1395/10/18 :: 0:15
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
مسول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان بوشهر

آقای وزیر بخاطر احزاب سیاسی و رای دین خود را نفروشید/حجاب ضریب امنیت اخلاقی را افزایش می دهد

آقای وزیر بخاطر احزاب سیاسی و رای دین خود را نفروشید/حجاب ضریب امنیت اخلاقی را افزایش می دهد

مسول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان بوشهر گفت: با افزایش ضریب تعداد افراد با حجاب، ضریب امنیت جامعه نیز بالا می رود اما اگر ضریب تعداد افراد با حجاب کاهش یابد امنیت اخلاقی جامعه کاهش می یابد.

به گزارش "سپاس"، حجت الاسلام حمید رضا جعفری زاده مسول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان بوشهر در گفت و گو با سپاس با بیان اینکه هر پوششی را نمی توان حجاب نامید، گفت: حجاب نوعی پوشش خاص است که به وسیله ی آن جنس مذکر و مونث را در یک سیطره ی محافظت شده قرار می دهد.

وی افزود: پوشش بدن جنس مونث بیشتر از جنس مذکر است زیرا خداوند زیبایی را در ذات زنان قرار داده و در مقابل برانگیخته شدن احساسات در مردان به وسیله ی چشم شان صورت می گیرد.

مسول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان بوشهر با بیان اینکه حجاب تبعیض بین مرد و زن محسوب می شود، تصریح کرد: حجاب بین زن و مرد مشترک است اما این حجاب نوعی تبعیض میان زن و مرد محسوب می شود که این تبعیض به دلیل گوهر وجودی زن است و در مقابل نیز مردان از نعمت توانایی ابراز محبت به همسر به وسیله چشم بهره مند شدند.

وی بیان کرد: حجاب صدفی است که به گوهر وجودی زن پوشیده می شود لذا این نوع پوشش زن را در مقابل خیال و نگاه هرزه افراد مریض جامعه مصون می دارد و جامعه او را در بستر امن مشاهده می کند.

حجت الاسلام جعفری زاده با بیان اینکه حجاب امنیت جامعه را فراهم می کند، اظهار داشت: با افزایش ضریب تعداد افراد با حجاب، ضریب امنیت جامعه نیز بالا می رود اما اگر ضریب تعداد افراد با حجاب کاهش یابد امنیت اخلاقی جامعه کاهش می یابد.

وی ابراز کرد: حجاب تنها پوشش نیست و شامل مجموعه ای از صفات درونی همچون حیا و عفاف نیز می شود.

مسول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان بوشهر با بیان اینکه زن به وسیله حجاب نقش همسری و مادری خود را بهتر ایفا می کند، تاکید کرد: در خانواده ای که زن بی حجابی، همسرش به او با چشم بی اعتمادی نگاه می کند کانون خانواده گرم و صمیمی نخواهد بود.

وی اذعان کرد: حضور زنی بدون حجاب در جامعه موجب می شود تا نگاه ها به دنبال او باشد و چون دل مردان جامعه همراهش است لذا برای دست یابی به وی اقدام می کنند که این مسئله سبب ایجاد جنایت و نا امنی در جامعه می شود.

 حجت الاسلام جعفری زاده با بیان اینکه تبرج و خودنمایی در ذات زن است، اظهار داشت: دین اسلام بر وجود ویژگی تبرج و خودنمایی در ذات زن صحه گذاشته است اما به جهت مهم بودن و ارزشمند بودن گوهر وجودی زن، این خودنمایی خاص همسر می باشد.
وی اضافه کرد: افراد بی حجاب در این خصوص دوست ندارند در قید قوانین اسلام باشند لذا این خودنمایی علاوه بر همسر، برای سایر افراد جامعه نیز وجود دارد که متاسفانه در جامعه امروزی ما زن برای افراد جامعه خونمایی می کند اما برای همسر تبرج ندارد.

مسول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان بوشهر با بیان اینکه آموزه های خانوادگی در انتخاب حجاب موثر است، تصریح کرد: تربیت نادرست و ضعیف خانواده ها، شبکه های اجتماعی و تغییر ارزش ها در مسئله حجاب موجب شده تا ما شاهد افراد بی حجاب در جامعه باشیم.

وی با اشاره به اینکه دامن زدن شبکه های اجتماعی و متاسفانه برخی از فیلم های رسانه ملی در مسئله بی حجابی تاثیر گذار است، ابراز کرد : محور و اساس، اسلام است و اگر سینما و رادیو ما محورش اسلام باشد، ائمه از ما راضی خواهند بود در غیر این صورت باید در آخرت پاسخگوی برخی از مجوزهای داده شده باشیم. 

حجت الاسلام جعفری زاده با بیان اینکه رسانه ملی نمی تواند وظایفش را به خوبی انجام دهد، اذعان کرد: در صدا و سیما نیروی انسانی حرف اول را می زند که در حال حاضر نیروهای حزب اللهی ورود پیدا نکردند و برخی از افراد حال حاضر آموزه هایی که دیده اند خلاف حجاب است و اعتقادی به حجاب و تعالیم اسلامی ندارند.

وی افزود: متاسفانه افرادی که در صدا و سیما هستند تحت ملاحظه کار می کنند و به دلیل اینکه دفع صورت نگیرد و جذب رسانه های غربی نشوند مجوز اکران داده می شود اما اصلاحی صورت نمی گیرد و این ملاحظات ضربه زده است.

حجت الاسلام جعفری زاده در خصوص مجوز دادن به برخی فیلم ها، خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آقای وزیر خیلی هنر کنید هشت سال وزیر خواهید بود و بعد از آن باید جواب بدهید و دل خوش به احزاب سیاسی و چهارتا رای نباشید و دین خود را نفروشید.

وی در ادامه با پرسیدن این سوال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که آیا درحال حاضر حوزه ی تحت نظر شما واقعا اسلامی است؟  بیان کرد: پاسخ این سوال میزان قضاوت خدا بین من و شما باشد.

مسول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان بوشهر با بیان اینکه بها دادن به غیر ارزش ها از مهم ترین عوامل تضعیف حجاب در جامعه است، اظهار داشت: بها دادن به غیر ارزش ها بجای بها دادن به ارزش ها از جمله مهم ترین عواملی است که موجب می شود تا افراد با حجاب، حجاب شان را کنار بگذارند.

وی ابراز کرد: حجاب از پیش از اسلام در جامعه کهن ایران بوده است که تصاویر و سنگ نوشته های مربوط به آن زمان بر این موضوع صحه می گذارد.

حجت الاسلام جعفری زاده با بیان اینکه دین اسلام حجاب بانوان ایرانی را تایید کرده است، تصریح کرد: پس از ورود اسلام به ایران و تایید حجاب بانوان ایرانی توسط دین اسلام، دین ما حد و مرز حجاب را برای ما مشخص کرد.

وی بیان کرد: اسلام به جامعه اسکتبار جهانی ضربه وارد کرده و مانع سیطره ی جامعه مستکبر بر جامعه مستضعف شده است.

مسول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان بوشهر با بیان اینکه اسکتبار برای افزایش حوزه نفوذ خود اقدام به اسلام ستیزی کرده است، اظهار داشت: یکی از اقدامات اسکتبار در جهت اسلام ستیزی، القای اجباری بودن حجاب می باشد زیرا مانع تبرج و خودنمایی در جامعه می شود.

وی اضافه کرد: زنی که در جامعه به تبرج روی آورد و از حجاب دوری کند نمی تواند نقش همسری و مادری خود را به خوبی ایفا کند، در نتیجه آنها به هدف خود می رسند.

حجت الاسلام جعفری زاده با بیان اینکه بروز هر گونه رفتار توسط انسان به دلیل داشتن یک تفکر است، تصریح کرد: اگر تفکر ما درباره ی موضوعی پایدار باشد، رفتار ما در آن موضوع ثابت است که نمونه ی بارز آن را در عصر رضاخان و هنگامی که طرح حذف حجاب مطرح شد می بینیم.

وی افزود: بانوان عصر رضاخان چون تفکرشان این بود که حجاب دستور اسلام و وظیفه ی زن است، در مقابل این اقدام رضاخان ایستادند زیرا رضاخان اقدام به تغییر رفتار کرد در حالی که تفکر جامعه آن عصر در خصوص حجاب ثابت بود.

مسول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان بوشهر با بیان اینکه برخی افراد پس از احساس استقلال حجاب خود را کنار می گذارند، بیان کرد: برخی افراد فکر می کنند بعد از تحولی که در آنها ایجاد شده، نسبت به حجاب مستقل هستند و نیازی به حجاب ندارند بطور مثال خانمی که بعد از ازدواج احساس مستقل شدن می کند و حجاب خود را کنار می گذارد، فکر می کند امنیتش برقرار است.

وی اذعان کرد: هر مردی در انتخاب حجاب یا کنار گذاشتن آن توسط همسرش، نقش مستقیم و محوری را ایفا می کند.

حجت الاسلام جعفری زاده با بیان اینکه دستورات دین اسلام مطابق با ذات ما می باشد، اظهار داشت: ذات زن محصور بودن و محجوب بودن را دوست دارد و اسلام نیز بر این ویژگی ذاتی زنان صحه گذاشته است.

وی اضافه کرد: ممکن است یک زن به دلایلی همچون اغراض درونی، نفسیات، شهوات و تعلیمات بد جامعه، از ذات خودش دست بر دارد که این دلایل تا زمان خاصی بر او حاکم است و پس از مدتی به نهایت آن می رسد که در این شرایط آن فرد به ذات خودش که محصور و محجوب بودن است، بر می گردد.

 

انتهای پیام/

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان