1395/10/13 :: 20:51
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
استاندار بوشهر:

ایجاد سکونت‌گاه‌های جدید غیر رسمی در استان بوشهر متوقف شود

ایجاد سکونت‌گاه‌های جدید غیر رسمی در استان بوشهر متوقف شود

استاندار بوشهر گفت: سکونت‌گاه‌های غیر رسمی مشکلات گوناگونی در جامعه ایجاد می‌کنند که باید از تولید این سکونت‌‌گاه‌ها در شهرهای مختلف استان بوشهر جلوگیری شود.

به گزارش "سپاس"، مصطفی سالاری در نشست با مسئولان شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهرها در بوشهر  با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر دارای جایگاه مهم و ویژه‌ای در بین بافت‌های سایر نقاط کشور است اظهار داشت: بافت بوشهر ضمن اینکه از معماری و زیبایی خاصی برخوردار است دارای ظرفیت‌های بالای فرهنگی و گردشگری و معرف هویت این شهر فرهنگی است.

وی با تاکید بر توجه به احیاء بافت تاریخی بوشهر و توسعه زیرساخت‌های آن خاطر نشان کرد: اگر بافت تاریخی بوشهر از بین برود در واقع هویت این مرز و بوم صدمه می‌بیند و چیزی جایگزین آن نمی‌توان کرد از این نظر باید زمینه رونق بخشی زندگی در بافت تاریخی بوشهر فراهم شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه آمادگی لازم برای مشارکت با شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهرها برای ایجاد رونق زندگی در بافت تاریخی بوشهر فراهم است تاکید کرد: هر میزان اعتباراتی که از  سوی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهرها برای احیاء بافت تاریخی بوشهر پرداخت شود استان بوشهر 3 برابر آن تامین می‌کند.

سالاری با قدردانی از توجه وزارت راه و شهرسازی برای احیا بافت بوشهر تصریح کرد: زمینه مشارکت مردم برای سکونت در بافت تاریخی بوشهر اقدام مهم و تاثیر گذاری در رونق بخشی این بافت است.

وی با تاکید بر جلوگیری از تولید سکونت‌گاههای غیر رسمی افزود: از نابسامانی تولید سکونت‌گاه‌های غیر رسمی جلوگیری شود و از آن طرف سکونت‌گاه‌های غیر رسمی فعلی در بوشهر و برازجان مورد توجه قرار بگیرد و زیرساخت‌های آن ایجاد شود.

سالاری با اشاره به اینکه سکونت‌گاه‌های غیر رسمی مشکلات خاصی در جامعه ایجاد می‌کند بیان کرد: سکونت‌گاه‌های غیر رسمی مشکلات گوناگونی در جامعه ایجاد می‌کنند که باید از تولید این سکونت‌‌گاه‌ها در شهرهای مختلف استان بوشهر جلوگیری شود.

استاندار بوشهر تاکید کرد: در راستای ارائه خدمات عمومی در عرصه‌های مختلف در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و بافت تاریخی بوشهر باید زیرساخت‌های مورد نیاز مردم ایجاد و توسعه یابد.

انتهای پیام/

 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان