر برای هاشمی رفسنجانی طلب مغفرت الهی کرده و خواستار برخواستن و یک دقیقه سکوت برای احترام به روح آن مرحوم شد.

ترکیه

مولود جاویش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در پیامی در صفحه شخصی خود در تویتر وفات هاشمی رفسنجانی را به ملت ایران و خانواده وی تسلیت گفته و برای آن مرحوم طلب آمرزش کرد.

قطر

تمیم بن حمد آل ثانی پادشاه قطر و عبدالله بن حمد آل ثانی معاون پادشاه این کشور در نامه های جداگانه به حسن روحانی رئیس جمهور ایران رحلت هاشمی رفسنجانی را به ایشان تسلیت گفتند. عبدالله بن ناصر آل خلیفه رئیس هیئت دولت قطر و وزیر کشور همچون پادشاه و معاون آن در نامه ای وفات هاشمی رفسنجانی را به حسن روحانی تسلیت گفت.

امارات

خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس دولت امارات، محمد بن راشد آل مکتوم معاون رئیس هیئت دولت و حاکم دبی، و همچنین ولی عهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات در نامه هایی جداگانه وفات هاشمی رفسنجانی را به حسن روحانی تسلیت گفتند.

انتهای پیام/

 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان