1395/10/4 :: 1:55
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
امام جمعه بوشهر:

9 دی نماد ولایت پذیری است/ اقتصاد ایران با برجام درست نمی‌شود

9 دی نماد ولایت پذیری است/ اقتصاد ایران با برجام درست نمی‌شود

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: 9 دی نماد ولایت پذیری و بصیرت افزایی مردم ایران اسلامی است که باید به شکل ویژه‌ای آن را گرامی بداریم.

به گزارش "سپاس"، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در آیین خطبه‌های سیاسی عبادی این هفته نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: 9 دی نماد ولایت پذیری و بصیرت افزایی مردم ایران است که باید به شکل ویژه‌ای آن را گرامی بداریم.

وی اضافه کرد: بخشی از خواص جامعه در این روز، اهل سکوت و برخی نیز معاند بودند که چهره‌های آنها برای مردم ولایتمدار ایران اسلامی روشن شد.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: این افراد در هندسه سیاسی انقلاب اسلامی ایران هیچ جایگاهی ندارند و مردم به آنها و صحبت‌هایشان اعتنایی نمی‌کنند.

وی بیان کرد: مردم فقط از حریم ولایت پشتیبانی می‌کنند و به کسانی که با وجود داشتن تریبون به دنبال اهداف خاصی هستند که در مسیر ولایت نیست و بیشتر تفرقه افکنی می‌کنند بهایی نمی‌دهند.

وی با اشاره به وضعیت کشور پس از برجام یادآور شد: سراب برجام برای ملت ایران بی‌سرانجام شد و کسانی که در حد الفبا، از سیاست می‌دانند، متوجه شدند که امریکا قابل اعتماد نیست و فقط به دنبال فریب و مدیریت زمان برای رسیدن به اهداف پلیدش است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تصریح کرد: نگاه امریکا به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فقط براندازی است که تاریخ خود بهترین شاهد در این زمینه قرار دارد.

وی بیان کرد: اقتصاد کنونی کشور با برجام به جایی نمی رسد بلکه فقط برای ترمیم آن باید به اقتصاد مقاومتی روی آورد.

صفایی بوشهری با اشاره به تاریخ پر از خباثت و شیطنت انگلیس در ایران عنوان کرد: هم اینک انگلیس به عنوان بزرگ‌ترین تهدید در جهان به شمار می آید.

وی ادامه داد: ایران هیچ زمان تهدیدی برای منطقه و کشورهای اسلامی نبوده بلکه این تهدید صرفا برای انگلیس و آمریکا است.

امام جمعه بوشهر افزود: مرگ انگلیس و امریکا نزدیک است و سیاست‌های متجاوزانه آنها به زودی به تاریخ می پیوندد.

وی با اعلام این که اجازه نمی‌دهیم چیزی به نام کنسول انگلیس در بوشهر تاسیس شود اظهار داشت: شهید رئیس علی دلواری در بیش از یک صد سال پیش، تیر مرگ را به انگلیس و سیاست‌های متجاوزانه و استعمارگش رها کرد و اکنون با فرا رسیدن مرگ سیاست‌های متجاوزانه این کشور دیگر ارزش و جایگاهی در سیاست‌های بین‌المللی ندارد.

صفایی بوشهری عنوان کرد: باز شدن سفارت و کنسول انگلیس در هر مکانی سبب شده که دروازه فتنه بر روی آن کشور باز شود.

وی با اشاره به اینکه از دیرباز یکی از سیاست‌های جهان استکبار، ایجاد تفرقه و تکه تکه کردن جامعه اسلامی و مبارزه این کشورهای اسلامی با همدیگر بوده است گفت: جنگ افروزی در جامعه اسلامی، ایجاد آشوب و شکست دادن نهضت‌های اسلامی از مهمترین کارهای استکبار جهانی در جوامع اسلامی بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: انگلیس نجس سیاسی است که تاریخ عمرش پر از ننگ بوده و به محض اینکه در کشورهای اسلامی متوجه قدرت اقتصادی شده برای چپاول این کشورها دست به کار شده است.

صفایی بوشهری تنها راه مقابله با استکبار جهانی را وحدت جهان اسلام عنوان کرد و گفت: اگر این وحدت شکل نگیرد جهان اسلام با فتنه استکبار به جان هم می‌افتد که نشانه‌های آن در سوریه و عراق به خوبی دیده می‌شود.

وی بیان کرد: باید با نگاه و سیاست راهبردی وحدت جامعه اسلامی به مقابله با سیاست‌های فتنه انگیز استکبار جهانی رفت.

امام جمعه بوشهر یادآور شد: شیوخ سرسپرده استکبار و برخی کشورهای منطقه به جای وحدت به دنبال تفرقه و حمایت از تروریست و صهیونیست هستند.

وی افزود: همه کشورهای اسلامی باید نگاهی وحدت آمیز داشته باشند و ضرورتی به پرداختن به مشکلات درون مذهبی وجود ندارد و صرفا باید برای مقابله با جبهه استکبار که در راس آنها امریکا و انگلیس هستند تمرکز کنند.

امام جمعه بوشهر خطاب به دولتمردان گفت: نزدیک شدن به انگلیس همان نزدیک شدن به فتنه است و تاریخ هیچ گاه جنایت و فتنه‌های انگلیس را از یاد نمی‌برد که در این زمینه باید هوشیار بود.

وی ادامه داد: انگلیسی‌ها دیگر جایگاهی در بین مردم ایران اسلامی که مملو از اقتدار و غیرت است ندارند و هر فعلی که از انگلیس بیرون آید با مشت محکم مردم ایران مواجه می‌شود.

صفایی بوشهری خواستار پاسخ محکم و سریع وزارت امور خارجه به یاوه گویی‌های اخیر وزیر امور خارجه انگلیس درباره ایران شد./فارس

 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان