1395/10/15 :: 21:26
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
فاز دولت چیست؟

دور خیز انتخاباتی روحانی با ریل گذاری برای تغییر مطالبات مردمی

دور خیز انتخاباتی روحانی با ریل گذاری برای تغییر مطالبات مردمی

زمان می گذرد و دولت وقتش را از خدمت رسانی به کارهای حاشیه ای معطوف کرده، کاری که ممکن است "مایه ی شرمساری" دولتی ها در آخر زمامداری شان شود.

به گزارش "سپاس"، رییس جمهور بعد از یک ماه فضاسازی و تبلیغات گسترده در خصوص منشور حقوق شهروندی، در مصاحبه تلویزیونی خود ادعا نمودند: "برای اجرای حقوق شهروندی در برخی جاها ما نیاز به تصویب مجلس داریم."

 

این سخنان حسن روحانی به منزله این است که برخی از مفاد منشور مورد نظر، در قانون اساسی و اسناد بالادستی وجود ندارد از این رو دارای ضمانت اجرایی نیست.

حال جای سوال است در این صورت آیا بهتر نبود که قبل از ارائه منشور به مردم، ابتدا آن را به صورت لایحه به مجلس می دادند تا مغایرتی با اسناد بالادستی نداشته باشد؟ و وعده خلاف واقعی از پیش به مردم داده نمی شد؟ طرح این موضوع و شانتاژ خبری بسیار بالای آن آیا دلیل و مصرفی غیر از تبلیغات عوام فریبانه دارد؟

 

این موضع گیری جناب روحانی، یک سوال اساسی را به ذهن متبادر می سازد که، راز تاکیدات وافر دولت و رسانه های وابسته به آن بر منشوری که فاقد ضمانت  اجرایی است، آن هم در ماهای منتهی به انتخابات، چیست؟

 

به نظر می رسد ریل گذاری برای تغییر مطالبات مردم از فاز اقتصادی به فازهای سیاسی، اجتماعی و ... ، در دستور کار دولت و رسانه های همسوی دولت قرار گرفته تا شاید از این طریق برای جلب رای بیشتر، کسب اعتماد کنند.

 زمان میگذرد و دولت وقتش را از خدمت رسانی به کارهای حاشیه ای معطوف کرده، کاری که ممکن است "مایه ی شرمساری" دولتی ها در آخر زمامداری شان شود.    

انتهای پیام/

 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان